مومنی: تریبون صدا و سیما را دست هر کس ندهید
۸۴۸۰۴۲
۱۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
۸۵۶۶ 
ایلنا به نقل از دکتر فرشاد مومنی نوشت: شعار سال جاری نیز همانند سال‌های اخیر تاکید بر رونق اقتصادی دارد، چقدر ما تلاش خواهیم کرد درک شفاف از تولید، مبنای جهت‌گیری‌ها و قاعده‌گذاری‌ها باشد.

ایلنا به نقل از دکتر فرشاد مومنی نوشت: شعار سال جاری نیز همانند سال‌های اخیر تاکید بر رونق اقتصادی دارد، چقدر ما تلاش خواهیم کرد درک شفاف از تولید، مبنای جهت‌گیری‌ها و قاعده‌گذاری‌ها باشد.

در شرایط عدم شفافیت مفاهیم قلب ماهیت می‌شوند بطوریکه که خود تولید تبدیل به محملی برای کسب رانت هر چه بیشتر می‌شود. بنابراین نگاه از سطح توسعه و شفافیت در فرآیندهای تصمیم گیری و تخصیص منابع کمک می‌کند بدانیم کشور با چه میزان دارایی در سال ۹۸ اداره می‌شود.

وی افزود: کسانی که می‌خواهند مقاومت اقتصاد ملی را بالا ببرند ابتدا باید به این پاسخ بدهند که آیا با اندیشه‌های متصلب می‌شود اقتصاد پویا ایجاد کرد؟ بنده بارها مطرح کرده‌ام که در تاریخ علم و دین یک عنصر حیرت‌انگیز و مشابه وجود دارد، اینکه در هر دوره‌ای از تاریخ که منزلت عقل در اندیشه علمی و دینی نادیده گرفته شود یا به سمت کم بها دادن به آن حرکت شود، انحطاط در کل حیات اقتصادی و اجتماعی ظاهر می‌شود. بارها به صدا و سیما گوشزد کردیم که وقتی شما اندیشه‌های ژرف و پویای امثال شهید بهشتی و شهید مطهری را کنار می‌گذارید و به کسانی که ماموریت پایین آوردن کرکره عقل را دارند، تریبون می‌دهید، این جامعه به سمت انحطاط حرکت می‌کند.

رییس موسسه دین و اقتصاددر مورد احتمال حذف نرخ ارز ترجیحی برای کالاهای اساسی، گفت: در سال 98 یکی از بزرگترین ماموریت‌های اصحاب خرد و دانایی برخورد فعالانه با مافیای رسانه‌ای است که به دنبال کم اهمیت نشان دادن مسائلی حیاتی و حاد کردن موضوعات کم‌اهمیت است. این گروه یک دفعه در اواخر سال گذشته ادعا کرد که نرخ ارز ترجیحی برای کالاهای اساسی کارایی نداشته و موجب رانت است، در حالیکه گزارش بانک مرکزی و تحلیل‌های افرادی مانند دکتر راغفر نشان داده بود که اتفاقاً این نرخ کارآمد بود و اگر سطوحی از ناکارآمدی در آن مشاهده می‌شود به واسطه شوک نرخ ارز است که موجب ایجاد فضای آینده‌هراسانه شده است و غارت به نام صادرات غیرنفتی صورت می‌گیرد. این افراد تلاش کردند این موضوع را ابتدا از کانال مجلس پی‌گیری کنند اما مجلس به آن رای نداد و حالا می‌خواهند از کانال جلسه سران سه قوه مجوز آن را بگیرند، نکته جالب آنکه رییس مرکز پژوهش‌های مجلس هم تحت تاثیر این فضا ادعا کرده بود که اگر نرخ کالاهای اساسی نرخ نیمایی باشد تنها ۶ درصد تورم بوجود می‌آید که اگر این هزینه را نپردازیم، رانت بزرگ به عده‌ای تعلق می‌گیرد.

وی افزود: در نامه دوم اقتصاددانان در سال 97 نشان داده شد که حدود 74 درصد از اضافه تولید و اضافه واردات در سال 96 به فروش نرسیده است و موجب افزایش موجودی انبار شده که این جهش در موجودی انبار بی‌سابقه بود و این نشان دهنده بحران تقاضای موثر در کشور است در حالیکه این گروه ادعا دارند که به رانت آلرژی دارند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Canada
12:22 - 1398/01/16
بله ایشان درست میفرمایند تریبون صدا وسیما دردست کسی جز اقایان کریمی.حدادیان وغیره نبایدباشد.
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1398/01/16
فقط،دست پاچه خوارها بدهید
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1398/01/16
شما برو اول با مدیران خودروساز جلسه بزار
Germany
13:10 - 1398/01/16
با بودجه سالیانه صدا و سیما صد کارخانه میشه براه انداخت.
فقط سرانگشتی ببینید مبلغ اختصاص یافته سی سال گذشته این سازمان چقدر بوده
آیا این موضوع با دین و عقل جور هست.
عطر آن است که خود ببوید نه که عطار بگوید
اینقدر تبلیغ چرا؟!
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1398/01/16
تربیون صدا وسیما میلی است وتحت فرمان افراد خاص
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1398/01/16
من که از این نوشته چیزی درک نکردم
ساده و راحت لطفا بفرمایید نظرتان چیست
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1398/01/16
صداسیمای نیلی افغانستان شده ولیاقتشونم همینهاهستن مفت خوراویزون دروغگو
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1398/01/16
اگر منظورت مدیری هست اون هر کسی نیست اون ادم وسر سپرده صداوسیماست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج