فیلم کوتاه «خاز» موفق به دریافت پروانه نمایش نشد
۸۴۹۸۰۶
۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
۵۰۹۴ 
فیلم کوتاه «خاز» به نویسندگی و کارگردانی خشایار سپهری و تهیه کنندگی علی مرسلی موفق به دریافت پروانه نمایش نشد.

بانی فیلم: فیلم کوتاه «خاز» به نویسندگی و کارگردانی خشایار سپهری و تهیه کنندگی علی مرسلی موفق به دریافت پروانه نمایش نشد.

فیلم کوتاه «خاز» موفق به دریافت پروانه نمایش نشد

به گزارش رسیده، این فیلم که به دلیل نگاه تند و صریحش مورد انتقاد اعضای شورای نمایش قرار گرفته به مسائل اجتماعی با نگاهی صریح و انتقادی میپردازد.سازندگان این فیلم پیش از این هم فیلم «بیزینس» را در کارنامه خود داشته اند که آن هم موفق به دریافت مجوز نشد‌ و با انتقادات فراوانی روبرو شد!

سپهری در مصاحبه با خبرگزای ایرنا گفته است:هرچه سطح اگاهی عموم سرعت میگیرد،اعضای شورا ها کند فهم تر میشوند،هرچه مشکلات اجتماعی در سطوح مختلف جامعه بیشتر میشود مدیران فرهنگی به سانسور و حذف بیشتر پناه میبرند که ضعف های چندین ساله خودشان و همکارانشان را بپوشانند.

علی مرسلی تهیه کننده این فیلم که پیش از کارگردانی فیلم توقیفی بیزینس را در کارنامه خود داشته است،اشاره کرد:

به ما میگویند:حرف فیلم درست و حقیقت است حتی وضع از اینی که شما نشان میدهید هم بدتر است،اما ما نمیتوانیم اجازه پخش این فیلم را بدهیم،به ما میگویند ما خودمان نمیگذاریم بچه هایمان هزارپا یا ممنوعه را ببینند اما آن فیلم ها به شما ارتباطی ندارد،اگر یک قانون و سلیقه مشخص باشد قطعا ما هم به ان موظفیم اما زمانی که هر روز یک سلیقه و نگاهی حاکم است و بی عدالتی موج میزند من نمیتوانم سکوت کنم،این فیلم کاملا اخلاقی است.برای کسب مجوز به روایط تهیه کننده نگاه میکنند نه فیلم.

این فیلم دوبار در شورای پروانه نمایش مطرح شده است و هردوبار رد شده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج