لاریجانی: آمریکا در ماجرای سیل رذالت کرد
۸۴۸۳۲۹
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
۳۴۳۵ 
رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: در ایام عید نوروز ما دیدیم که آمریکا به چه رذالتی کمک‌های سلیب‌سرخ را به هلال‌احمر برای امداد و کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده منع کرد.

خبرگزاری فارس: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در دیدار با مدیران و کارکنان مجلس شورای اسلامی در سال جدید که در تالار مدرس ساختمان مشروطه پارلمان برگزار شد طی سخنانی ضمن تبریک سال جدید و اعیاد پیش رو اظهار داشت: امسال و در ابتدای سال باران رحمت الهی همه کشور را در بر گرفت و خوشخبتانه پس از سال‌ها خشکسالی که مشکلاتی را برای کشور بوجود آورده بود، این باران رحمت سراسر کشور را سیراب کرد و سدهای مختلف پر از آب شده است.

وی با بیان اینکه این باران رحمت یک سرمایه برای ملت ایران بود افزود: گاهی در سال‌های گذشته می‌شنیدیم که برخی می‌گفتند چرا برای سدسازی این همه هزینه کردیم و همواره ایراد می‌گرفتند اما دیدیم که امروز آن تدبیر درست، فهمیده می‌شود که اگر این سدها نبود چه ضایعات بزرگی برای استان‌ها به ویژه مناطق سیل‌زده بوجود می‌آمد.

رئیس قوه مقننه در ادامه خاطرنشان کرد: اگر اینگونه سدسازی‌ها نبود ما همواره با بحران‌های وسیع در کشور روبرو می‌شدیم.

لاریجانی با تشریح برنامه و بازدیدهای خود در ایام عید نوروز از مناطق سیل‌زده و گرفتار سیلاب عنوان کرد: زمانی بود که آبی که پس از بارندگی به کرخه می‌آمد حجمش به 7 هزار مترمکعب می‌رسید حال در چنین شرایطی اگر این سدها نبود قطعا چند شهر از خوزستان از بین رفته بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش یکی از مسائلی که دغدغه ایجاد کرده بود را این نکته عنوان کرد که در زمانی که برای سدها تدابیری اندیشیده می‌شد همواره می‌گفتند چگونه این سدها پر می‌شود اما با توجه به ادامه داشتن نزولات آ‌سمانی باید به این فکر باشیم که چه کنیم که مشکلاتی بوجود نیاید.

وی بر همین اساس اضافه کرد: اینکه در این روزهای اخیر برخی روستاهای کشور زیر آب رفتند به خاطر این است که سدها پر شده است و حجم آب همچنان بیشتر می‌شود حال فرض کنید اگر این 7 یا 5 هزار مترمکعب آب در خوزستان بدون سد جاری می‌شد چه مشکلاتی را به باور می‌آورد.

لاریجانی همچنین در ادامه سخنانش با اشاره به اهمیت سدسازی و تاثیر آن در مواقع بحرانی خاطرنشان کرد: اینکه منابع وسیعی از کشور صرف سدسازی شد به خاطر تدبیر و پیش‌بینی چنین مسائلی در موارد بحرانی بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در سال 97 که بودجه 98 را در مجلس شورای اسلامی بررسی می‌کردیم یکی از موارد پرمناقشه این بود که چگونه این سدسازی‌ها را تکمیل کنیم در این میان عده‌ای هم می‌گفتند حال که سال‌های خشکسالی را پشت سر می‌گذاریم این بودجه را حذف و صرف مسائل جزئی کنیم اما مجلس همواره روی حرف خود ماند و علت اینکه بررسی بودجه کمی به طول انجامید به خاطر همینگونه مسائل بود.

وی با اشاره به اینکه در سال ‌های گذشته منابعی را با اسم رهبر معظم انقلاب از صندوق توسعه ملی برای آبخیزداری هزینه کردیم، گفت: ما منابعی را به ضرورت برای چنین مواردی اختصاص دادیم و دلیل آن هم این بود که بتوانیم آب‌های زیرزمینی را کنترل کنیم و اگر این کارها انجام نمی‌شد در بسیاری از شهرهای ما برای مردم مشکلاتی بوجود می‌آمد و یکی از دلایل اصلی تمهیدات صورت گرفته بحث آبخیزداری بود.

لاریجانی در ادامه مطلب فوق افزود: البته باید تاسف‌خورد در چنین شرایطی که مردم ما گرفتار بودند و در ایام عید احتیاج به کمک‌های هلال‌احمر و بخش‌های مختلف داشتند آمریکا با چه رذالتی مانع از کمک‌رسانی به هلال‌احمر شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: ما از رهبر معظم انقلاب بابت دستور و بسیج کردن همه مردم و نیروها و روی کار آوردن بخش‌های مختلف برای کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده تشکر ویژه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه کمک‌رسانی و روی کار آمدن هلال‌احمر و نیروهای مسلح به بحث کمک به مردم و مناطق سیل‌زده بسیار کمک کرد، گفت: هلال‌احمر و کمک‌های اولیه‌ای که در حین امدادرسانی در ایام بحرانی در مناطق سیل‌زده صورت داد بسیار مهم و تاثیرگذار بود.

لاریجانی نقش هلال‌احمر را در ایام نوروز برای کمک‌رسانی به مناطق دارای بحران برجسته خواند و گفت: نباید اینها زیر سوال برود.

رئیس قوه مقننه با ابراز تاسف از اقدامات آمریکا در ایام بروز سیل در برخی مناطق کشور عنوان کرد: در چنین شرایطی ما شاهد بودیم که آمریکایی‌ها با چه رذالتی کمک‌های سلیب سرخ را در هلال‌احمر منع کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1398/01/17
آمریکا رو ول کن به داد خوزستان برس
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1398/01/17
شماها از امریکا بدتر هستید،اکثرسدها را هم زمان شاه وزمان اقای رفسنجانی ساخته شده بود.
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
میشه یکی از سدهایی که زمان شاه ساخته شده رو بگی؟!!
تمام سیلاب استانها به سمت سد کرخه خوزستان رفت که بعد انقلاب در جمهوری اسلامی فقط به دست ایرانی ها ساخته شده
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1398/01/17
تحریم ها که همش کاغذ پاره بود پس چیشد
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/01/17
هر روز می گویم مرگ بر امریکا چه انتظاری
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
مگه امریکا خواهان کمک به سیل زدگان نبود.؟وباطعنه پرفسور طریف.که گفت...........
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1398/01/17
هوک سخنگوی آمریکایی به آقای روحانی قبل از عید گفت بجای نفرین کردن ما بداد مردم کشورت برس دیدیم که نفرینها دامن خودمان را گرفت پس دست از سر آمریکا برداریم .راه حل برای مردم بیچاره در سیل پیدا کنید
پاسخ ها
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
نفرین دامن ما رو نگرفته . بی بصیرتی و بیسوادی و بی تفاوتی افرادی که با رای خود مدیریتی رو بر سر کار اوردن تا در شرایط بحرانی کشور در تعطیلات قشم دوران تفریحش رو بگذرونهاین بلاها رو به سر ما اورده . اشتباه نکن عزیزمن
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1398/01/17
خیلی شرم اور،وبسیار شبهه انگیز است،که از یک طرف امریکا را دشمن وعامل بدبختی بدونی.از طرف دیگر از اوکمک بخواهی،بابا او گفت کمک کنم،ظریف گفت ای ترفند پمپیو است،دنیا با چه سازی برقصند که به مذاق شما خوش اید
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1398/01/17
هلال احمر رسما اعلام کرد برای کمک به سیل زدگان تحریم نیستیم وتقاضای کمک از ایران دریافت نکردیم! ...
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1398/01/17
اصلا این همه سیل میاد و مردم و آب میبره تقصیر آمریکاست . اگه اینم نمی گفتی فکر می کردم لالی . البته نا گفته نباشه که احتمال گیر دادن آمریکا به خانواده اش ، باعث شده این موضوع را بگیرد ، مردم هم باور میکنند !
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1398/01/17
پس کویت و آلمان و فرانسه چطور تا حالا تونستند کمک کنن اگه تحریم هستیم.بهانه نگیرید جناب لاریجانی. شما دردتون کمک مالی هست بیشتر که بعدش معلوم نیست چه شود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
همین که اجازه داده کشورها کمک غیر مالی کنند خیلی هم خوب بوده چون اگر پول می امد معلوم نبود کجا می رفت تاز ه همین ها هم که امده تماما مصرف مردم سیل زده نمی شود خداکند سراز بازار در نیاورد
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1398/01/17
این همه ویرانی وکشته نتیجه بی کفایتی وسهل انگاری ش شماست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج