مجلس در مسیر رفراندوم پالرمو
۸۴۸۴۵۱
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
۴۸۹۶ 
بهرام پارسایی در مورد بررسی دولایحه پالرمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در مورد CFT و پالرمو صحبت‌های موافقین و مخالفین گفته شده است صحبت‌های موافقین یک مسئله دودوتا چهارتا و بسیار واضح است که الان در دنیا کره شمالی، سومالی و یکی دوکشور مثل آنها به FATF نپیوسته‌اند یا ما می خواهیم مسیر آنها را طی کنیم که اصرار بر عدم نپیوستن به FATF را داریم یا ما می خواهیم با دنیا تعامل داشته باشیم.

عصر ایران: بهرام پارسایی در مورد بررسی دولایحه پالرمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در مورد CFT و پالرمو صحبت‌های موافقین و مخالفین گفته شده است صحبت‌های موافقین یک مسئله دودوتا چهارتا و بسیار واضح است که الان در دنیا کره شمالی، سومالی و یکی دوکشور مثل آنها به FATF نپیوسته‌اند یا ما می خواهیم مسیر آنها را طی کنیم که اصرار بر عدم نپیوستن به FATF را داریم یا ما می خواهیم با دنیا تعامل داشته باشیم.

عضو فراکسیون امید ادامه داد: متخصصین امر در وزارتخانه‌های اقتصاد، امور خارجه و بانک مرکزی و کارشناسان بخش‌های خصوصی نظرشان را هم در مجلس و هم مجمع تشخیص در این رابطه داده‌اند. البته کشورهای همانند چین و روسیه نیز در این رابطه نظرشان را داده‌اند که اگر ایران به FATFنپیوندد آنها نمی‌توانند با ایران کار کنند.

نماینده اصلاح‌طلب مجلس خاطر نشان کرد: لزوم تصویب این دو لایحه و پیوستن ما به FATF جای اما و اگر ندارد و اگر قرار است این دولایحه به تصویب نرسد باید مجمع تشخیص مسئولیت آن را بپذیرد.

نماینده شیراز در مجلس افزود: دولت به عنوان نماینده ملت پیشنهاد داده است و لایحه به مجلس ارائه کرده است و مجلس به عنوان نماینده ملت به این لایحه رای دادند در شورای نگهبان رد شده است و به مجمع ارجاع داده شده است و فکر نکنم هم نماینده مردم در قوه مجریه که با رای مستقیم مردم انتخاب شده است و هم نمایندگان مردم در قوه مقننه ،مصلحت مردم را نخواهند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود اظهار داشت : انتظار ما از دولت این است که در این مورد به رای مردم مراجعه کند، چراکه وقتی موضوعی برای مردم حیاتی است و در این زمینه لایحه ارائه داده است اما بیش از یکسال است در این مسیر معطل مانده است بهترین راهش مراجعه به اصل ۵٩قانون اساسی و رفراندوم است.

وی گفت: اگر دولت نخواهد به دنبال اصل ۵٩ قانون اساسی باشد به احتمال قریب به یقین بعد از تعطیلات مجلس ما پیشنهاد خود مبنی بر اجرای اصل ۵٩ قانون اساسی را می دهیم. اجرای این موضوع از طرف دولت بسیار راحت‌تر است اما در مجلس باید پیشنهاد و طرح به امضا ١٠٠نفر برسد و همین مسیر ممکن است دشوار باشد.

پارسایی خاطر نشان کرد: گرچه باز این پیشنهاد در صورت تصویب در مجلس باید همان مسیر را طی کند و به تایید شورای نگهبان برسد اما ما حداقل به حرمت رای مردم و اجرای قانون اساسی این کار را انجام می دهیم .

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
14:12 - 1398/01/17
ديگه دلار رسيد به ١٤ فرقي نداره
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1398/01/17
اصلا پالرمو را قبول نکنید .
که هیچ از برجام هم خارج شوید .
و دنبال بمب اتم بروید .
اگر اسرائیل دارد ما هم می خواهیم .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
هموطن عزیز علم با رفاه خوب هست که باهم همراهی کنند ،پاکستان هم بمب اتم دارد اما ملت فقیرش چه بخورند ؟ ماباید ازنعمت های خدادادی نفت وگاز ومعادن های دیگر بطورمساوی به خوبی اسفاده وکنارهمدیگر باشیم نه روبروی دیگر که بعضی ها دل شان می خواد ازآب گل آلود ماهی بگیرند وووووو
Iran, Islamic Republic of
02:49 - 1398/01/18
مگر اکثریت کشورها که طرح پالرمو تأییدواجرا کرده اند آسیبی برای ملت شان وارد شده ؟ ازشفافیت اجرای این طرح ، نماینده های ملت با صداقت به مردم بزرگوار بگویند .
Iran, Islamic Republic of
02:35 - 1398/01/21
بهتر است تصویب شود وگنه ضرر می کنیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج