متهم پرونده پتروشیمی: از ما تشکر کنید!
۸۵۰۲۶۷
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
۸۵۹۸ 
مدیر عامل سابق شرکت پتروشیمی گفت: تمام محصولات را فروختیم این در حالی است که در رابطه با صادرات هم برچسب اخلال به ما خورد تو را به خدا در رابطه با این موارد حداقل از ما تشکر کنید.

خبرگزاری مهر نوشت: مدیر عامل سابق شرکت پتروشیمی گفت: تمام محصولات را فروختیم این در حالی است که در رابطه با صادرات هم برچسب اخلال به ما خورد تو را به خدا در رابطه با این موارد حداقل از ما تشکر کنید.

رضا حمزه لو مدیرعامل صادرات شرکت پتروشیمی در ادامه دفاعیات خود گفت: برداشت‌های مالی غلطی تحت عنوان کارشناسی در پرونده ذکر شده است به همین دلیل سایر دوستان درخواست تأمین دلیل را دادند.

وی در ادامه دفاعیات خود گفت: من صد درصد پول دولت را داده ام و تبرئه ام. برخی با پول دولت می‌روند و در خارج از کشور خانه می‌سازند ما اینها را نکرده و حتی از پول‌های حساب‌های شخصی خودمان خیر رساندیم.

حمزه لو ادامه داد: وقتی وارد تحریم شدیم به اعضای هیئت مدیره اعلام کردیم که pcc دیگر تمام شده و روابط روابط بانکی هم قطع شده است گفتم اگر می‌خواهیم پتروشیمی را به زنده نگه داریم باید صادرات را زنده نگه داشت.

متهم ادامه داد: تمام محصولات را فروختیم این در حالی است که در رابطه با صادرات هم برچسب اخلال به ما خورد تو را به خدا در رابطه با این موارد حداقل از ما تشکر کنید.

متهم ادامه داد: هیئت مدیره شرکت بازرگانی در تاریخ ۱۷ خرداد ۸۹ جلسه‌ای تشکیل داد و مصوب کرد که به منظور تسریع در انجام امور تصمیم‌گیری و انعقاد قرارداد همکاری به منظور استفاده از خدمات سایر شرکت‌ها اعم از داخلی و خارجی به مدیر عامل تفویض شود اعضا با این کار خودشان را نجات دادند با این مصوبه یک امضای بنده برابر با ۷ امضا شد.

حمزه لو تصریح کرد: راهکار ما ارجاع به شرکت‌های پوششی داخلی بود امروز اگر سرم را هم بدهم نمی‌گذارم پول کشور برود و به هیچ غریبه ای هم اعتماد نمی‌کنم.

مدیرعامل سابق شرکت پتروشیمی افزود: در حساب نیز ۱۰۰ میلیون یورو پول در مقطع زمانی وارد شد و اگر کسی می‌خواست استفاده کند این پول را می‌گرفت و می‌رفت.

وی با بیان اینکه نوآوری‌هایی که ما قبلاً در پتروشیمی انجام دادیم امروز قانون شده است گفت: بچه نظام هستیم و تبعات را می‌خرید به همین خاطر با توجه به شرایط تحریم‌ها که بسیار هم جدی بود به سراغ شرکت‌های داخلی رفتیم.

متهم افزود: در برخی صفحات کیفرخواست ذکر شده که نیازی به شرکت‌های وابسته وجود ندارد و شرکت شانگهای می‌توانست مستقیم بفرستد این در حالی است که این طور نبوده و اگر می‌توانست مستقیم بپرسد که تحریم‌ها وجود نداشت این مطالب کیفرخواست هم دروغ است وی ادامه داد که نیز نمی‌توانست مستقیم به شرکت بازرگانی یورو ارسال کند به همین دلیل پای یک واسطه به میان آمد..

در ادامه حسینی نماینده دادستان تهران در واکنش به سخنان متهم گفت: از لحاظ قانون تجارت هیئت مدیره می‌تواند اختیارات قانونی خود را تفویض کند کجای قانون انجام معامله هیئت مدیره با شرکت یکی از اعضا اختیارات قانونی است هیئت مدیره تفویض اختیار را نداشته است علاوه بر این در آئین نامه هم صرف حق معامله ذکر نشده است.

وی خطاب به متهم گفت: شما پیشتر نزد بازپرس گفتید به خاطر درخواست مدیر مالی و شرکت شانگهای بوده است که این تفویض انجام شده است این در حالیست که مدیر مالی این موضوع را تکذیب کرد شما پس از معامله باید هیئت مدیره یا بازرس را مطرح می‌کردید که نکردید نماینده دادستان ادامه داد ۶۶۰ میلیون یورو از ۶ و ۶ میلیارد یورو به حساب شخصی شما نیز واریز شده است شما دو رویکرد کاملاً متفاوت دارید ۳۱۲ میلیون یورو با ارز مرجع خارجی تسویه شده است ۳۴۷ میلیون یورو هم هست که ۲۱۵ میلیون یورو از صرافی‌های داخل کشور از گرفته و تسویه کردند کجای قانون اجازه داده حواله خارجی در داخل کشور تسویه شود.

حسینی افزود: هم قانون رعایت نشده و هم صورت جلسه‌ای که آقای حمزه لو به آن استناد می‌کنند دلالتی ندارد در ادامه وکیل حمزه لو خطاب به قاضی دادگاه گفت: نماینده دادستان کیفرخواست را نمی‌خواند و تنها به خلاصه‌ای از آن دفاع می‌کند که حسینی نماینده دادستان در واکنش به این صحبت‌ها گفت: من این صحبت‌ها را توهین به خودم قلمداد می‌کنم قاضی مسعودی مقام هم در واکنش به این سخنان وکیل گفت: دادستان کیفرخواست را تهیه و به خلاصه آن تسلط دارد شما باید حد قانونی را رعایت کنید بارها هم ذیل آیات و روایات و احادیث می‌گوئید ما عادل نیستیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1398/01/21
من به شخصه از شما تشکر میکنم الان ریلکس شدی مردیکه دزد ابله
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1398/01/21
تشکر از تو یعنی اعدام تو
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1398/01/21
این نتیجه پارتی بازی در استخدام است
حرف های او را خواندم از جملاتی استفاده کرده که یک آدم بیسواد استفاده میکنه بجای معذرت شاخ و شانه هم میکشد چرا؟ چون پارتی کلفتی دارد پارتی او را شناسایی کنید احتمالا در مجلس باید باشد.
United Kingdom
15:00 - 1398/01/21
بابا این اگه کاره بود که خودشم در می رفت. اگه زورتون می رسه اون شخی الاسلام و شوهر خائنش رو برگردونید که معلوم نیست کدوم طرفین
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1398/01/21
چرا همه رییس روسا دزد از آب در میاد؟جالبترش اینکه بعداز اینکه برد و خورد فرار کرد همه پی میبرن که چی شده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
اخه قبل از اینکه جرنی مرتکب بشه چطور نیسه یقه ش رو گرفت!!?
فرزند ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
تاسف بار اینکه برای استخدام گزینش هم میکنند ،تو گرینش بجای اینکه از سوالات تخصصی در رابطه با پستی که میخواد استخدام بشه سوال کنن ،از سوالات دینی و وقایع روزشمار استفاده میکنن برا تحقیقات هم بخود طرف میگن ۳ نفر ازدوستانتو معرفی کن ،اونم با دوستان هماهنگ میکنه و ازش یه بت میسازند بعد سازمان بازرسی ،دیوان محاسبات نباید مرتب نظارت کنند حسابرسی کنن که قبل از وقوع جرم جلوش گرفته بشه ؟
-
15:28 - 1398/01/21
نه با اعدام نه با زندان چیزی درست نمیشود فقط دزدان روشهای بهتر و بروز تری یاد میگیرند تا به کارشان ادامه دهند تا زمانی که سیستم خراب باشه همینه ب خدا هیچ جای دنیا هر روز خبر اختلاس به گوش نمیرسد اگر فرزندی تو خونه از پدرش دزدی کنه نشانه زرنگی بچه نیست نشانه بی عرضگی پدر هستش
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1398/01/21
خاک تو سر دزدت اعدامش کنید مرتیکه پرو
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1398/01/21
از طرف مردم ساده لوح ازت تشکر میکنم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج