راه‌هایی برای ناکام گذاشتن دزد‌ها
۸۴۳۵۴۶
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۲
۴۴۹۰ 
سرقت خانه و خودرو از جمله سرقت‌هایی است که امنیت روانی افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. با توجه به شرایط اقتصادی امروز جامعه، احتمال افزایش سرقت از خانه­‌ها وجود دارد. با این حال می‌توان راهکارهایی در نظر گرفت تا این احتمال را کاهش دهیم.

روزنامه ایران نوشت: رئیس مرکز تحقیقات کاربردی پلیس آگاهی ناجا گفت: سرقت خانه و خودرو از جمله سرقت‌هایی است که امنیت روانی افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. با توجه به شرایط اقتصادی امروز جامعه، احتمال افزایش سرقت از خانه­‌ها وجود دارد. با این حال می‌توان راهکارهایی در نظر گرفت تا این احتمال را کاهش دهیم.

راه‌هایی برای ناکام گذاشتن دزد‌ها

* استفاده از سیستم هشدار دهنده: سعی کنید از یک سیستم هشدار و امنیتی استفاده کنید. این سیستم‌های هشدار دهنده می‌توانند بازدارنده‌های مناسبی برای سرقت باشند. برای نصب آنها از افراد متخصص کمک بگیرید. هر چند وقت یک بار از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

* درها و پنجره‌ها را قفل کنید: درها و پنجره‌های باز راه ورود سارقان را آسان می‌کند. اگر یکی از قفل‌های در خانه شما خراب است بلافاصله آن را تعمیر کنید. پیشنهاد می‌شود که از قفل‌های محافظ با کیفیت بالا استفاده کنید.

* خروج خود از خانه را علنی نکنید: در مورد سفر خود یا خارج شدن خود از خانه در شبکه‌های مجازی حرفی نزنید. دزدانی که باهوش هستند افراد را در شبکه‌های مجازی دنبال می‌کنند تا زمان خارج شدن آنها از خانه را بفهمند بخصوص در تعطیلات آخر هفته و سال نو مردم بیشتر به مسافرت می‌روند.

* چراغ‌ها را روشن بگذارید: اگر خانه خالی باشد و چراغی روشن باشد به احتمال زیاد ممکن است قربانی سرقت شوید. روشن و خاموش کردن چراغ‌ها در زمان‌های بخصوصی می‌تواند توسط یک سیستم زمانی خودکار صورت گیرد. می‌توانید این سیستم‌ را برای شب زمانی که شما خانه نیستید تنظیم کنید. این کار می‌تواند از ایجاد سوء ظن جلوگیری کند.

* به بستگان درجه یک اعتماد کنید: اگر قصد دارید برای مدتی از خانه خود خارج شوید، بستگان درجه یک شما می‌توانند به محافظت از خانه شما کمک کنند. می‌توانید یک کلید یدک در اختیار بستگان خود قرار دهید تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنند. آنها همچنین می‌توانند هرگونه فعالیت مشکوک را به پلیس گزارش بدهند.

* درپارکینگ را ببندید: باز بودن در پارکینگ حتی در طول روز می‌تواند ماشین و وسایل داخل پارکینگ را در معرض خطر قرار بدهد. درمورد بسته بودن پارکینگ در طول شب اطمینان حاصل کنید. اگر شما شاهد باز بودن در پارکینگ همسایه خود بودید به آنها زنگ بزنید و به آنها اطلاع بدهید این باعث می‌شود اگر پارکینگ شما نیز باز بود آنها به شما زنگ بزنند.

* استفاده از گیاهان خاردار و پرپشت: اگر خانه شما ویلایی است می‌توانید از گیاهان و گل­ های خاردار و پرپشت در کنار پنجره استفاده کنید. زیرا آنها بازدارنده‌های خوبی برای جلوگیری از سرقت خانه شما هستند.

* پنجره‌های طبقه بالای خانه یا بالکن‌ها را با حفاظ فلزی بپوشانید: اغلب دزدان یا افرادی که چابک هستند براحتی می‌توانند از این پنجره‌ها و بالکن‌ها وارد خانه شوند.

* استفاده از نرده‌های فلزی: بهتر است که برای پنجره یا بالکن خود از میله‌های فلزی استفاده کنید. این میله‌ها باعث جلوگیری از ورود دزد یا سرقت می‌شود.

* قفل پدال و قفل فرمان: اگر شما خودروی خود را بیرون از پارکینگ قرار می‌دهید آن را در محلی روشن پارک کرده و به قفل پدال و قفل فرمان مجهزکنید. بهتر است که از دزدگیر هم استفاده کنید.

* کارگر در خانه: اگر کارگر یا کارگرانی در خانه شما یا خانه همسایه شما کار می‌کنند نگذارید متوجه شوند که در خانه شما چه وسایل با ارزشی وجود دارد. زیرا این کار ممکن است آنها را وسوسه کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Canada
09:50 - 1397/12/27
چه خبره ؟ در این چند دهه دیوار خانه ها دو متر بالاتر که رفته هیچ ، دو متر هم نرده روی ان گذاشته اند ،شهرها مثل دژ شده اند ، همه نگران ! ۵۰۰هزار نیروی امنیتی وجود داره ۵۰۰دزد....یه فکر حداقلی کنید ! دزده ۴۰۰خودرو دزدیده یعنی « حیفه پشم»
Iran, Islamic Republic of
01:55 - 1397/12/28
باید کاری بادزد کرد که کسی جرات نگاه چپ به مال مردم نداشته باشد شماها راه گرفتن دزد را نشان دهید نه آنکه مردم را در اضطراب وترس روانی قرار دهید این روش درست نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج