‌استاندار خوزستان: سد کرخه پر شد
۸۴۹۴۱۷
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
۱۳۳۶۱ 
استاندار خوزستان ‌آخرین وضعیت سدهای استان را تشریح کرد و گفت: ورودی و خروجی سد دز کاهش پیدا کرده، اما سد کرخه پر شد و باید فکری کنیم چون پایین دست تحمل این حجم از خروجی آب را ندارد.

انتخاب: استاندار خوزستان ‌آخرین وضعیت سدهای استان را تشریح کرد و گفت: ورودی و خروجی سد دز کاهش پیدا کرده، اما سد کرخه پر شد و باید فکری کنیم چون پایین دست تحمل این حجم از خروجی آب را ندارد.

غلامرضا شریعتی درباره آخرین وضعیت بحران سیل در استان اظهار داشت: ورودی و خروجی سد دز کاهش پیدا کرده ‌و ‌ کارون تا حدودی کاهش پیدا کرده است.

‌وی با بیان اینکه ورودی و خروجی کرخه همچنان ‌ثابت و بالا مانده ‌که باید فکری کنیم چون پایین دست تحمل این حجم از خروجی را ندارد، افزود: سد کرخه پر شده و باید برنامه‌ریزی کنیم بلکه بتوانیم تصمیم دیگری بگیریم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: درباره برخی شهرها از جمله سوسنگرد، بستان، رفیع، کوت سید نعیم، ابوحمیضه و حمیدیه از جنبه احتیاطی و پیشگیرانه تصمیم گرفتیم تخلیه شوند که به ساکنان مناطق در معرض خطر این موضوع اعلام شد.

وی ادامه داد: لازم است زنان، خردسالان و سالمندان محل را در این شهرها ترک کنند و جوانان هم می توانند در محل مستقر باشند که در صیانت از شهر در برابر سیلاب به ما کمک کنند.

استاندار خوزستان اظهار داشت: در ارتباط با اهواز و کارون در حال حاضر 3200 متر مکعب بر ثانیه از آن آب رد می‌شود و سیل‌بندها را تقویت کرده‌ایم با این حال در شیبان سیل بند شکسته شد و فرماندار برای احتیاط از مردم خواست شیبان را تخلیه کنند اما سیل بند در حال ترمیم است.

وی عنوان کرد: در اهواز مسئله خاصی نداریم و این آبگرفتگی هم از سد کرخه و از طریق کانال سلمان روی داده که باید جلوگیری کنیم و مدیر و کارشناسان آب و برق قول داده اند تا امشب آن را کنترل و مدیریت کنند. همچنین دستگاه های ذیربط هم برای کمک به سازمان آب و برق مامور شده اند که مشکل خاصی نباشد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1398/01/19
نزن باران که ایران غرق اب است .نزن باران تحملها تمام است
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1398/01/19
به دور از جناح بندیهای سیاسی انصافا اقای شریعتی درجریان سیل عملکرد خیلی خوبی داشته اند وصادقانه خدمت کرده اند . ...مستقل ..مستقل ...
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1398/01/19
بلایی طبیعی بوده وغیرقابل پیش بینی امیدوارم باکمک مردم ومسولین ازاین هم گذر میکنیم به امیدخدا
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1398/01/19
اگر گذاشته بودید تونل های انتقال آب به مرکز ایران انجام بشه
این فاجعه رخ نمی داد

اقایون مسؤل
United States
02:28 - 1398/01/20
جناب استاندار مراقب رفتار وگفتارتون با مردم این ولی نعمتانتان باشید مگر نمی گوئید خادم ملت هستید کمی انصاف داشته باشید وخودتان را جای آن عزیزان قرار دهید ومانند خادم رفتار کنید لطفا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج