فرودگاه‌های مناطق سیل‌زده فعال و پرواز‌ها برقرارند
۸۴۷۵۴۷
۱۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
۵۳۰۴ 
سازمان هواپیمایی کشوری از برقراری پروازها در مناطق سیل زده خبر داد و اعلام کرد: فرودگاه‌ها در بارش‌های اخیر، کمترین خسارت را دیدند و همه فعال و عملیاتی هستند.

خبرگزاری ایرنا: سازمان هواپیمایی کشوری از برقراری پروازها در مناطق سیل زده خبر داد و اعلام کرد: فرودگاه‌ها در بارش‌های اخیر، کمترین خسارت را دیدند و همه فعال و عملیاتی هستند.

 «علی عابدزاده» رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی خواست، به دلیل ادامه بارش‌ها و درگیر شدن بعضی استان‌ها با سیل، نسبت به کنترل نرخ‌های بلیت هواپیما و همکاری با استانداران تا پایان سفرهای نوروزی، اهتمام ویژه داشته باشند.

«سیاوش امیر مکری» مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی نیز از عملیاتی و فعال بودن همه فرودگاه‌های کشور خبر داد و گفت: در جریان بارش‌ها و سیلاب‌های اخیر، خسارت چندانی به فرودگاه‌های کشور وارد نشده است.

وی افزود: به جز چند فرودگاه مانند ایلام و یاسوج که ناچار به تخریب دیوار‌های کنار فرودگاه برای عبور آب شدیم، خسارتی به فرودگاه‌های دیگر وارد نشده است.

رییس هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران یادآور شد: اقدامات لازم و به موقع در فرودگاه‌های مختلف انجام و دستگاه‌های آسیب پذیر از آب گرفتگی حفظ شد.

وی افزود: اگرچه فرودگاهی مانند گرگان، تعیین اینکه تجهیزات زیرزمینی و روشنایی باند بر اثر آب گرفتگی آسیب دیده ‌است یا خیر، مشروط به فروکش کردن کامل آب است اما در مقایسه با خسارات کلی وارد شده از سیل، فرودگاه‌ها آسیب چندانی ندیده اند.

امیرمکری با اشاره به اینکه فرودگاه خرم آباد، تنها فرودگاه کشور بود که باند آن دچار آب گرفتگی شد، گفت: شرایط گرگان نیز در زمان خود بحرانی شد و تجهیزات با آب محاصره شدند اما این تجهیزات و سطوح پروازی زیر آب نرفتند.

وی ادامه داد: تنها باند فرودگاه خرم آباد به مدت 24 ساعت دچار آب گرفتگی شد اما پارکینگ و اپرون از آب گرفتگی مصون ماندند.

وی افزود: اکنون فرودگاه خرم آباد عملیاتی است و اگر نفوذ آب تاثیری بر باند فرودگاه گذاشته باشد، بعد از چند روز و خشک شدن کامل آب مشخص می‌شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج