به بهانه رکوردشکنی پیزارو؛ پیرمردهای گلزن اروپا
۸۳۴۶۶۷
۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵
۴۵۱۵ 
کلودیو پیزارو این هفته به مسن ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.

وبسایت نود: در یکی از مسابقات هفته بیست و دوم بوندسلیگا آلمان، شنبه گذشته وردربرمن در المپیاشتادیون مهمان هرتابرلین بود و به لطف گل دقیقه 96 کلودیو پیزارو، از شکست گریخت و با تساوی 1-1 از پایتخت خارج شد.

مهاجم تمام نشدنی پرویی این گل را در حالی به ثمر رساند که 40 سال و 136 روز سن داشت. به این ترتیب پیزارو با عبور از رکورد سابق بوندسلیگا، که در اختیار میروسلاو ووتاوا (بازیکن سابق وردربرمن) با 40 سال و 121 روز بود، به مسن ترین گلزن تاریخ این لیگ بدل شد.

پیزارو در سال 1999 از آلیانزا لیما به وردربرمن پیوست و از همان سال تا سال 2019، گلزنی در تک تک سال های میلادی بوندسلیگا را تجربه کرده است. بعد از 2 فصل حضور در برمن، پیزارو در سال 2001 به بایرن پیوست و 6 فصل هم برای این تیم بازی کرد. او در فصل 08-2007 به چلسی رفت اما فضای لیگ برتر برای او سازگار نبود و پیزارو بعد از تنها یک فصل، دوباره به بوندسلیگا بازگشت و برای مقطع دوم به وردربرمن پیوست.

به بهانه رکوردشکنی پیزارو؛ پیرمردهای گلزن اروپا

فرم عالی پیزارو در مقطع دوم حضور در برمن، مقطع دوم حضور در بایرن را هم برای هم به همراه داشت و پیزارو در تابستان 2012 به مونیخ بازگشت. پیزارو در سال 2015 برای سومین بار به برمن پیوست و در ادامه در سال 2017 راهی کلن شد. پیزارو به دنبال سقوط کلن از بوندسلیگا، در تابستان 2018 برای چهارمین بار به برمن ملحق شد و با قراردادی تا پایان فصل جاری به عضویت سبزپوشان درآمد.

پیزارو با این گل برابر هرتابرلین به پیرترین گلزن تاریخ بوندسلیگا بدل شد اما آیا او در تمامی لیگ های معتبر اروپایی نیز مسن ترین گلزن محسوب می‌شود؟ پاسخ این سوال به وضوح منفی است.

به گزارش سایت فیفا، در تاریخ 5 لیگ معتبر اروپایی، در جمع مسن ترین گلزنان همچنان 7 بازیکن بالاتر از پیزارو دیده می‌شوند که مهاجم پرویی کار سختی برای رسیدن به آن ها دارد.

در ادامه به این بازیکنان اشاره می‌کنیم:

دوناتو (دپورتیوو لاکرونیا): 40 سال و 138 روز

تدی شرینگهام (وستهم یونایتد): 40 سال و 268 روز

بیلی کاستاکورتا (آث میلان): 41 سال و 25 روز

استنلی متیوز (بلکپول): 41 سال و 215 روز

بنجامین نیوه (تروا): 41 سال و 216 روز

روژه کورتوا (تروا): 44 سال و 4 روز

بیلی مردیث (منچستریونایتد): 46 سال و 197 روز

پیزارو در صورت گلزنی تا پایان همین فصل می‌تواند از دوناتو سبقت گیرد اما برای عبور از شرینگهام و کاستاکورتا، به یک فصل بازی دیگر نیاز خواهد داشت. شاید دست یابی به رکورد نفرات نخست این فهرست یعنی کورتوا و مردیث، نه تنها از عهده پیزارو بلکه از عهده هیچ بازیکن دیگری برنیاید.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج