فرزند دکتر حسابی: در کشور بدتر از ترامپ داریم
۸۴۹۳۱۵
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
۹۶۳۰ 
عضو هیئت رئیسه اتاق ایران و کانادا گفت: از کانادا، سفیر برای ایران تعیین می‌شد اما تا اتاق بازرگانی تائید نمی‌کرد این فرد به ایران نمی‌آمد یا اینکه اگر زبان فارسی به طور کامل تسلط نداشت اجازه حضور در سفارتخانه را نمی‌دادند. اما ما رایزن بازرگانی می‌فرستیم انگلیسی بلند نیست، اعتراض می‌کنیم چرا ایشان را انتخاب کردید می‌گویند چون فامیل همسایه ما بوده است یا در کشور عربی رایزن می‌فرستیم که زبان عربی بلد نیست.

خبرگزاری ایلنا: ایرج حسابی عضو هیئت رئیسه اتاق ایران و کانادا در خصوص وضعیت تجاری و اقتصادی بین دو کشور گفت: ما بیست سال به همراه بزرگان اقتصاد و تجارت تلاش کردیم که به اتاق مشترک و روابط بین دو کشور آبرو و اعتبار لازم را بدهیم و خوشبختانه اینقدر رابطه ما صمیمی شد که ما هر نمایشگاهی که در آن کشور برگزار می‌کردیم قیمت غرفه‌ها را بسیار پایین‌تر از دیگر کشورها برای ما حساب می‌کردند آن هم در شرایطی که بیشتر کشورهای دنیا و رسانه‌های آنها علیه جمهوری اسلامی تبلیغ می‌کردند اما مقامات این کشور بهترین ارتباط را با ما داشتند.

وی ادامه داد: این صمیمیت به حدی بود که سفرای کانادا در ایران عملا تبدیل به کارگزار جمهوری اسلامی شده بودند به طوری که ما هر کاری در قاره آمریکا داشتیم و حتی ربطی به کانادا نداشت آنها برای ما انجام می‌دانند و یا در حل برخی مشکلات به ما کمک می‌کردند.

حسابی افزود: متاسفانه اقدام قاضی مرتضوی در برخورد با زهرا کاظمی کل رابطه اقتصادی و سیاسی دو کشور را که این همه برای آن زحمت کشیده شده بود، نابود کرد. حتی با وجود آن اتفاق، باز هم کانادایی‌ها به دنبال حفظ رابطه بودند، سفیر وقت کانادا همان زمان به طور خصوصی نزد میرمحمد صادقی (عضو موتلفه و هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران) آمد و گفت مرتضوی یک نامه به صورت خصوصی برای ما بنویسد که اشتباه کردم و من نمی خواستم این‌کار را بکنم و این حادثه اتفاقی بود تا روابط دو کشور خراب نشود اما متاسفانه این کار در آن مقطع زمانی صورت نگرفت.

حسابی با اشاره به فعالیت‌ها و سرمایه گذاری کانادایی‌ها در ایران گفت: آب سنگین اراک را کانادایی‌ها برای ما درست کردند و سر این موضوع تا مدت‌ها با آمریکا بحث و جدل داشتند. در دانشگاه کانادا، صدها دانشجو صنعت نفت را به صورت رایگان آموزش دادند اما ما خوب برخورد نکردیم حالا هم به خاطر مشکلات اقتصادی آمدیم می گوییم ترامپ بد است در حالی که ما در کشور خودمان دو هزار تا بدتر از ترامپ داریم.

وی با انتقاد از نگاه جامعه به سرمایه‌گذار گفت: در سوئیس در یک پارک مخصوص تندیس کارآفرین‌ها را درست می‌کنند بعد دانش آموزان و دانشجویان را می‌برند از آنجا بازدید کنند. کارافرین‌ها در تمام کشورهای دنیا ارزشمند هستند اما در ایران مه آفرید خسروی را اعدام می‌کنند و هر روز یک سلطان معرفی می‌کنند. خب اگر طرف آنقدر دزدی می‌کرده که حالا سلطان شده چرا همان اول با او برخورد نکردید؟ الان که کارآفرین شده 30 شرکت دارد، شرکت هواپیمایی دارد، صدها کارگر دارد، می برید و اعدامش می‌کنید.

عضو اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: همین اتفاقات باعث می‌شود هیچ‌کس جرات سرمایه گذاری در ایران را نداشته باشد و هر چقدر هم به این رفتارها انتقاد می‌کنیم اما آقایان دست از این رفتارها برنمی‌دارند.

وی در خصوص جایگاه بخش خصوصی در کشور گفت: باید اتاق بازرگانی در شورای نگهبان ، شورای سیاست گذاری صدا و سیما، هیئت رئیسه مجلس ،مجمع تشخیص مصحلت و نهادهای سیاستگذار صندلی داشته باشد همان طور که در تمام کشورهای اسکاندیناوی اینگونه است.

وی ادامه داد: اگر اتاق بازرگانی صاحب صندلی بود می‌توانست جلوی برخی سریال‌ها را بگیرد. در بیشتر برنامه‌های صداوسیما، هر کسی سرمایه دار است یا به زن و بچه مردم نظر دارد یا دارد دزدی می‌کند. به طور کلی سرمایه دار شخصیت بد داستان است.

حسابی تصریح کرد: باید برای راه افتادن کار مملکت و خروج از وضعیت فعلی به بخش خصوصی احترام گذاشت و فرمان را داد دست آنها تا بتوانند کار کنند.

وی افزود: از کانادا، سفیر برای ایران تعیین می‌شد اما تا اتاق بازرگانی تائید نمی‌کرد این فرد به ایران نمی‌آمد یا اینکه اگر زبان فارسی به طور کامل تسلط نداشت اجازه حضور در سفارتخانه را نمی‌دادند. اما ما رایزن بازرگانی می‌فرستیم انگلیسی بلند نیست، اعتراض می‌کنیم چرا ایشان را انتخاب کردید می‌گویند چون فامیل همسایه ما بوده است یا در کشور عربی رایزن می‌فرستیم که زبان عربی بلد نیست.

وی با ذکر خاطره‌ای از دکتر حسابی گفت: ایشان تعریف می‌کردند آقای معینیان رئیس دفتر شاه بود و به دکتر هم علاقه داشتند یک روز گفتند ما تا این‌ور را درست می‌کنیم آن‌ور خراب می‌شود آن‌ور را درست می‌کنیم این‌ور خراب می شود. چکار کنیم؟ دکتر حسابی هم در پاسخ گفتند 4سال طول می‌کشد یک نفر لیسانس خبرنگاری بگیرد 3 سال هم طول می‌کشد فوق لیسانس بگیرد حالا چنین فردی را به جرم اینکه خبرنگار یا روزنامه نگار بوده زندانی می‌کنید؟ مردم می‌روند از کوچه و خیابان خبر می‌گیرند و کسب اطلاع می‌کنند. اگر می‌خواهید وضعیت درست شود بگذارید خبرنگارها هر چه می‌خواهند بنویسند و منبع خبری مردم آنها بشوند نه حرف‌ها و شایعات کوچه بازار، آن وقت کم کم همه چیز درست می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 32
در انتظار بررسی:0
United States
12:58 - 1398/01/19
احسنت به شما چندین و چند تا داریم !!!!
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1398/01/19
خیلی پرتی ! اصلا قرار نیست وضع درست بشه ، به دنبال چه میگردی ؟ فعلا با سیل و زلزله مشغول باشند تا بعد .
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1398/01/19
احسنت به این دید گاه و طرز تفکر حقا که فرزند خلف دکتر حسابی هستید خدا رحمتشون کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
سیل نتیجه بدحجابی فحشاومنکرات هست
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
خشک سالی مگه نتیجه بد حجابی نبود؟ این بد حجابی هم خشک سالی داره و هم سیل؟ یک چیز و دو کار متضاد؟
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1398/01/19
حرفای حسابی حساب. اما متاسفانه کانادا دزدهای ایرانی رو هم خوب پناه داده.
نکته دیگه اینکه در ایران سرمایه دارهای با اصل و نسب ورشکست شدن و بدبخت، دزدهایی که با رانت و اختلاس و وامهای کلان با پارتی سرمایه دارشدن باقی موندن. خانه از پایبست ویران است.
کاش واقعا می ذاشتن خبرنگارا درست کار کنن و حقیقتو بگن
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1398/01/19
هزار رحمت به ترامپ.والا بخدا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
دمت گرم حرف حق زدی یکیش روحانی به جزضررزیادجبران ناپذیرچه کارمفیدی کرده
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1398/01/19
کاملاً درست میفرمایند اما گوش شنوایی نیست!
پاسخ ها
قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
واقعنا که خداوند درپناه خودش نگهت داره خوب حرفی زدی مرتضوی میودنی چندنفررا کشت حالا کجاست راحت داره زندگی میکنع
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1398/01/19
هر کسی وز ظن خود شد یار من
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1398/01/19
لطفا بدتر از ترامپ را معرفی کنید .
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1398/01/19
برادر من قرار نیست تو این مملکت آرامش برقرار باشه.دزدی و اختلاس تو نا آرامیه.
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1398/01/19
دقیقا آقای حسابی تازه کم هم نداریم
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1398/01/19
واضح بگیم روحانی جهانگیری نوبخت روی ترامپ نتانیاهو ال سگعوددرباره بدبختی مردم سفیدکردن این سه نابغه کلا مردم رافلج کردن درامد هیچ قیمتها صدم ثانبه میرن بالا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
هنوز نعهمیدی اینها که نامبردی هیچکارند
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1398/01/19
بابا ترامپ خوبه برید آمریکا ببینید تمام ملتش تورفاه هستن پول کشورشونم که ماشالله با ارزشه ..کشور ما یزید داره
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1398/01/19
آفرین خدا رحمت کند پدرت حرف حق زدی لعنت بر ترامپ های ایرانی.
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1398/01/19
خدااجدادت رابیامرزدزدی وسط خال. هزاران بدتروبی شرفتروپدرسوخته ترازترامپ داریم حداقل خوبی ترامپ اینه که بفکرمردم خودش هست. دراینجا بیشترشان بفکراختلاس خودشان میزخودشان تکبروقدرت پوشالی خودشانند اف وتف برچنین کسانی وسگ ترامپ شرف دارد برهمچون کسانی
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1398/01/19
عزیز فهمیده اونا سلامتی شهرونداشون ارزش قائل هستند اما اینجا که به ثابت شده بعدش اقتصاد ما تا افراطی و کسانی که پیشرفت و ارتباط با جهانیان را نابودی خودشون میدونند همینه عزیز و شاید بدترهم بشه وگرنه آقازاده چرا نمیمونند اینجا ...
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1398/01/19
کاش شماهم ترامپ بودین.بخدااون شرف داره لیاقت داره بخاطرمردمش،مملکتش میجنگه وتلاش میکنه.
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1398/01/19
قطعا مطلب صادقانه.منطقی وبحق یست؟نه اینکه مثال مطلب اظهارخوشحالی عبدالله گنجی مدیرمسول روزنانه اصولگرای جوان از حوادث ویرانگر سیل اخیر کشور عنوان می دارند سیل اخیرکشورنعمت است سیل امده تاهمه مشکلات بلاهاوبحرانی اقتصادی،گرانی وغیره،،،ناشی ازتحریم های ترامپی کشور راباخودش ببرد!! وازکشور
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1398/01/19
درود بر دکتر خداوند رحمت کند پدر ت را با این فرزند ش
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1398/01/20
این اقای باصطلاح حسابی اول مشخس کنه ایرانی یاامریکائی بعد دورفشانی کنه متاسفم!!!!
Iran, Islamic Republic of
00:32 - 1398/01/20
اینو خداوکیلی راست گفت بابا طرف عقل کل بوده تا حالا کجا بودی عشقم
Iran, Islamic Republic of
04:22 - 1398/01/25
مدتیه نظر ات بنده رو نشر نمیدید. اتفاقی افناده. یا شرایطی داره که من نمیدونم، به نام صابر متن بلند هم بود اکثرا. چرا ؟؟؟؟. واقعا شرح میدید یا همین رو هم نمیذاری و تمام ؟؟
پاسخ ها
ص ا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
ممنونم

ولی نظرم در مورد سردار صنیع خانی، و در مورد دکتر حسابی و ... که طولانی بود چی میشه ؟؟؟؟

ممیزی و سانسور حد اقل دلیل میخواد !!!!!


بازم میگم. از مهناز افشار ننویسید اینقدر. حال گیری به تمام معنی

خیلی زسته اخبار داغ. تبدیل به منشور زرد بشه. پوزش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج