شرکت‌کننده «عصر جدید»: مهمان برنامه بودم نه متقاضی
۸۵۰۲۷۲
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
۸۸۹۵ 
حامد نصرآبادیان بازیگر پانتومیم‌کاری که اجرایش در برنامه «عصر جدید» بازتاب بسیاری در فضای مجازی پیدا کرد، نکاتی را درباره این حضور و حاشیه‌های آن مطرح کرد.

خبرگزاری مهر: حامد نصرآبادیان بازیگر پانتومیم‌کاری که اجرایش در برنامه «عصر جدید» بازتاب بسیاری در فضای مجازی پیدا کرد، نکاتی را درباره این حضور و حاشیه‌های آن مطرح کرد.

شرکت‌کننده «عصر جدید»: مهمان برنامه بودم نه متقاضی

حامد نصرآبادیان از مدرسان و فعالان عرصه پانتومیم و تئاتر ایران است که در قسمت اخیر برنامه «عصر جدید» شبکه سه حاضر شد و به اجرای پانتومیم پرداخت. این اجرا و واکنش هیأت داوری برنامه «عصر جدید» نسبت به آن بازتاب بسیاری در فضای مجازی داشت.

نصرآبادیان پس از فروکش کردن تب و تاب واکنش‌ها نسبت به حضور خود در این برنامه، گفت: فکر می‌کنم این قسمت از برنامه باید در دهه اول فروردین روی آنتن می‌رفت ولی بنا به شرایط خاص این قسمت از جمله نداشتن فینالیست، با تأخیر پخش شد.

«خوانده شده» بودم نه «خواهان»

او در ادامه سخنان خود یادآور شد: من در برنامه «عصر جدید» به عنوان خوانده شده شرکت کردم و نه خواهان شرکت در برنامه؛ در اصل به عنوان یک مهمان در این برنامه حضور داشتم. زیرا دوستان نازنینی که در برنامه بودند از من دعوت کردند که در «عصر جدید» شرکت کنم.

این مدرس حوزه رسانه اظهار کرد: علیرغم احترامی که برای آقای احسان علیخانی به‌عنوان یک برنامه‌ساز موفق قائلم، تصورم بر این است که تیم داوری باید کاشف به استعدادی باشد که این امر خود یک مهارت برتر است. البته این نکته را به دلیل اینکه حائز اهمیت و رتبه در برنامه «عصر جدید» نشده‌ام، نمی‌گویم بلکه به خاطر رسالت خبرنگاری و تدریس در دانشکده خبر عرض می‌کنم و اگر امتیازی هم می‌آوردم حتماً بازتابش را منعکس می‌کردم.

نصرآبادیان متذکر شد: تصورم بر این است که با توجه به اینکه هر کدام از شرکت‌کنندگان در رشته‌های مختلف شرکت می‌کند چهار داور نازنین باید اشراف بیشتری به استعدادهای مختلف و متنوع داشته باشند. تصورم بر این است که آقای علیخانی به عنوان برنامه ساز باید تدبیر بهتری برای انتخاب تیم داوری می‌اندیشید.

این فعال و مدرس عرصه پانتومیم تصریح کرد: پانتومیم من به یک اجرای غربی متهم شد، ولی تصور من بر این است که اتفاقاً من در یک برنامه غربی شرکت کردم زیرا هیچ نشانی از موسیقی ایرانی، آوا و دستگاه‌های ایرانی در موسیقی برنامه، نشانی از معماری ایرانی در طراحی صحنه و همچنین بخش‌های دیگر برنامه «عصر جدید» وجود ندارد؛ در حالی که پانتومیم مرز نمی‌شناسد و نشانی از هیچ ملیت و کشور خاصی ندارد.

او افزود: در کار تلویزیونی که شما دیدید به دلیل اینکه کارگردانی تلویزیونی باید انجام می‌شد و قاعدتاً برداشت‌ها، پلان‌ها و دوربین‌های مختلفی واکنش مخاطب را می‌گرفت، فریم‌هایی از حرکات ناخواسته گم شد. قصد من این بود که از طریق تلویزیون پانتومیم را شکل دیگری یعنی برخلاف همیشه که در تلویزیون و یا در برنامه‌های خانگی به آن پرداخته شده، به مخاطب نشان دهیم.

کارگردانی تلویزیونی اجرایم را عقیم کرد

این هنرمند عرصه پانتومیم و تئاتر تأکید کرد: متأسفانه به سبب کارگردانی تلویزیونی و ماهیت برنامه تلویزیونی که برداشت‌ها و کات‌های مختلفی در تدوین به سبب واکنش مخاطب می‌خورد، حلقه‌هایی از اتفاقات پانتومیم گم و قصه در این وسط عقیم شد. آن چیزی که در روایت تصویر تلویزیون در شبکه سه ارائه شد، اجرای تمام و کمال پانتومیم من نبود. به عنوان مثال من استفاده‌هایی از تصاویری که به عنوان عکس روی پرده سیکلو می‌افتاد می‌کردم که مخاطب آن‌ها را ندید.

نصرآبادیان با بیان اینکه به گروه برنامه‌ساز «عصر جدید» بابت ساخت این برنامه تبریک می‌گویم، افزود: به گروه سازنده «عصر جدید» پیشنهاد می‌دهم اگر تصمیم به ساخت دوره‌های بعد این برنامه را دارند، در گروه داوری برنامه تجدید نظر داشته باشند. مثلاً آقای عظیمی‌نژاد از آهنگسازان خوب و با سابقه کشور است و وقتی در برنامه‌ای یک آهنگساز به عنوان داور حضور دارد باید ساز را هم روی صحنه بیاوریم، ولی وقتی نشان دادن ساز در صدا و سیما مجاز نیست، حضور آهنگساز به عنوان داور هم اشتباه است. وقتی قرار است خوانندگی مورد داوری قرار گیرد باید خواننده‌ای که تخصص لازم در این زمینه را دارد به عنوان داور حضور داشته باشد. همین موضوع در خصوص داوری بخش‌های دیگر مثل ورزشی نیز صادق است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1398/01/21
حالا اگه برنده شده بود هم همینها رو میگفت؟؟؟؟؟؟
واقعا خجالت اوره مثل بچه ها برنده نمیشیم کم میاریم هر حرفی رو به زبون بیاریم که خودمون رو تبرئه کنیم
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1398/01/21
واقعا میگن گربه دستش به گوشت نمی رسه میگه بو میده درسته ها
اگه ایشون برنده شده بودن هم همینطور حرف میزد
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1398/01/21
به نظر منم باید یک تجدید نظر در داوران بکنند علی الخصوص جای یک داور ورزشی به شدت خالیه آخه دوبازیگر و یک آهنگساز و یک استاد دانشگاه از ورزش و حرکات دشوارش چی می دونند
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
دقیقاً موافقم
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1398/01/21
اگه داورا رو قبول نداری چرا شرکت کردی؟؟
پاسخ ها
ارسلان
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
خدا خیرت بده که گفتی
میدونست که داورا کی هستن اصلا چرا شرکت کرد
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1398/01/21
قطعا چها تا داور که هیچکدومشون با تاکید میگم هیچکدومشون تخصصی توی این کار رو ندارن نمیتونن اونجا جای داور به عنوان چکیده ای از یک ملت بنشینن . داوری که استعداد رو توی اجرای بی عیب ببینه داور نیست شاید کسی استعداد فوق العاده ای داشته باشه ولی توی اجرا نتونه اونرو به اجرا بگذاره. به علل مختلف
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1398/01/21
آقای محترم انصافا داورها حق گفتند هیچی بلد نبودی هر کاری می کردی ابتدایی بود هیچ هیجان نداشت انتظار داشتی قبولت کنن والا
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1398/01/21
من همه قسمت هاش رو دیدم به نظرمن هم حق خیلی ها ضایع شد چون داورها توانایی کامل رو. واسه این کارنداشتن.مثلا تویک شب حتی میشد دویاسه گروه به بالا بره چون عالی بودن اما داورها
احساسی برخورد میکردن.اینکاره نبودن اینا.
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
آقای علیخانی برای برنامه به این مهمی باید داورهایی زبده و کارآزموده به صحنه می آوردند مثلا آقای دکتر که درس حوزوی خوندن برای پانتومیم چه نظری میتوانند داشته باشند
Iran, Islamic Republic of
23:49 - 1398/01/21
در اینکه داوران سواد تخصصی موارد ارائه شده را ندارند و از طرفی موارد ارائه شده هم اغلب در حد یک استعداد قابل ارائه نبود شکی نیست
Iran, Islamic Republic of
01:29 - 1398/01/22
من هم داوران را اصلا قبول ندارم
عصر جدید خیلی خوبه با اجرای
احسان دمش گرم تازه بعضی
مواقع جلوی عقده ای میاستاد
Iran, Islamic Republic of
02:23 - 1398/01/23
برنامش جاذبه عمومی نداشت یعنی حوصله مون سر رفت چیز خاصی نداشت هرچند مهارتم توش بوده باشه اینو از زبون چند نفر که باهم دیدیم میگم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج