افروغ: مجلس در تراز جمهوری اسلامی نیست
۸۴۶۷۲۷
۱۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۶
۷۶۵۴ 
یک کارشناس سیاسی گفت: منظور مقام معظم رهبری از مفهوم بازدارندگی، تقویت بنیه‌های دفاعی و امنیتی است که باید بدون اتکا بر اقتصاد نفتی به رونق تولید ملی دست یابیم. عماد افروغ، کارشناس سیاسی و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در آغاز سال جدید اظهار کرد: شکست دادن دشمن یا شکست نخوردن از دشمن، علاوه بر جنبه سلبی، جنبه ایجابی دارد.

تابناک: یک کارشناس سیاسی گفت: منظور مقام معظم رهبری از مفهوم بازدارندگی، تقویت بنیه‌های دفاعی و امنیتی است که باید بدون اتکا بر اقتصاد نفتی به رونق تولید ملی دست یابیم. عماد افروغ، کارشناس سیاسی و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در آغاز سال جدید اظهار کرد: شکست دادن دشمن یا شکست نخوردن از دشمن، علاوه بر جنبه سلبی، جنبه ایجابی دارد.

زمانی که مقام معظم رهبری در فرمایشات شان عنوان می‌کنند که ما تنها به شکست دشمن نمی‌اندیشیم، منظور بازدارنگی بوده و در هر دو جنبه، شکست نخوردن آشکار است؛ زیرا ما قدرت بازدارندگی داریم و شکست نمی‌خوریم؛ بنابراین، شکست نخوردن یا شکست دادن جنبه سلبی داشته، اما بازدارندگی جنبه ایجابی دارد. وی ادامه داد: در جنبه ایجابی یعنی دشمن حتی شکست را به ذهنش راه نمی‌دهد؛ چراکه این امر به دلیل آن قدرت سخت و نرمی است که در اختیارمان قرار دارد. قدرت سخت را می‌توان به وجوه تمدنی و ابزاری و قدرت نرم را به حضور آگاهانه مردم در صحنه ارجاع داد که اگر هر دو را با هم داشته باشیم، از قدرت بازدارنده برخوردار خواهیم بود. این کارشناس سیاسی تصریح کرد: منظور مقام معظم رهبری از مفهوم بازدارندگی، تقویت بنیه‌های دفاعی و امنیتی است که البته ما تا کنون توفیقات خوبی بدست آورده ایم.

به نظر می‌رسد کسی که در مسائل اقتصادی، پیشرفت‌های اقتصادی، اخلاق، معرفت و عدالت تردید داشته باشد که البته جای تردید هم دارد، اما در استقلال سیاسی، تمامیت ارزی، تقویت بنیه‌های دفاعی و امنیتی ما جای هیچ تردیدی نیست. وی ادامه داد: زمانی که مقام معظم رهبری در بخشی از فرمایشات شان مطرح می‌کنند که ما باید به قدرت بازدارندگی بیندیشیم، منظورشان تقویت و تداوم بنیه‌های دفاعی و امنیتی از یک طرف و تقویت بنیان‌های اقتصادی از طرف دیگر است. به همین دلیل، در سال رونق تولید ملی باید به این فکر باشیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1398/01/11
این مجلس کلا ب ضرر مردم شده..اصلا ب درد نمیخوره
پاسخ ها
بی نام‌
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
کدام مجلس خوب کار کرده ...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
بله مجلسی که سی نفر نماینده تهران ،کیلویی رای می آورندبه صرف اینکه فلان کس سرلیست آنهاست،وهمسو با رئیس جمهور هستند.و کارآمدی مدنظر رای دهنده گان نباشد.علی برکت الله.
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1398/01/11
آدم عاقل دیگه در هیچ انتخاباتی شرکت نمی کند
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1398/01/11
بی سوادترین وبی لیاقت ترین دوره ی مجلس همین دوره است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج