شکایت پلیس از شهرداری به دیوان عدالت اداری
۸۵۰۱۵۸
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
۳۵۹۷ 
پلیس راهور از معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص اخذ غیرقانونی عوارض ورود به طرح زوج و فرد شکایت کرد.

خبرگزاری مهر نوشت: پلیس راهور از معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص اخذ غیرقانونی عوارض ورود به طرح زوج و فرد شکایت کرد.

اختلاف شهرداری و پلیس بر سر اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد به محاکمه قضائی رسید. سال گذشته کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران، فرمانداری وپلیس راهور نسبت به اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد به شهرداری تهران تذکر دادند. اما شهرداری تهران بر اساس تفسیری که از مصوبه شورای شهر تهران داشت دریافت این عوارض را قانونی می‌دانست. پلیس راهور بهمن ماه سال گذشته از شهرداری تهران در خصوص اخذ عوارض ورود به محدوده زوج و فرد شکایت کرده است.

در متن ارسالی از اداره حقوقی پلیس راهور ناجا به هیئت عمومی دیوان عدالت اداری آمده است: «بر اساس بررسی‌های به عمل آمده و گزارش‌های مکرر از سوی سازمان‌ها و شهروندان، اخذ عوارض در محدوده طرح زوج و فرد در طول سال جاری (سال ۹۷) علاوه بر اینکه موجب تضییع حقوق شهروندان شده، نارضایتی عمومی را نیز در پی داشته است.

خواهشمند است در راستای اعمال اصل ۱۷۳ قانون اساسی و ماده ۱۰ قانون آئین دادرسی و تشکیلات دیوان عدالت اداری به اجحافی که در حق شهروندان در این موضوع روا داشته شده، تظلم‌خواهی و رسیدگی شود.

پلیس ۸ دلیل را برای این اعتراض خود بیان داشته است: نارضایتی عمومی در بین شهروندان به علت تحمیل هزینه‌های اضافی و غیرمنطبق با حقوق مکستبه رانندگان در استفاده از خودروهای شخصی، محدود کردن بهره‌مندی از مردم از خودروی شخصی علی‌رغم پرداخت عوارض خودرو توسط مالکان به صورت سالیانه به شهرداری، عدم انطباق تعدد جریمه با ارتکاب یک تخلف، عدم سازوکار مناسب و پیش‌بینی توسعه حمل و نقل عمومی جهت دسترسی مردم و کاهش زمینه استفاده از شهروندان از خودروی شخصی، عدم توسعه حمل و نقل عمومی و جایگزینی تاکسی‌ها و اتوبوس‌های فرسوده، عدم اجرای طرح ترافیک در روز پنجشنبه و افزایش ترافیک در سطح معابر، نارضایتی مردم به دلیل عدم اطلاع‌رسانی دقیق و اعمال نرخ‌نامه یکسویه بدون توجه به میزان انطباق با تخلف و عدم هماهنگی با مراجع ذی‌صلاح».

شکایت پلیس از شهرداری به دیوان عدالت اداری

شکایت پلیس از شهرداری به دیوان عدالت اداری

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/01/21
دعوا سر پول است بدبخت مردم هیچ کدام دلشان برای مردم نسوخته است یکی میخواهد عوارض بگیرد یکی میخواهد جریمه کند
پاسخ ها
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
خبرنداری نظرنده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
دم پلیس گرم خدا خیرش بده مگه پلیسجلوی پول زور شهرداری رو بگیره
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1398/01/21
بازم دم پلیس گرم که پشت ماجرای این پول زورگیری شهرداری رو فهمید ....خب پلیسن دیگه.....این شهرداری چی ها اگه عرضه داشتند اوضاع مسکن تو تهران این گونه نبود ....دریغ از یه طرحی که خنده رو لب مردم بیاره
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1398/01/21
مسئولین فقط پول رو میشناسند.
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
مگه شکایت پلیس هم داریم.!
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1398/01/21
تا زمانیکه کنترل و نظارت برعهده راهنمایی و رانندگی بود مشکلی نبود اما ناگهان سر جناب ترافیکی شهرداری از بالای دیوار نمایان شد و گفت من هم هستم و مشکلات شروع شد. عین ماجرای قدیمی دفاتر اسناد و گرفتن پول دوبل.
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1398/01/21
اخذ عوارض غیر قانونی هست
Iran, Islamic Republic of
23:48 - 1398/01/21
چه جالبه . سر پول مردم با هم دعوا میکنن .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج