آغاز تولید سریال «موسی (ع)» از پاییز ۹۸
۸۳۹۷۳۹
۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۵
۱۲۲۹۴ 
کارگردان سریال «موسی (ع)» از آغاز تولید این سریال در پاییز سال آینده خبر داد.

خبرگزاری فارس: «جمال شورجه» کارگردان سریال «موسی (ع)»، درباره اینکه چرا مرحله قبل از پیش تولید تا این اندازه طولانی شد، گفت: در حال حاضر در مرحله مقدماتی پیش تولید هستیم، به هر ترتیب این سریال کار سنگین و بزرگی است و ما هم به وضعیت نامناسب اقتصادی در کل کشور برخوردیم.

این کارگردان در پاسخ به این سوال که چطور می‌توانید در این شرایط نامناسب مالی سریال الف ویژه بسازید، گفت: در این باره به ما قول‌هایی دادند که کار را تامین مالی کنند. احتمالا تلویزیون مشارکت می‌آورد. خودمان هم این آمادگی را داریم که اسپانسرهایی را برای این کار جذب کنیم.

آغاز تولید سریال «موسی (ع)» از پاییز ۹۸

وی درباره نوع حمایت مالی از این اسپانسر و برعکس در سریال «موسی (ع)» نیز بیان داشت: باید اسپانسری انتخاب کنیم که بتواند در حیطه قرآنی و حضرت موسی (ع) حرفی برای گفتن داشته باشد و نمی‌توانیم از هر اسپانسری استفاده کنیم. همچنین ممکن است این اسپانسر در داخل و یا از خارج کشور باشد.

شورجه همچنین بیان داشت: به هر جهت کلید این کار توسط سیما می‌خورد، چراکه سفارش دهنده اصلی مسئولین سیما هستند و جلسه‌ای چند روز پیش داشتیم. امیدوارم قبل از آغاز سال نو بتوانیم خبر خوبی درباره سریال موسی به مخاطبان تلویزیون بدهیم که ما به طور جدی وارد مرحله پیش تولید شدیم.

وی درباره شروع مرحله تولید این سریال نیز بیان داشت: اگر تا پایان امسال و یا حتی اوایل سال آینده امکانات مالی ما را فراهم کنند، ما آمادگی ورود به پیش تولید را داریم. از طرفی مهندسی‌های لازم را انجام داده و زیرساخت‌های لازم برای گسترش فضای شهری، نیز انجام شده است. اما امیدواریم که در خوشبینانه‌ترین شرایط ممکن بتوانیم پاییز سال آینده «موسی (ع)» را کلید بزنیم.

به گزارش فارس، بخش مهمی از این سریال منوط به ساخت و ساز و دکورهایی است که قرار است ساخته شود. تعدادی از دکورهای این سریال از دکورهای سریال‌های قبلی سیما است که حدود ۲۰ درصد از دکورها را پوشش می‌دهد. دکورها باید ساخته شود،‌ لباس‌ها باید دوخته شود و تعدادی مجسمه نیز در کنار آنها باید ساخته شود.

شورجه با اشاره به انتخاب بازیگر نقش اصلی این سریال نیز عنوان داشت: برای بازیگران نیز مشورت‌هایی صورت گرفته و برای بازیگر نقش حضرت موسی (ع) به دنبال این هستیم تا چهره جدیدی را معرفی کنیم. همانطور که در تحقیق‌هایمان متوجه شدیم حضرت موسی (ع) فیزیک و ظاهر خاصی داشته و مثل مردم عادی نبوده است و از آنجایی که می‌خواهیم چهره وی را نشان دهیم ظاهر برایمان اهمیت دارد. حضرت موسی (ع) قدی با طول ۱۹۰ متر داشته و تنومند و ورزشکار بوده که در قصر بزرگ شده و از نظر فیزیکی ویژگی‌های یک پادشاه را داشته است.

یکی از مراحل جدی فیلمسازی و خصوصا این مدل فیلم ها پیدا کردن چهره‌های درست برای سریال است و انتخاب درست هم به لحاظ توانایی بازیگری و هم فیزیک و تاثیرگذاری است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Netherlands
08:50 - 1397/12/17
صدها فیلم در این زمینه ساخته شده ، چه اصراری دارید همیشه در گذشته باشید ، به فکر اینده باشید نیز بد نیست ؟
Netherlands
09:26 - 1397/12/17
انشالله که موفق نباشند سوژه قحطیه
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1397/12/17
یک فیلم پرهزینه دیگز ....
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1397/12/17
بایدطوری بسازیدکه همه حتی یهودیان راتحت تاثیرقراردهد وجلوه های ویژه وموسیقی بی نظیری داشته باشد
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1397/12/18
قصه حضرت موسی چندین بار فیلم شده است چه لزومی دارد که مجددا هزینه اضافی به کشور تحمیل شود؟ چرا این کشور برنامه ریزی ندارد؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج