انگلیس، تحریم‌های ایران را ادامه خواهد داد
۸۴۷۴۵۴
۱۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۴
۱۲۴۶۶ 
با نزدیک شدن به مهلت پایانی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، لندن سلسله مقرراتی را بطور ویژه برای ادامه تحریم‌ها علیه ایران آماده کرده است.

ایرنا: با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، بسیاری از مقررات و قوانین اتحادیه اروپا باید به مقررات و قوانین داخلی تبدیل شوند. بااینکه پارلمان انگلیس در «قانون خروج از اتحادیه اروپا» مصوب سال 2018 به‌طور یکجا همه مقررات و قوانین اتحادیه اروپا را به قوانین داخلی تبدیل کرد، اما دولت انگلیس به‌طور ویژه سندی برای تبدیل تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران به قوانین داخلی خود آماده کرده است. این مقررات در 52 صفحه و 78 فصل در 7 مارس، 16 اسفند به پارلمان ارائه‌شده و بلافاصله پس از خروج از اتحادیه اروپا حالت رسمی خواهد گرفت.

در این سند مصوب ‌شده: ' هدف از تصویب این مقررات آن است که انگلیس قادر باشد پس از خروج از اتحادیه اروپا همچنان به‌طور کارآمد تحریم‌ها علیه ایران را اجرا کند.' بر اساس این سند، مقررات تحریم‌ها در داخل خاک و آب‌های قلمروی انگلیس جاری بوده و شامل حال تمام شهروندان داخل و خارج این کشور می‌شود.

انگلیس، تحریم‌های ایران را ادامه خواهد داد

اتحادیه اروپا دو مجموعه تحریم علیه ایران تصویب کرده است. یکی تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته ای و دیگری تحریم‌هایی که هدف آن را 'تشویق ایران به رعایت حقوق بشر' می باشد. در این سند هدف از تحریم‌های انگلیس نیز تشویق ایران به منصرف شدن از توسعه هسته ای و محدود کردن قابلیت ها برای دستیابی به سلاح‌ وسیستم‌های پرتاب آن عنوان‌شده است.

اتحادیه اروپا در ژانویه 2016 و در پی تصویب برجام برخی از تحریم‌های خود علیه کشورمان را «معلق» کرد. اما تحریم‌های تسلیحاتی و مرتبط با برنامه اتمی، گرافیت و سایر فلزات نیمه عمل‌آمده و حتی تحریم نرم‌افزار همچنان برجاست.

بر اساس برجام اگر ایران به تعهدات خود متعهد بماند در اکتبر 2023 ( مهر 1402) تحریم‌های معلق شده «لغو» و تحریم‌های تسلیحاتی «معلق» خواهند شد. این موضوع به‌طور واضح در سند حاضر دیده نمی‌شود و در عوض گفته‌شده:' این قانون به انگلیس اجازه می‌دهد که پس از خروج از اتحادیه اروپا به‌طور مستقل در مورد برداشت یا تشدید تحریم‌ها تصمیم بگیرد.'

یادداشت توضیحی وزارت امور خارجه انگلیس ادعا می‌کند که تحریم‌ها خودشان هدف نبوده بلکه وسیله‌ای برای پیشبرد اهداف گسترده‌تر سیاست خارجی انگلیس در رابطه با ایران هستند. هدف اصلی پرهیز ایران از برنامه تسلیحات اتمی و محدود شدن فعالیت‌های آن به سمت برنامه صلح‌آمیز اتمی بر اساس برجام است. در این سند آمده که سیاست‌گذار مایل است که تحریم‌ها علیه ایران به‌طور مرحله‌ای و در صورت تمکین ایران به برجام، برداشته شوند.

در بخشی دیگر، تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران را در سه گروه تحریم‌های مالی، مهاجرتی و تجاری طبقه‌بندی می‌کند. منظور از تحریم مهاجرتی اعمال محدودیت برای سفر افراد حقیقی است و در این رابطه به وزیر کشور اختیار داده‌شده افراد حقیقی که در رابطه با فعالیت‌های هسته‌ای قرار داشته و یا دارند را به‌منظور ایجاد محدودیت‌های مالی ازجمله بلوکه کردن دارایی‌ها و محرومیت از خدمات مالی و همچنین ممنوعیت مسافرت، معرفی کند.

بر اساس یادداشتی که وزارت خارجه در همین زمینه تهیه‌کرده است، 129 فرد حقیقی و حقوقی ایرانی در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا باقی‌مانده‌اند. قصد دولت انگلیس بر اساس این یادداشت آن است که این نام‌ها پس از برگزیت همچنان در لیست تحریم شده‌ها باقی بمانند. این سند همچنین اجازه مستثنا کردن برخی افراد و مؤسسات و صدور اجازه سفر را در نظر گرفته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1398/01/13
ما هم آنها را تحریم.میکنیم
ایران و مقاومت مشت محکمی بر دهان استکبار زده است
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1398/01/13
باعث خوشحالیجناب شریعتمداری وسای کاسبان تحریم شد.مبارکشان باشه!
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1398/01/13
البته اینم اضافه کنین که تحریمها در هر صورت وبه هر نحو وهردلیلی علیه ملت بدبخت واقشار ضعیف جامعه است نه برعلیه مسیولین وپولدارها چون با صرف هزینه وخرج پول هم میشه تابعیت واجازه اقامت کشورهای اروپایی وامریکا وکانادا را خرید هم میشه ثروت ودارایی شون را به بانکهای امن کشورهای غربی انتقال داد وهم اینکه از امکانات تفریحی ورفاهی ودرمانی... اونا استفاده کرد
Iran, Islamic Republic of
00:20 - 1398/01/14
انگلیس توی این چند روز شمعی ،چیزی، ..‌ جلوی سفارت یا خیابون پشتی روشن کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ملت همیشه در صحنه کمی تفکر...
Iran, Islamic Republic of
00:30 - 1398/01/14
انگلیس خبیث ترین کشوردنیاس ...
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1398/01/14
میگم لفظتون با انگلیس چه مهربون شده!!!!!!!! ؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
00:41 - 1398/01/14
مثلا قرار بود طبق برجام، اتحادیه اروپا و شش کشور امضا کننده برجام ما رو تحریم نکنن

ظریف و روحانی متشکریم
#به عقب بر نمیگردیم (روحانی)
India
00:52 - 1398/01/14
دیگر دولت تدبیر و امید پس از این همه تحریم های ناجوانمردانه جدید برای کشورمان تصویب کرده اند اصرار بر ماندن در برجام رو برای چی دنبال میکند و چرا از برجام خارج نمیشوند آیا این ماندن در برجام خیانت به خون هزاران شهید بخون خفته و همه مردم ایران نیست
Iran, Islamic Republic of
01:00 - 1398/01/14
خاک بر سر استعمار پیر ودرحال مرگ که بوی پول عربستان به دماغش خورده و دنبال مرده خوری ولاش خوری از اتحادیه اروپا خارج شده .
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1398/01/14
وقتی چاقو دسته ی خودش را می بورد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج