بایرن مونیخ – دورتموند؛ یا ببـر یا بمیـر!
۸۴۸۳۲۲
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
۳۱۸۲ 
امشب در بوندس‌لیگا حساس‌ترین بازی دور برگشت برگزار خواهد شد، جایی که بایرن‌مونیخ میزبان دورتموند است.

خبرورزشی: اوج حساسیت در فوتبال آلمان، امشب از ساعت ۲۱ در ورزشگاه آلیانتس آرِنا. در سالیان اخیر همه از کمتر شدن رقابت در بوندس‌لیگای آلمان گلایه می‌کردند، اما حالا بایرنی‌ها برای اینکه به یک قهرمانی دیگر برسند فقط و فقط به برد در دیدار امشب برابر دورتموند نیاز دارند. کلاسیکر صدم در بوندس‌لیگا بی‌شک یکی از حساس‌ترین نبرد‌های تاریخ این دیدار خواهد بود.

بایرن مونیخ – دورتموند؛ یا ببـر یا بمیـر!

بایرن‌مونیخ؛ فرصت آخرِ نیکو

نیکو کواچ مناسب بایرن هست یا نیست؟ سؤالی که نمی‌توان واضح به آن پاسخ داد. بایرن زیبا بازی می‌کند و شرایط بهتری پیدا کرده، اما لیگ قهرمانان اروپا را خیلی زود از دست داد. از طرفی مثل فصول قبل راحت به صدر جدول تکیه نزده است. شاید بدشانسی نیکو باشد که دورتموند این فصل دوباره اوج گرفته و رقیب بزرگی در کورس قهرمانی برای باواریایی‌ها شده است. در هر صورت امشب در آلیانتس‌آرنا یکی از آخرین فرصت‌های کواچ برای حفظ صندلی مربیگری‌اش خواهد بود. بایرن در سال ۲۰۱۹ در بوندس‌لیگا نسبت به نیم‌فصل اول نتایج بهتری گرفته و همان تیم زهردار گذشته شده، اما مهم‌ترین چالش آن‌ها برابر دورتموند خواهد بود. مهم‌تر از گلزنی حفظ دروازه است، اتفاقی که در بازی رفت برای بایرن رخ نداد و به‌راحتی ۳ گل از زنبور‌ها دریافت کردند.

دورتموند؛ رؤیای زنبور

چند سالی بعد از جدایی یورگن کلوپ، زنبور‌ها نتوانستند با بایرن‌مونیخ بر سر قهرمانی رقابت کنند، اما حالا فرصت خوبی فراهم شده که سینی سالاد (نامی که به سینی قهرمانی بوندس‌لیگا می‌گویند!) را از چنگ مونیخی‌ها در بیاورند. بهترین اتفاق برای شاگردان لوسین فاوره سوئیسی، پیش از کلاسیکر، پس گرفتن صدر جدول از بایرن بود.

برخلاف بایرن، دورتموند چند نتیجه دور از انتظار در نیم‌فصل دوم گرفت و همین باعث شد امتیاز‌ها به هم نزدیک‌تر شود. نکته مهم دورتموند این فصل زهردار بودن آن‌ها در دقایق پایانی است. دورتموند همین هفته قبل در دقیقه ۹۰ با دو گلی که زد به ۳ امتیاز برابر وولفسبورگ رسید. بایرن باید تا سوت پایان بازی مراقب مثلث رویس، سانچو و آلکاسر باشد. پایان دادن رؤیای ۷ ساله زنبور‌ها به بازی امشب بستگی خواهد داشت.

آخرین جدال

در بازی رفت بوندس‌لیگا در زیگنال ایدونا پارک، دورتموند موفق شد باخت برابر بایرن را به بردی شیرین تبدیل کند. رویس (۲ مرتبه) و آلکاسر برای زنبور‌ها و لواندوفسکی (۲ مرتبه) برای باواریایی‌ها گلزنی کردند.

آمار بازی

۱۲۰) در ۱۲۰ نبردِ کلاسیکر آلمان، بایرن موفق شده ۵۶ بازی را ببرد و دورتموند در ۳۱ بازی پیروز بوده است. تساوی هم در ۳۳ دیدار رقم خورده.

۱۰۰) این یکصدمین نبرد بوندس‌لیگایی بایرن و دورتموند خواهد بود. در ۹۹ بازی قبلی در بوندس‌لیگا بایرن ۴۵ برد داشته و دورتموند ۲۵ مرتبه پیروز شده است.

۹) در ۹ کلاسیکرِ آخر بوندس‌لیگا، بایرن ۶ بازی را برده و دورتموند فقط در ۲ بازی پیروز شده.

۴) آخرین برد دورتموند در آلیانتس‌آرنا به ۴ سال و نیم قبل برمی‌گردد. دسامبر ۲۰۱۴ زنبور‌ها در مونیخ ۳ بر صفر پیروز شدند.

۲) آخرین مرتبه‌ای که دورتموند ۲ بازی متوالی برابر بایرن را برد به ۷ سال قبل برمی‌گردد. در آن مقطع زنبور‌ها ۴ بازی متوالی برابر بایرن را بردند.

۴) بایرنی‌ها در ۴ بازی آخری که در جدول پایین‌تر از دورتموند بودند، از این حریف شکست خوردند.

۲۱) دورتموند در ۱۵ دقیقه پایانی دیدار‌های این فصل خودش ۲۱ گل زده که رکورد جدیدی در تاریخ باشگاه است.

مصدومان و محرومان

عدم حضور آرین روبن و آلفونسو دیویس در دیدارِ کلاسیکر قطعی شده و احتمال حضور کورنتین تولیسو هم کم است. اشرف حکیمی و کریستین پولیشیچ هم غایب‌های حتمی دورتموند هستند و عبدو دیالو و ماکسیمیلیان فیلیپ هم شاید به این بازی نرسند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج