بنزما؛ هیولایی که به این زودی به خواب نمی‌رود
۸۴۷۰۹۵
۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۱
۱۲۲۳۶ 
مسی و رونالدو را فراموش کنید؛ این روزها بنزما ستاره طلایی لالیگاست!

سایت نود: شاید اظهارات اودریزولا، بازیکن جوان رئال مادرید در مورد بهترین بودن بنزما در پست خودش اندکی رنگ اغراق داشته باشد اما اگر سیر صعودی مهاجم فرانسوی در تیم سفیدپوش اسپانیا از زمان جدایی رونالدو را در نظر بگیریم، چندان هم نظرات هم‌تیمی او را گزافه‌گویی نمی‌پنداریم.

بنزما از ابتدای فصل جاری بار خط حمله رئال مادرید را به دوش کشیده است؛ نه با 13 گل موثر و تعیین‌کننده در همه رقابت‌ها بلکه با نقش‌آفرینی موثر در امور تهاجمی تیمش.

تصمیم درستی که پس از سال‌ها تایید شد

آن روزی که رئال مادرید، بنزما را به ایگواین ترجیح داد و مهاجم آرژانتینی‌اش فروخت، خیلی‌ها این تصمیم را اشتباه خواندند اما حالا پس از گذشت سال‌ها، ثابت شده حداقل در مقام مقایسه بین این 2 نفر، قطعا کریم مهره کاراتری برای رئال است. شاید ایگواین (البته در روزهای اوجش) شم گلزنی بیش‌تری داشت اما مانند بنزما نتوانسته و نمی‌تواند مانند یک مهاجم رابط عمل کند.

بنزما؛ هیولایی که به این زودی به خواب نمی‌رود

قدرت بدنی مطلوب به مهاجم فرانسوی اجازه برتری در دوئل‌های دونفره را می‌دهد؛ شاهد مدعا هم برتری او در 76 درصد 26 دوئل این فصلش است. این برتری، منجر به بازیسازی از سوی او می‌شود و بازیسازی بیش‌تر هم به معنای موقعیت گل افزون‌تر خواهد بود. پس بی‌دلیل نیست که در روزهای حضور بنزما، رئال 63 درصد بیش از اندک روزهای بازی بدون حضور ثابت او، موقعیت گل داشته!

آمار برتر

از سوی دیگر بنزما با گلزنی در بازی با اوئسکا از نظر آماری هم نامی ماندگار برای خودش به جا گذاشت. حالا او مقابل هر تیمی که در لالیگا بازی کرده، گل زده است. به عبارت بهتر، بنزما 141 گل دوران حضور خودش در لالیگا را مقابل 34 تیم مختلف زده و برخلاف رونالدو و مسی که تا مدت زیادی حداقل به یک رقیبشان در لالیگا گل نزده بودند، حالا به همه تیم‌های مقابل خودش در محدوده لیگ داخلی ضربه زده است. اعتماد همیشگی سران رئال به او هم نقش مهمی در این پیشرفت داشت و حالا مهاجم سابق لیون شتابان به سمت تاریخ‌سازی برای تیم زیدان پیش می‌رود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج