شرایط در سد کرخه مطلوب نیست
۸۴۸۳۶۸
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
۶۲۴۲ 
معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با ابزار نگرانی از میزان خروجی آب از سد کرخه گفت: میزان تراز آب در سد کرخه از تراز نرمال بالاتر است و اکنون با شرایط ریسکی در این سد در حال کار کردن هستیم.

خبرگزاری ایسنا: معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با ابزار نگرانی از میزان خروجی آب از سد کرخه گفت: میزان تراز آب در سد کرخه از تراز نرمال بالاتر است و اکنون با شرایط ریسکی در این سد در حال کار کردن هستیم.

حمیدرضا لشکری با اشاره به آخرین وضعیت سد کرخه اظهار کرد: در حال حاضر میزان ورودی آب به سد کرخه ۲۲۸۷ مترمکعب بر ثانیه و میزان خروجی آب از این سد ۲۴۰۰ متر مکعب بر ثانیه است.

وی با بیان اینکه شرایط در حوضه کرخه خیلی مطلوب نیست، افزود: با توجه به بارندگی‌هایی که برای آخر هفته پیش بینی شده است باید فضا در سدها خالی شود تا بتوانیم بارندگی‌ها را مدیریت کنیم.

معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: علت اینکه اکنون میزان خروجی آب از سد کرخه بالا است به دلیل بارندگی‌هایی است که برای آخر هفته پیش بینی شده و مجبور هستیم تا فضایی را برای ذخیره سازی آب در سد خالی کنیم.

لشکری ادامه داد: میزان تراز آب در سد کرخه از حد نرمال بالاتر است و اکنون با شرایط ریسکی در این سد در حال کار کردن هستیم. تراز نرمال در این سد ۲۲۰ متر است اما اکنون تراز این سد ۲۲۴ متر و ۴ متر بالاتر از تراز نرمال است.

وی با ببان اینکه ریسک را در مدیریت آب مخزن سد کرخه پذیرفته‌ایم، عنوان کرد: در حال مدیریت فضای خالی در مخزن سد کرخه هستیم اما این مدیریت با ریسک در حال انجام است زیرا براساس دستورالعمل سد باید تراز آب در مخزن سد پایین‌تر از وضعیت فعلی باشد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان خاطرنشان کرد: بالاترین ترازی که می‌توانیم در سد کرخه داشته باشیم، ۲۲۶ متر است و در آن تراز دیگر هیچ کنترلی بر آب موجود در مخزن سد نخواهیم داشت و هر آبی که وارد سد شود از آن خارج خواهد شد.

لشکری با اشاره به میزان ورودی و خروجی دیگر سدهای استان گفت: میزان ورودی آب به سد دز در حال حاضر ۱۵۱۱ متر مکعب بر ثانیه و و میزان خروجی آب از این سد ۲۰۰۰ متر مکعب بر ثانیه است. میزان ورودی در سد گتوند ۳۹۶ متر مکعب بر ثانیه و میزان خروجی آن ۱۴۵۰ متر مکعب بر ثانیه است. در سد مارون نیز میزان خروجی آب ۲۰۰ متر مکعب بر ثانیه و میزان ورودی آب ۲۶۴ متر مکعب بر ثانیه است.

وی با بیان اینکه دبی رودخانه کارون در مقطع اهواز در حال حاضر ۲۹۸۳ متر مکعب بر ثانیه است، ادامه داد: دبی ورودی آب به سدهای استان کاهش پیدا کرده است اما میزان کاهش به شکل چشمگیر نبوده و همانطور که مشخص است میزان ورودی به سدهای بزرگ استان علی رغم کاهش همچنان بالا است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1398/01/17
سدها را خیلی باز نکنند که بعدأ دچار کم آبی شویم ؟!؟؟!؟؟!؟؟!!؟؟؟!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
بله چشم
بدون نام
Germany
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
چشم،حتمااوامرتون اجرامیشه وبه کارکنان سدکه بی تجربه وناشی هستند،حتماوکتباابلاغ ودستورداده خواهدشد جناب پرفسوربالتازار!
Iran, Islamic Republic of
12:30 - 1398/01/17
بررسی شود از طریق خاکریزی و یا حتی خاک برداری امکان افزایش حجم دریاچه سد وجود دارد یا نه ؟ چون کم هزینه تر و سریع تر است .
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1398/01/17
خداوند خودش حافظ مردم و کشور ایران خواهد بود انشاالله
Canada
13:02 - 1398/01/17
حوزه ی بستر رودخانه هارو شهرداری چرا باید بفروشد الان نگران باشیم با باز کردن دریچه هامردم اب میبرد؟!؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1398/01/17
مواظب باشند سدها سر ریز نکنن و البته خونه مردم هم آسیب نبینن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
خوب شد گفتی واگر نه اون بنده خدا ها نمیدونستند چیکار کنند!!!
تنهایی گفتی یا یکی کمکت کرد؟؟؟؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1398/01/17
آب و باز کنید مشگلی نیست مردم به سیل و زلزله بدبختی عادت کردن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج