توضیح سازمان مدیریت بحران درباره اظهارات سردار پاکپور
۸۴۷۴۵۳
۱۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۰
۱۲۶۳۸ 
سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد: «اظهارات سردار پاکپور، فرمانده محترم نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از بازدید از شهر سیلزده پلدختر بازتاب‌های گسترده‌ای در رسانه‌ها و افکار عمومی داشت و بسیاری به نادرستی آن را در جهت تضعیف خدمات امدادرسانی در منطقه برداشت کردند».

ایسنا: سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد: «اظهارات سردار پاکپور، فرمانده محترم نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از بازدید از شهر سیلزده پلدختر بازتاب‌های گسترده‌ای در رسانه‌ها و افکار عمومی داشت و بسیاری به نادرستی آن را در جهت تضعیف خدمات امدادرسانی در منطقه برداشت کردند».

 پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان مدیریت بحران کشور گزارش داد: «این در حالی است که ایشان ساعتی پس از رفع موانع گسترده مواصلاتی ناشی از بارش‌های طولانی مدت در منطقه و طغیان رودخانه کرخه در شهر پلدختر که به همت تمامی امدادگران حاضر صبح امروز بازگشایی شد، وارد این شهر شدند و توصیف ایشان از شرایط منطقه نتیجه یک بحران بزرگ طبیعی در منطقه بود که بلافاصله پس از حضور نیروهای امدادی متشکل از همه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و نظامی و عمومی و حتی حضور گسترده و هماهنگ شده مردم مناطق اطراف به تدریج این بحران فروکش کرده و بسیاری از مشکلات و معضلات و نارسایی‌ها با تدبیر و درایت در حال مدیریت مطلوب است.

مردم عزیز که به طور همزمان شاهد بارش و سیلاب و سرما و ویرانی و تاریکی شب بودند، طبیعی است روز بعد از حادثه با مشاهده حجم بحران به شدت گلایه‌مند بوده و خواستار امدادرسانی سریع باشند و این حق مردم به دیده منت امدادرسانان و خدمتگزاران است اما انتظار از مسئولان و مقامات این است که با درایت و هوشیاری اجازه ندهند دشمنان و فرصت‌طلبان با سو ءاستفاده از اظهارات و مصاحبه‌های آنها این‌گونه القا کنند که در امدادرسانی در مواقع بحرانی در کشور دوگانگی وجود دارد و به دلیل این دوگانگی و اختلاف‌نظرات، کار امدادرسانی صورت نگرفته و مردم بی پناه هستند.

چنین اظهارات رسانه‌ای که در معرض عموم بیان می‌شود، قطعاً علاوه بر مأیوس و ناامید کردن مردم آسیب‌دیده و گرفتار و همچنین عموم مردم کشور، ناخواسته باعث شادی و خوشحالی دشمنان انقلاب شده و کلیت نظام اسلامی را هدف قرار می‌دهد. این درحالی است که ستاد مدیریت بحران و یا شورای تأمین در مناطق با عضویت تمامی دستگاه‌ها و نهادها برگزار می‌شود و در سطح ملی نیز شورای عالی مدیریت بحران و شورای امنیت کشور و شورای عالی امنیت ملی به همین منوال است و سپاه پاسداران نیز به عنوان یکی از اعضای این ستادها و شوراها حضور فعال و مؤثر و مفیدی دارد.

انتظار می‌رفت فرمانده محترم نیروی زمینی سپاه پاسداران پس از مشاهده کاستی‌ها، بلافاصله موضوع را به مسئولان ذی‌ربط اعم از فرماندار، مسئولان هلال احمر، وزارت نیرو، وزرات جهاد کشاورزی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت بهداشت و سایر دستگاه‌های امدادی بیان کرده و در صورت تشخیص عدم توانایی در حل مشکل در منطقه آن را به سازمان مدیریت بحران کشور منتقل می‌کردند.

به مردم عزیز این اطمینان را می‌دهیم که همان‌گونه که نحوه خدمات‌رسانی و هماهنگی بخش‌های مختلف امدادی در حوادث اخیر مورد تأکید و تائید مقام معظم رهبری واقع شده است، همه عوامل امداد و نجات با تمام قوا در مناطق سیل‌زده حضور فعال و جدی و دلسوزانه دارند و خوشبختانه عدم آسیب رسیدن به هیچ یک از هموطنان عزیزمان در همان منطقه پلدختر بیانگر مسئولیت‌پذیری تمامی دستگاه‌های مسئول است.

قطعاً نیت عزیزانی که چنین اظهاراتی را در رسانه‌ها مطرح می‌کنند، تسریع در کمک به آسیب‌دیدگان است که ان‌شاءالله شاهد تدبیر بیشتری در اظهارات حاکمیتی باشیم و تمامی خدمتگزاران مردم با اقدام و انگیزه و روحیه مضاعف جهادی و انقلابی در امدادرسانی اجازه سوءاستفاده دشمنان انقلاب و فرصت‌طلبان پرمدعا را نخواهند داد.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1398/01/13
چطور مدیریت بحران پاسخ حرفهای خام ونسجیده رییس جمهور را که بعد از تفر یحات درقشم ادرخصوص تلاشهای شبانه روزه حامیان مردم آق قلا وگمیشان افاضه فرمودندندا د
Iran, Islamic Republic of
23:47 - 1398/01/13
خخخخخ
بالاخره یڪی پیدا شد ڪه بڱه مدیریتتون درد عمتون میخوره وبه مشڪلات مردم رسیدڱی نمیڪنید
وبه قبای دوستان هم برخورد
حرف حق تلخه اما بشنو
Iran, Islamic Republic of
23:54 - 1398/01/13
من متوجه نمیشم چرا هر اظهار نظر و رفتار را به دشمن ربط میدیم. اصلا چرا اینقدر برای خودمون دشمن تراشی میکنیم. فارغ از اینکه چه کسی این حرف را زده ولی در کل مملکت ما از سوء مدیریت در همه ارکان آسیب دیده است. حتی همون کسی که این حرف را زده خودش حتما آدم خوبی نیست که به این پست و مقام رسیده و طبیعتا مدیر خوبی هم نخواهد بود.
Iran, Islamic Republic of
23:56 - 1398/01/13
ستاد مدیریت بحران بجای بیانیه دادن بیاد مشکلات مردم و رفع کنه یکی هم حرف درست میزند را سریع محکوم میکنند خود این سازمان مدیریت بحران مشکل داره مدیر نالایق همینه دیگه
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1398/01/13
جمع کن. وظایفتان انجام ندادین طلبکار هم هستید.
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1398/01/14
اسماعیل نجار ادم ضعفیه (مدیریت بحران)
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1398/01/14
اخبار داغ چطور اون موقع که روحانی خدمات سپاه را زیر سئوال برد چنین حرفی نزدی؟
Iran, Islamic Republic of
00:25 - 1398/01/14
خدا وکیلی سردار پاکپور درست گفته
تا چهار روز کسی از دولتی ها به مردم یک نگاه کوچک هم نینداخت
اگر نیروهای سپاه وبسیج وارتش نبودند ما از سرما وگرسنگی در کوهها تلف میشدیم این عزیزان بودند که پتو وخوراک به مردم رساندند وجاده ها رو باز کردند
البته اگر نیایند وبگویند باز ابها را جابجا کردند کاش دولتی ها هم آبها را جابجا میکردند وبه مسافرت خارج نمیرفتند
از ساعات اول نیروهای نظامی وبسیج به کمک مردم اومدند
وهنوز هم که هنوزه تز تین دولتی ها هیچکدوم جرات نکردن به شهر قدم بزارند
درود خدا بر کسانی که به داد مردم رسیدند
وخداوند کسانی که مردم را در شرایط سخت تنها میگذارند نابود بگرداند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
آفرین برسردار درست گفته
Iran, Islamic Republic of
00:31 - 1398/01/14
وای براین بی تدبیرناامیداستعفازیر۹درصدمحبوبیت ننگ وشرم اوربدترین ریس جمهوربعدازانقلاب شدبا قاطعیت
Iran, Islamic Republic of
00:32 - 1398/01/14
مدیریت بحران را در گلستان ،گمیشان ،آققلا، پلدختر ،درود ،خرم آباد ،کرمانشاه ،کردستان اهواز شوش ،شوشتر وهمدان دیدیم
یک کار کوچک برای رضای خدا انجام ندادید
اگر نیروهای سپاه وارتش وبسیج نبودند الان این شهر ها ویران شده بودند
این نیروها از ساعات اولیه با بولدوزر و لودر به این مناطق آمدند واز جان مایه گذاشتند وبا هلی کوپتر غذا وپتو آوردند وبیماران و خانمهای باردار وگرفتاران در سیل رانجات دادند
وستاد بحران یا پیامک داد ویا حرف زد وحرف زد وحرف
بدون یک کار مفید
حالا طلبکار هم شده
جناب شما فقط حقوق مفت بگیر اون هیکلت رو میتونی تکون بدی
که حالا طلبکار شدی
Iran, Islamic Republic of
08:50 - 1398/01/14
درود بر سردار همیشه حقیقت تلخه ای کاش مسئولان ما بدون هیچ گونه ترسی همچون سردار عزیز و فداکار حقیقت ها رو می گفتند البته به غیر از بسیجیان و نظامیان هلال احمر و نیروهای امدادی پای کار هستند بقیه دستگاه ها هم باید بیان تا آلام مردم کاهش پیوا کند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج