ساخت سکونتگاه فضایی با چاپگر سه بعدی
۸۴۷۲۸۳
۱۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
۶۷۹۸ 
برنامه ناسا برای تأسیس سکونتگاه‌های فضایی به منظور استفاده فضانوردان با استفاده از چاپگر سه بعدی در حال اتمام بوده و به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود.

خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس: ناسا از چهار سال قبل به دنبال عملیاتی کردن این ایده بوده و حالا آن را تقریباً تکمیل کرده است.

مدل‌های مجازی مفصل این طرح با همکاری گروه‌های متعددی تکمیل شده و قرار است این سکونتگاه‌ها برای زندگی طولانی مدت فضانوردان بر روی کره مریخ تأسیس شوند.

ساخت سکونتگاه فضایی با چاپگر سه بعدی

ناسا بدین منظور مسابقه‌ای عمومی برگزار کرده بود تا طرح‌های خلاقانه ای را در این راستا دریافت کند و قرار است هر یک از برندگان رقابت نهایی که ماه آینده برگزار می‌شود، جایزه‌ای ۱۰۰ هزار دلاری دریافت کنند.

شرکت کنندگان در این رقابت ناسا از سال ۲۰۱۵ تا به حال در تلاش برای ارائه طرح‌هایی بوده‌اند که ایجاد سرپناه برای فضانوردان را در مریخ تنها با استفاده از چاپگر سه بعدی ممکن کند.

ساخت سکونتگاه فضایی با چاپگر سه بعدی

رقبا باید در مرحله نهایی این رقابت، طرح و نقشه داخلی هر سازه و فضاهای داخلی آنها را نیز اضافه کنند و نحوه ساخت هر بنا را نیز به دقت تشریح کنند. بدین منظور باید مدل‌های سه بعدی با استفاده از تصاویر ویدئویی به نمایش درآیند.

تا به امروز بیشترین امتیاز را در این رقابت گروه SEArch+/Apis Cor از نیویورک کسب کرده است. رتبه دوم نیز به گروه Team Zoperhous از آرکانزاس رسیده که چاپ سکونتگاه‌های طراحی شده آن توسط ربات‌های خودران صورت می‌گیرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج