نماینده اصولگرا: خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام هستیم
۸۳۴۶۶۰
۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۷
۹۳۳۸ 
نماینده اصولگرا: من گفتم یک انتخابات زودهنگام برگزار می‌شود؛ عده‌ای کاندیدا می‌شوند و از آن‌ها که تأیید صلاحیت شدند یک نفر رئیس جمهور می‌شود من که نمی‌دانم چه کسی کاندیدا می‌شود چه کسی تأیید صلاحیت چه کسی رأی می‌آورد؟

روزنامه آفتاب یزد نوشت: اظهارات مجتبی ذوالنوری نماینده مجلس باعث و بانی جمع آوری استیضاح رئیس جمهور سر و صدای زیادی به پا کرده است.

این نماینده نزدیک به جبهه پایداری خطاب به یک شخص یا شاید هم یک گروه حسابی عصبی است. شخص یا گروهی که گفته است: ذوالنوری در پشت پرده به فکر روی کار آوردن یک نظامی در این حوزه است.

ذوالنوری به خبرآنلاین و در پاسخ به این سوال که با طرح استیضاح روحانی این شائبه وجود دارد که برخی مخالفان به دنبال ایجاد یک دولت نظامی هستند چقدر این موضوع صحت دارد؟ می‌گوید: «غلط می‌کند کسی به دنبال دولت نظامی باشد و غلط زیادی می‌کنند کسانی که چنین حرفی را می‌زنند. چرند می‌گویند.

عروس بلد نیست برقصد می‌گوید زمین کج است. من با چه کسی حرف زده‌ام که به دنبال دولت نظامی هستم؟ بنده طراح این استیضاح بودم. یک آدم عوضی در فضای مجازی گفته است از ذوالنور بپرسید پشت پرده‌های این طرح استیضاح و اتاق فکر آن چه کسانی هستند. چرا ذوالنور را انتخاب کرده‌اند. این فرد مشخص است که هم احمق است، هم بی تقوا.»

وی ادامه داد: «بنده خودم تصمیم گرفتم چنین طرحی را به پیش ببرم؛ نه با یک نفر در درون مجلس و نه با یک نفر در بیرون مجلس مشورت نکرده‌ام. تشخیصم این بوده است که این کار را باید انجام دهم و انجام دادم. شما ببینید اگر قرار باشد کودتا باشد در کودتا سازماندهی وجود دارد.

اگر ما به دنبال کودتا هستیم پس چرا بین ما اصولگراها در درون مجلس بر سر این موضوع تفرقه وجود دارد؟ کودتا با شورش و آشوب فرق دارد. شورش و آشوب سازماندهی ندارد اما کودتا سازمان خوشه‌ای دارد یعنی نباید در آن تفرق و اضطراب دیده شود.

آقای دهقان نایب رئیس کمیسیون ولایی است، اگر قرار است ما کودتا کنیم چرا این عضو فراکسیون می‌رود و علیه ما صحبت می‌کند؟! چرا بعضی‌ها آنقدر بی‌تقوا و بی‌دین و دور از مردم هستند که مشکلات را نمی‌بینند و چنین مباحثی را مطرح می‌کنند.»

مخاطب ذوالنور کیست؟

اما ادبیات تند ذوالنوری و عوضی و احمق خطاب قرار دادن شخصی که صحبت از کودتا کرده است، علاوه بر متعجب کردن مردم از به کار بردن این ادبیات عجیب و ناروا از سوی او این سوال را مطرح می‌کند که مخاطب ذوالنوری چه کسی است؟ نکند منظور او یکی از خودی‌های اصولگرا ست یا شاید هم بازهم پای یک اصلاح‌طلب یا یک فتنه گر در میان است؟ آیا اساساً ذوالنوری مخاطب خاصی در این فحاشی‌ها را مدنظر دارد؟

ذوالنوری در اظهاراتش از محمد دهقان نماینده اصولگرایی سخن می‌گوید که علیه آن‌ها در مورد استیضاح حرف زده با اینکه دهقان در جناح اصولگراست آیا ممکن است منظور ذوالنوری از این اظهارات تند همان دهقان باشد؟ پاسخ قاعدتاً منفی است چرا که حرف‌های دهقان علیه استیضاح کنندگان ارتباطی با تلاش ذوالنور و یارانش برای انجام یک کودتا و سعی برای روی کار آوردن یک نظامی ندارد.

دهقان به خبرگزاری مجلس در مخالفت با ذوالنوری گفته بود: «بر فرض که ۹۸ نفر استیضاح رئیس جمهور را خواستار باشند با توجه به اینکه اکثریت قاطع مجلس با حمایت خود رئیس جمهور به مجلس آمده‌اند، لذا بعد از طرح در صحن علنی، به هیچ وجه امکان اینکه دو سوم نمایندگان یعنی ۱۹۴ نماینده به آن رأی بدهند وجود ندارد بنابراین این کار جز تلف کردن وقت کشور و ایجاد دو قطبی کاذب و بیهوده هیچ حاصلی ندارد.»

وی اضافه کرده بود: «از همه اینها گذشته برکناری رئیس جمهور از اختیارات مقام‌معظم‌رهبری است و نمایندگان در صورت طی کردن تشریفات استیضاح فقط پیشنهاد آن را به مقام معظم رهبری می‌دهند و بدیهی است که در شرایط کنونی ایشان هم از بی ثبات کردن کشور حمایت نمی‌کنند.»

اما روز گذشته ذوالنوری با مصطفی کواکبیان نماینده اصلاح‌طلب مجلس نیز درباره استیضاح روحانی درگیری لفظی داشتند ولی باز هم به نظر نمی‌آید روی سخنان ذوالنوری، کواکبیان باشد.

مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی در تذکری گفت: «برخی‌ها برای استیضاح رئیس‌جمهور امضا جمع کرده‌اند، گفته‌اند که برخی اصلاح‌طلبان آن را امضا کرده‌اند، من می‌خواهم تکذیب کنم، هیچ اصلاح‌طلبی در مجلس موافق استیضاح رئیس جمهور نیست.»

وی ادامه داد: «ما بسیار رشیدتر از آن هستیم که استیضاح را امضا کنیم.» در این راستا ذوالنوری همان موقع جواب کواکبیان را داد و در صحن تذکر داد و گفت: «یعنی کسانی که امضا کردند، غیر رشید هستند این توهین آمیز و کنایه آمیز است.»

هدایت الله خادمی نام نماینده‌ای است که اظهار داشته است اگر روحانی استیضاح شود با روی کار آمدن کسی مانند قالیباف بود اقلاً چهار پروژه انجام می‌شد. آیا این اظهارات را می‌توان همان کودتایی که ذوالنور می‌گفت عده‌ای از آن می‌گویند توصیف کرد؟ هر چند مطمئناً مخاطب ذوالنور به هیچ عنوان خادمی هم نخواهد بود چرا که خادمی نزدیکترین رفیق او در راستای استیضاح روحانی است.

اسم نمی‌گویم اما...

به ناچار برای پیدا کردن مخاطب فحاشی‌های ذوالنور از خود او در این باره سوال می‌کنیم. مجتبی ذوالنوری در پاسخ به آفتاب یزد می‌گوید: «حرف من این است که هر که می‌گوید ذوالنوری کودتا کرد تا حکومت نظامی درست کند غلط می‌کند که این اتهامات را به من می‌زند.» از این جمله اینطور برمی‌آید که او شخص خاصی را مدنظرش نبوده و کلی سخن گفته است اما مطمئناً وقتی می‌گوید یک آدم عوضی در فضای مجازی گفته است از ذوالنور بپرسید پشت پرده‌های این طرح استیضاح و اتاق فکر آن چه کسانی هستند»

انگار که مشخصاً شخص خاصی او را عصبی کرده است. اصرار ما برای این که او نام فردی را که منظورش بوده، کیست بی‌نتیجه می‌ماند و او اظهار می‌کند: «من اسم کسی را نمی‌گویم اما ضمیر مخاطبش را پیدا می‌کند.»

مطمئناً تاجزاده یکی از مخاطبین ذوالنوری است

اما شاید یکی از نزدیکترین کسانی که بتوان آن را مخاطب ناسزاگویی‌های ذوالنوری دانست که هم در شبکه اجتماعی فعال است و هم شخص ذوالنور و بحث کودتا را خطاب قرار داده است کسی نیست جز مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب.

هم کلید رمز تاجزاده و هم کلید رمز ذوالنوری معلوم می‌کند که احتمالاً حمله توهین آمیز این نماینده مجلس اگر فقط به تاجزاده نباشد مطمئناً یکی از مخاطبین این حمله است. اما آیا تاجزاده بیراه می‌گوید؟ برای درستی یا نادرستی این موضوع می‌توان استناد کرد به سخنان هدایت‌الله خادمی.

اظهارات خادمی چه بود؟

هدایت الله خادمی یکی دیگر از نمایندگان استیضاح کننده رئیس جمهور همان کسی است که پیش از ذوالنور در گفتگویی به نقل از او آمده بود: «در صورت استیضاح روحانی اگر موفق شویم فردی مانند قالیباف بیاید، دست کم چهار پروژه را راه می‌اندازد.» تلاش برای عدم کفایت سیاسی روحانی و روی کار آوردن کسی مثل قالیباف چه مفهومی دارد؟ پس دیگر چرا باید ذوالنور اینقدر از اظهارات کسانی مثل تاجزاده عصبانی شده و با چنین ادبیاتی لب به سخن گشاید، به سراغ شخص خادمی می‌رویم و از او درباره اظهارات جنجالی خودش می‌پرسیم.

وی به آفتاب یزد می‌گوید: «حرف ما کسانی که به دنبال عدم کفایت سیاسی روحانی هستیم این است که در حالی که ما هفت درصد منابع کل دنیا را داریم اگر آن را درست مدیریت می‌کردیم که دیگر وضعیت ما این نبود، بلکه آلمان و ژاپن بودیم آلمانی که هیچ منابعی ندارد غول بزرگ اقتصادی اروپاست.»

وی می‌گوید: «من نه به چپ و نه راست و پایداری کار ندارم از لیست دولت هم نیامدم که نوکری دولت را بکنم.»
از خادمی می‌پرسیم وقتی شما می‌گوئید که ما برای استیضاح روحانی تلاش می‌کنیم تا به جایش کسی مثل قالیباف بیاید چه مفهومی دارد؟ می‌گوید: «چیزی که من آن موقع گفتم این بود که وضعیت کشور بد است، بیکاری بیداد می‌کند، کلیه و قرنیه چشم می‌فروشند.

تازه خیالتان را راحت کنم هنوز امروز روز خوش ماست جلوتر برویم وضعیت بدتر می‌شود. وزرا هم کاری در جهت منافع کشور نکرده‌اند. اصلاح‌طلب و اصولگرا باهم می‌گویند که دولت ناکارآمد است. اما وقتی که پای عمل می‌رسد اصلاح‌طلبان نمی‌خواهند مخالفت‌شان را رسمی اعلام کنند چون برای انتخابات نگرانند و باز هم می‌خواهند در لیست‌هایی باشند که با آن به مجلس آمدند.

دسته دوم مخالفان استیضاح کسانی هستند که می‌گویند وضعیت کشور حساس است ما در این ۴۰ سال چه زمانی شده که بخواهیم کاری کنیم و نگویند وضعیت حساس است؟ ما می‌گوئیم دولت مانند کسی است که دارد خانه را خراب می‌کند و نیاز به کسی است که جلو آن را بگیرد.»

وی ادامه می‌دهد: «در مورد سوال شما باید بگویم خبرنگار از من پرسید شما که می‌خواهید روحانی را از ریاست جمهوری بیندازید، چه کسی باید به جایش بیاید. من گفتم یک انتخابات زودهنگام برگزار می‌شود؛ عده‌ای کاندیدا می‌شوند و از آن‌ها که تأیید صلاحیت شدند یک نفر رئیس جمهور می‌شود من که نمی‌دانم چه کسی کاندیدا می‌شود چه کسی تأیید صلاحیت چه کسی رأی می‌آورد؟ خبرنگار گفت خب حالا یک نفر را معرفی کنید من هم از میان کسانی که در گذشته بودند گفتم اگر قالیباف بود لااقل چهارتا پروژه انجام می‌داد. حالا این اظهارات من یعنی اینکه ما کودتا می‌خواهیم بکنیم و به جایش قالیباف را بیاوریم؟»

خادمی اظهار می‌کند: «ما جهان سومیم. به جای آنکه مردم، دولت را خادم خود بدانند وضعیت مان همینی است که می‌بینید. هشت سال دست این گروه خراب می‌شود هشت سال دست آن گروه. در آخر هم اکنون که ما از رفتن دولت می‌گوئیم آن را کودتا تعبیر می‌کنید.»

همیشه حساس است

وی اظهار می‌کند: «این نشد که همیشه بگوییم موقعیت حساس است و هشت سال، دولت‌ها به روی کار بیایند و جوانان دهه شصت و هفتاد که هیچ دهه هشتاد را هم به حال و روز این دو گروه دچار کنیم. چین با جمعیت یک میلیارد و دویست میلیون نفر توانسته به گونه‌ای مدیریت کند که اقتصاد جهان را در دست بگیرد. این چه مصیبتی است که ما نمی‌توانیم هفتاد میلیون نفر را مدیریت کنیم؟ و اگر هم بخواهیم کاری کنیم و از انتخابات زودهنگام بگوییم می‌گویند کودتا کرده ایم.»

از او می‌پرسیم که سیاست ایران همین الان با انتخابات زودهنگام در ونزوئلا مخالف است و آن را یک کودتا می‌داند، پس چرا نمی‌توان اقدام مشابهی که شما برای انتخابات زودهنگام در ایران تلاش می‌کنید انجام دهید را کودتا نامید پاسخ می‌دهد: «در ونزوئلا مردم به خیابان‌ها ریختند. اینجا پای مجلس در میان است و اقدام ما حق مجلس است پس شما عدم کفایت سیاسی بنی صدر را هم کودتا می‌دانید؟ این چه حرفی است؟ چرا باید ما اصلاً خودمان را با ونزوئلا مقایسه کنیم خودمان را باید با کره جنوبی مقایسه کنیم که روزی آرزو داشت ایران باشد.»

خادمی اظهار کرد: «من پارسال هم عدم کفایت روحانی را امضا کردم امسال هم امضا کردم و هر کسی هم این عدم کفایت را امضا نکند دلایل خاصی دارد. به هر حال امضا کردن عدم‌کفایت رئیس جمهور دل و جرأت می‌خواهد. اعتقاد دارم که اگر دو سال دیگر این دولت باشد کشور خسران بیشتر پیدا می‌کند. الان وزیر نفت و وزیر اقتصاد و رئیس مجلس کجا هستند؟ به چین رفتند؟ برای چه؟ برای آنکه چینی‌ها در کشور ما کار می‌کردند اما ما گفتیم اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها دارند با تکنولوژی و پول به ایران می‌آیند نسبت به چینی‌هایی که در تحریم‌ها پشتیبان ما بودند بی مهری کردیم، اکنون به التماس می‌گوئیم برگردید این چه مدیریتی بود که وقتی هنوز غربی‌ها نیامدند چینی‌ها را بیرون کنیم. مثل اینکه نانوایی سر کوچه تان را به خاطر آنکه می‌گویند قرار است یک نانوایی دیگر زده شود خراب کنید و آن وقت از فردا با زن و بچه‌تان دنبال نان بگردید.»

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 32
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1397/12/03
من فقط موندم این نماینده و مسؤولان چطور در باره تقوا حرف میزنن بابا تورو خدا تقوا از دین و اسلامه بخدا شما کمترین ارتباطی بهش ندارید
Iran, Islamic Republic of
20:45 - 1397/12/03
به اصولگراها رای نخواهیم داد... الان تو این اوضاع تحریم و البته فشار داخلی (بیشتر)، هیچ کس نمیتونه کار کند.. بنابراین ملتی که خودش راضی است مواد غذایی رو احتکار کند تا همنوعش در سختی و تنگنا قرار بگیرد و پول هنگفتی به جیب بزند، نه آقای روحانی بلکه ملائکه هم بیاد مشکل حل نخواهد کرد...
Iran, Islamic Republic of
20:48 - 1397/12/03
کار پایداری ها همیشه کِل کشیدن است تا دیده بشوند
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1397/12/03
از هول حلیم نیوفتید تو دیگ اقای نماینده.
Iran, Islamic Republic of
21:04 - 1397/12/03
چینی ها هم اقدام و کمک موثر به ایران نکردند فقط ایران به واسطه تجار پول پرست اجناس بنجول چین را وارد کردند و تولید وصنعت کشور به این روز دچار شد بیشتر اگر با چین مراودات پیدا کردیم بخاطر حق وتو در شورای امنیت بود صنعت کشور برای روی پا بودن چون اکثر ماشین آلات صنعتی اروپایی است ما‌به رابطه با اروپا نیاز داریم معنی این نیست که فقط به اروپا تکیه کنیم و از سایر کشور ها دوری کنیم بهر حال این مطلب آقای خادم که نتوانستم درست مدیریت کنیم کشور را حرف درستی است ما از یک‌کشور نیمه صنعتی‌بیک کشور وارد کننده تبدیل شدیم از یک کشور در حال رشد بیک کشور فقیر تبدیل شدیم عزت و کرامت مردم را نابود کردیم و مردم را صدقه بگیر کردیم هر کجا تا چشم کار می کند ما صندوق صدقه گذاشتیم برای آبروی کشور ایران بسیار زشت است
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1397/12/03
زودتر این را استیضاح کنید گرانی بیچاره مان کرده
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1397/12/03
ماشاء الله از چه ادبیاتی استفاده میکنه!!
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1397/12/03
حقوق دریافتیت عددخیلی بزرگیه ولی بدون خودت عددی نیستی که برای نظام پیشنهادآبکی بدی مرفه بی درد!!!
Iran, Islamic Republic of
21:18 - 1397/12/03
کاری به درست و غلط این کار ندارم. ولی خدایی بی تربیت ترین افراد این گروه هستند. طرز حرف زدن رو یک نگاه کنید
پاسخ ها
حسيين موحدی راد
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
وضعیت من یکی که خوب شده است ماهی پنجاه هزار تومان شد شقاوت چهار. هزار تومان بیست در صد مجلس اضافه کرد یا هر جا خدا. پدرتان. بيامرزه و بهزیستی کشور را حالا من هم اجاره خانه ام که هیچ کل خرج زندگی دیگر غصه ندارم دعوا نکنید
Iran, Islamic Republic of
21:22 - 1397/12/03
روحانی باید استیضاح شود .
این مصلحت اندیشی فریبکارانه ایران را ویرانه میکند.
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1397/12/03
خدا شفاتون بده این حق قانونی نماینده مجلس است البته از نوع باغیرتش که صدای مردم باشد خیلی ها از روحانی متنفر هستند ولیاقت این مقام رو ندارد خواستار برکناری هستند
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1397/12/03
متأسفانه نمایندگان اصلاحطلب مجلس که فقط بفکر منافع خودشانند ، از امضا کردن طرح استیضاح رییسجمهور خودداری کردند و به قول خودشان که گفته بودند امضا می کنیم هم پایبند نبودند !!؟؟...؟.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!؟؟؟؛!؟!!!!؟
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1397/12/03
ترا بخدا ببینید چه کسانی در مجلس هستند حداقل ادب مرد به از دولت اوست.
اقابون کار شما نیست بروبد خونه اهلش بیاید.شما سر هیچ باهم دعوا دارید
Iran, Islamic Republic of
21:54 - 1397/12/03
بجای این کارها با دولت بفکر باز کردن گره از کار مردم باشید اقای نمایند گوشت کیلوی 120 تومان است
Iran, Islamic Republic of
21:54 - 1397/12/03
بجای این کارها با دولت بفکر باز کردن گره از کار مردم باشید اقای نمایند گوشت کیلوی 120 تومان است
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1397/12/03
فقط امتخابات زودهنگام چاره نتبودشدن روحانی چرااینقدرباانگلیسیهاارتباط داره به گفته نمایندگان مجلس
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1397/12/03
فرقی نمیکن

x.y.zهمه یکی اند فقط مردمند که قربانی اند
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
بهتره آقای ذوالنور به جای این تلاشهای مذبوحانه بفکر رفع مشکلات مردم و مملکت باشند
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1397/12/04
کاس از غصه تو آقای ذالنور ما همه از گرسنگی بمیریم تا از دست تو راحت شویم
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1397/12/04
کاس از غصه تو آقای ذالنور ما همه از گرسنگی بمیریم تا از دست تو راحت شویم هر جا می خوانم تو هستی حالم به هم میخورد
Iran, Islamic Republic of
01:10 - 1397/12/04
عزیز دلم یکی از بهترین راه حلهای موجود حذف امتیاز نمایندگی و به صفر رساندن حقوق انها،حالا چرا اینو میگم چون تا زمانی که که جایگاه نمایندگی هم حقوق و هم امتیازات ویژه تو جامعه داره فقط فقط نماینده (گان) به فکر خودشه و اینکه دوباره به این جایگاه برسه و از حق قانونیش برای مردم استفاده نکنه،
Iran, Islamic Republic of
07:25 - 1397/12/04
شما می خواین این بی ادبان بیان دوباره سر کار این تندروهای بی شرم کار رو دیگه بدتر میکنن
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1397/12/04
اصولگرایان و پایداریها فکر میکنند اگر انتخابات زود هنگام برگزار کنند و رییس‌جمهور منتخب مردم را برکنار کنند اینبار میتوانند موفق بشوند و رییس‌جمهور دلخواه خود را سر کار میآورند اما این را باید بدانند که مردم آگاه هستند و این را میدانند که نیمی از مشکلات کشور به خاطر کارشکنی و همکاری نکردن آنهاست، مردم در بدترین شرایط باز به شما تند رو ها رای نخواهند داد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
احسنت بر شما... بنظرم روحانی هم خط دلواپسان است و برای ضربه زدن به جریان اصلاحات و همچنین رای آوردن به این جریان تمسک جست... عامل بدبختی‌های بازار این روزا داخلی است.. روحانی خوب می‌داند و خوب می‌شناسد ولی بخوبی داره جریان اصلاحات رو می کوبد.. به نظرم جریان اصلاحات باید سریع به مردم اعلام کند..
Iran, Islamic Republic of
00:50 - 1397/12/05
یکباردیگرتوهین بمن کنید!بزرگان من هرگزتورانخواهندبخشید!
Iran, Islamic Republic of
22:28 - 1397/12/23
انصافاً حیف واژه ی ذوالنور که این نماینده بی ادب یدک میکشه .باید بهش بگن ذوالفتنه. مطمئن باشید که این ادبیات افتضاحی که ایشون دارن و حلق خودشو پاره کرده فقط بخاط پول وریاست هست ولاغیر....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج