اجرای طرح تاب‌آوری اجتماعی در مناطق سیل‌زده
۸۴۶۷۳۸
۱۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸
۵۷۴۴ 
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه طرح تاب‌آوری اجتماعی به جوامع محلی کمک می‌کند تا از بحران‌های سخت مانند وقوع سیل اخیر عبور کنند، گفت: تلاش می‌کنیم تا این طرح با قوت بیشتری در استان‌هایی مانند گلستان، لرستان و خوزستان که عمده آثار سیل در آن جا باقی مانده است، اجرا شود.

خبرگزاری ایسنا: معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه طرح تاب‌آوری اجتماعی به جوامع محلی کمک می‌کند تا از بحران‌های سخت مانند وقوع سیل اخیر عبور کنند، گفت: تلاش می‌کنیم تا این طرح با قوت بیشتری در استان‌هایی مانند گلستان، لرستان و خوزستان که عمده آثار سیل در آن جا باقی مانده است، اجرا شود.

معصومه ابتکار با بیان اینکه معاونت زنان دستگاهی ناظر و سیاست‌گذار است، بیان کرد: از طریق دستگاه اجرایی در جریان شرایط و پیگیر وضعیت مناطق سیل زده هستیم و سعی کرده‌ایم با هماهنگی بین دستگاهی و بین‌بخشی مشکلات را حل و فصل و به بهبود شرایط کمک کنیم. در این مدت از مدیران کل امور بانوان استان‌ها، مشاوران امور بانوان هلال احمر و دستگاه‌های امدادی وضعیت زنان را جویا شدیم و به طور خاص امروز با چهار استان در ارتباط بودیم.

وی با بیان اینکه در ستادهای مدیریت بحران و هلال احمر این نگاه وجود دارد که باید به نیازهای ویژه زنان و کودکان در شرایط بحرانی توجه خاصی شود، خاطرنشان کرد: در برخی مواقع به قدری گرفتاری‌ها زیاد است که شاید نیازهای خاص زنان و کودکان مورد غفلت قرار گیرد، اما با همتی که مشاور وزیر کشور داشته در حال حاضر مدیران کل امور بانوان در هر استان عضو ستاد مدیریت بحران هستند و در آنجا مشکلات و نیازهای خاص زنان را مطرح می‌کنند.

به گفته ابتکار در حال حاضر حضور نیروهای زنان داوطلب بسیار محسوس است و از طرفی دیگر زنان مناطق سیل‌زده هم مورد توجه نیروهای امداد هستند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: پک‌های بهداشتی مورد نیاز زنان و کودکان در بسیاری از مناطق در حال توزیع است، البته در شرایطی که بحران‌های پی در پی وجود دارد و دستگاه‌های امدادی از نظر شرایط بحرانی دچار هجوم همه جانبه‌ای در سطح استان‌های متعدد هستند، ممکن است برخی مناطق دچار کمبودهایی باشند.

وی در ادامه یکی از نیازهای اصلی مناطق سیل زده را توجه خاص به شرایط روانی سیل زدگان دانست و خاطرنشان کرد: مسئله توجه به نیازهای روحی و روانی به ویژه برای کودکان یکی از مسائل بسیار مهم مناطق دچار بحران است. در زلزله کرمانشاه تشکل‌های غیردولتی به ویژه در بحث تاب آوری اجتماعی ما را حمایت کردند، درحالیکه این طرح عموماً در سطح ملی اجرا می‌شود اما با حمایت تشکل‌های غیردولتی به طور خاص در دو شهرستان زلزله زده کرمانشاه اجرا شد، لذا امیدواریم تشکل‌های غیردولتی برای اجرای طرح تاب آوری اجتماعی در مناطق سیل زده هم ما را حمایت کنند.

وی با بیان اینکه طرح تاب آوری اجتماعی به جوامع محلی کمک می‌کند تا از بحران‌های سخت مانند سیل عبور کنند گفت: تلاش می‌کنیم تا این طرح در استان گلستان، لرستان و خوزستان که عمده آثار سیل در آن جا باقی مانده با قوت بیشتری اجرا شود و بتوانیم نتایج آن را در جوامع محلی با همکاری تشکل‌ها و بخش‌های غیردولتی ببینیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:35 - 1398/01/11
منظور از طرح تاب آوری اجتماعی به نظر همان مقاومت و پایداری عمومی هست که قبلا در اقتصاد مقاومتی به نحوی مطرح گردیده
تشکر از خانم ابتکار از طرح شون! شما فقط طرح بدین و بایگانی کنید
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1398/01/11
ببینیم مادرعروس چی میفرمان!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1398/01/11
افزایش استانه تحمل در امور مختلف کمک میکند افراد از مراحل بحران عبور اسان تری داشته باشند اگر این طرحها علمی اجرا شود و از افراد اگاه و مسلطی استفاده کند قطعا نتیجه و اثر بخشی خوبی دارد البته خروجی ان در بلند مدت نشان داده می شود .موفق باشید
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1398/01/11
همین یکی را کم داشتیم که طرح بده
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1398/01/11
طر ح جالبی است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
یه میمرداز بی غذایی اون یکی میگفت پیازبخوراشتهات وابش الان همینه شده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
پیازجزومیوهاشده تاحالا این خودش نمیتونه جمع کنه میادباس ایران تصمیم بگیراینقدربدبخت شدبیم
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1398/01/11
میگن تواین هفته خبری نیست ازت باعث همه اینهاخودتی ادرس غلط نده وبایدجواب گوباشی به همه هرکس وناکسب اجازساخت وسازغیرمجازدادی وعامل اصلی سیلاب خودتی وحتی کارمندان محیط زیست به این کارت اعتراض وتحصن کردن گفتن مابه هرکسی اجازساخت وسازنمیدادیم خانوم ابتکارپول میگرفت واجازمیدادمحیط نیست کردی گفتیم شایدرفتی امریکا دشمن وکشورکفرازدیوارسفارتش رفتی بالا چطورترامپ پسرتونداخته بیرون تعجبه پیش پسرجونت هستی چون همه جاوهرجاهستی....
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1398/01/11
خانم ابتکار همه که مثل شما گنگستر نیستند تا بتونن سیلو تاب بیارن و سریع از دیوارها مثل دیوار سفارت بالا برن
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1398/01/11
کی باشه دیگه قیافه تو امثال تو ودولت تبخیر وامید رابه حق ابوالفضل نبینم!؟
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1398/01/11
میشه خانم محترم از محل زندگی پسرتون بگیرید ببیم هوا اونجا چطور
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1398/01/11
برای غنچه حرف اومدن پیربچه ماگفتیم گازپتوگرفته نیستی تواین مدت سیل ریس محیط نیست که نابودیهابه خاطرتوبودساخت غیرمجازدادی حالا بیاجوابگوباش ادرس غلط نده باعوام فریبی
پاسخ ها
«شانجانی»
France
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
تاب اوری. یعنی از فردا به ابتکار معصومه خانم مبتکر قراره دستگاه های تاب بازی را درمناطق سیل زده نصب کرده ومردم سیل زده بطور رایگان تاب بازی کنند.
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1398/01/11
سرکار ابتکار هر طرحی دارید در کنار مردم بودن و چشم در چشم بردم شدن و درد مردو سیل زده را چشیدن جز الویت پذیرش شما و طرحتان است هرچند بنا بر تجربه مدیرتی شما در پستهای قبلی شما قابلیت چنین اجرایی را ندارید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج