۱۰هزار کیلومتر راه از سیلاب آسیب دید
۸۴۶۹۴۷
۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
۱۰۶۳۴ 
وزیر راه و شهرسازی از آسیب به ۱۰ هزار کیلومتر راه روستایی، فرعی و شریانی کشور خبر داد و گفت: سیلاب ۱۶۰۰ میلیارد تومان خسارت به راه‌های کشور وارد کرد.

خبرگزاری مهر: وزیر راه و شهرسازی از آسیب به ۱۰ هزار کیلومتر راه روستایی، فرعی و شریانی کشور خبر داد و گفت: سیلاب ۱۶۰۰ میلیارد تومان خسارت به راه‌های کشور وارد کرد.

۱۰هزار کیلومتر راه از سیلاب آسیب دید

محمد اسلامی شامگاه یکشنبه در ارتباط زنده تصویری از استان لرستان گفت: بارش‌ها، خسارت‌های زیادی به زیرساخت‌های استان لرستان وارد کرده است که امیدواریم تا فردا بعد از ظهر بتوانیم این وضعیت را به ثبات برسانیم.

وی بیان کرد: در تعدادی شهرهای این استان پیش بینی‌ها خوب پیش رفته و عوامل بحران ساز و تشدید کننده سیل‌ها حذف شده است.

وزیر راه و شهرسازی هشدار داد: مردم به صحبت‌های ستاد بحران توجه کنند و در مناطقی که هشدار تخلیه داده شده حتماً اقدام کنند.

اسلامی تاکید کرد: به سایر استان‌ها نیز بر اساس مصوبات ستاد بحران، منابعی تخصیص داده شده است و تنخواه‌هایی در اختیار مردم آسیب دیده قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص برآورد اولیه خسارات راه‌ها و تأسیسات از بارش‌های اخیر تصریح کرد: ۱۰ هزار کیلومتر از راه‌های روستایی، فرعی و شریانی کشور دچار آسیب‌هایی همچون ریزش کوه، رانش زمین و خرابی پل‌ها شده است. برآورد اولیه حاکی از خسارت ۱۶۰۰ میلیارد تومانی سیل به راه‌های کل کشور است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در این ایام ۱۴ هزار راهدار با ۱۰ هزار ماشین آلات مشغول بازگشایی راه‌ها و ایمن سازی آن بوده‌اند که به محض وقوع سیل در محل حاضر شده و مسیرها را بازگشایی کردند. اطلاعات راه‌ها پیوسته از طریق سامانه ۱۴۱ به اطلاع هموطنان می‌رسد.

اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر راه‌های اصلی به غیر از چند محور که ریزش کوه قابل توجه داشته، باز است.

وی تاکید کرد: با تأمین اعتباری که با تصمیم هیأت دولت صورت گرفته است، در جهت جبران خسارات گام بر می‌داریم.

این عضو کابینه دولت در خصوص وضعیت ناوگان ریلی و هوایی گفت: خوشبختانه مشکل خاصی در نظام حمل و نقل ریلی و هوایی پیش نیامده است تنها برای چند فرودگاه، خطر وجود داشته که ایمن سازی سالم صورت گرفته و به جز مواردی که استاندارد پرواز اجازه فرود و پرواز نمی‌داد، مابقی پروازها انجام گرفته است.

اسلامی افزود: محورهای اصلی هراز و چالوس به صورت مقطعی بسته و پس از ایمن سازی بازگشایی می‌شود. محور اصلی شیراز- یاسوج بسته است چراکه ۲۰۰ هزار متر مکعب ریزش کوه داشته است.

وی ادامه داد: محور گرگان- آق قلا هم به خاطر برش جاده بسته شده بود که با تلاش راهداران و نیروهای مسلح بازگشایی شده است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در ابتدا همراه با دکتر جهانگیری سفری به استان کرمانشاه داشتیم و بازدیدهایی از چند نقطه در نزدیکی آن داشتیم و بعد هم در ستاد بحران استان لرستان شرکت داشتیم.

اسلامی افزود: در این جلسه کل مسائل از قبیل آخرین وضعیت استان و تمهیداتی که اتخاذ شده و همچنین برنامه‌هایی که برای جلوگیری از تخریب‌ها در استان اتخاذ شده بود را مرور کردیم. همان طور که مردم عزیز کشورمان مستحضر هستند شدت بارش‌ها و به ویژه بخش نگران کننده آنکه سیلابی شدن به واسطه شدت بارش‌ها است از امشب تا فردا بعدازظهر ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در این جلسه این اطمینان حاصل شد که ستاد بحران استان با مدیریت استاندار و همکاری نیروهای مسلح، کل دستگاه‌های اجرایی و دیگر نهادها در حال آماده باش بوده و تمهیدات لازم را اتخاذ کردند. بارش‌ها در این چند روز گذشته خسارات زیادی را به زیرساخت‌های استان وارد کرده است و ما امیدواریم با شرایطی که ایجاد شده و وضعیتی که در کرمانشاه وجود دارد تا فردا بعدازظهر بدون کوچک‌ترین حادثه‌ای که آثار جانی برای مردم نداشته باشد از این وضعیت عبور کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
08:59 - 1398/01/12
هر جایی هم اب رد شده یه تیکه کوچیک بوده ۱۰هزار کیلومتر سریع متر کردی میخواین چقد از دولت بوجه دریافت کنید
United Kingdom
08:59 - 1398/01/12
هر جایی هم اب رد شده یه تیکه کوچیک بوده ۱۰هزار کیلومتر سریع متر کردی میخواین چقد از دولت بوجه دریافت کنید
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1398/01/12
بریدخانوم ابتکاربگیریدکه اجازساخت وسازغیرمجازمیدادو ....
Kuwait
10:10 - 1398/01/12
از اینکه خوب ساخته شده ! به بهترین مصالح
France
10:15 - 1398/01/12
خدا بده برکت ،، اول سالی بیت المال خالی شد رفت
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1398/01/12
وقتی نسبت به ملت برای دادن یک یارانه و....خسیسی می کنند باید جایی هزینه کنید که فکرش هم نمی کردید
به این ملت مظلوم کمک کنید خدا هم خیر و برکت به کارتان خواهد داد
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1398/01/12
بعضیا میخوان از اب گل الود ماهی بگیرند.چه زود تونستی خسارت راهها رو براورد کنی حتما هم اونقدر دقیق حساب کردی که یه قرونم واسه خودت نمیمونه
Iran, Islamic Republic of
20:26 - 1398/01/12
تا قبل از ۲۲بهمن وبعد از آن هی میگفتید اینقدر راه ساختیم اینقدر جاده ساختیم همون جاده هایی که با اخ تف ساخته بودید امروز ویران شد واز بین رفت.کیفیت نداشتند بفرمایید جقدر دزدی کردید‌
Iran, Islamic Republic of
22:07 - 1398/01/12
ده هزار رو یک متر .
چرا درست آمار نمیدهید .
ممنونم از خودم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج