قصه ادامه‌دار گران‌فروشی ایرلاین‌ها
۸۴۷۵۹۴
۱۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
۱۰۴۴۱ 
شرکت‌های هواپیمایی در نبود نطارت کافی متولی حمل‌ونقل هوایی بلیت پروازهای داخلی را گران‌تر از "جدول دامنه نرخ بلیت" منتشر شده توسط سازمان هواپیمایی کشوری به فروش می‌رسانند.

تسنیم نوشت: شرکت‌های هواپیمایی در نبود نطارت کافی متولی حمل‌ونقل هوایی بلیت پروازهای داخلی را گران‌تر از "جدول دامنه نرخ بلیت" منتشر شده توسط سازمان هواپیمایی کشوری به فروش می‌رسانند.

تقریبا در فاصله یکماه به پایان سال ۹۷، انجمن شرکت‌های هواپیمایی اقدام به انتشار "جدول دامنه نرخ بلیت پروازهای داخلی" کرد. اقدامی که با چند هفته تاخیر از سوی سازمان هواپیمایی کشوری تکرار و این لیست در سایت این سازمان بارگذاری شد. قرار بر این بود تا شرکت‌های هواپیمایی بر اساس جدول مذکور بلیت پروازهای خود را عرضه کنند، اما این‌گونه نشد و در روزهای پایانی سالی که گذشت نابسامانی قیمتی بار دیگر در حمل‌ونقل هوایی کشور به قوع پیوست. نمونه‌هایی از این نابسامانی‌ها در لینک اخباری که در ادامه می‌آید قابل مشاهده است؛

در حالی انتظار این بود شرکت‌های هواپیمایی به سبب تاکید وزیر راه و شهرسازی با نظارت بیشتر سازمان هواپیمایی کشور، بلیت پروازهای خود را بر اساس جدول دامنه نرخ بلیت به فروش برسانند که در قیمت پروازهای داخلی در فاصله چند روزم مانده به پایان تعطیلات نوروزی سیر صعودی به خود گرفته است.

به‌عنوان مثال پرواز مشهد-تهران هواپیمایی ایرتور باید حداقل ۱۰۰ هزار تومان و حداکثر ۷۵۰ هزار تومان باشد. اما این شرکت این پروازرا به قیمت ۸۴۱‌هزار تومان به فروش می‌رساند. کف و سقف این پرواز برای " ماهان" به ترتیب ۲۶۴ هزار و ۵۰۰ تومان و ۵۷۹ هزار تومان است، این در حالی است که شرکت مذکور پرواز مشهد-تهران را ۶۳۸ هزار تومان می‌فروشد.

یا پرواز کیش-تهران هواپیمایی ماهان (کف ۳۳۶ هزار تومان-سقف ۷۳۹ هزار و ۸۰۰ تومان) به قیمت ۹۴۲ هزار تومان عرضه می‌شود و هواپیمایی تابان بلیت این مسیر پروازی را که سقف آن ۸۵۰ هزار تومان برای این ایرلاین است را به نرخ ۹۰۰ هزار تومان می‌فروشد.

نکته جالب توجه این‌که ایرلاینی مانند کاسپین که در "جدول دامنه نرخ بلیت پروازهای داخلی" پروواز کیش-تهران را ندارد، این پروواز را به قیمت ۹۵۰ هزار تومان به فروش می‌رساند. هواپیمایی تابان نیز در جدول ذکر شده بلیت قشم-تهران را ندارد، اما این شرکت نیز مانند کاسپین بلیت این مسیر پروازی را به قیمت حدود ۹۰۰ هزار تومان می‌فروشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1398/01/14
آقاجان نظارتی نیست مسوولی نیست
هرج و مرج مملکت فراگرفته
رشوه و رانتخواری شده بلای جون مردم
یه مشت آدم عوضی شدند مدیر و مسوول
Iran, Islamic Republic of
15:34 - 1398/01/14
سلام هیچ چیز درست نمیشه مگر بازور این آژانس ها بااین دختر پسرا واجاره های گران ازجیب مردم است دیگه من ازدست دولت خودمردم همه به ذله امدم بس کنید
United Kingdom
15:48 - 1398/01/14
تو اینجور مواقع مدیریت مستقیم لازمه که متاسفانه در کشور وجود نداره
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1398/01/14
دلشون میخات گرون میدن کسی نخره می مجبورن بخرن نخرن
Iran, Islamic Republic of
21:52 - 1398/01/14
یعنی قانون جنگله .یکی نیست جلو این زالوهارو بگیره
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1398/01/15
هواپیمایی کشوری بی صاحب ودلالان بر آن حکم می کنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج