٣٧٠٠میلیارد، برآورد اولیه خسارات سیل در لرستان
۸۵۰۸۴۹
۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۵
۳۲۳۴ 
نماینده ویژه وزیر کشور گفت: برآوردهای اولیه نشان از تحمیل بیش از سه هزار و هفتصد میلیارد تومان خسارت به زیرساخت های آب، برق، گاز، راه و کشاورزی استان لرستان دارد.

خبرگزاری مهر: دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور که به نمایندگی از رحمانی فضلی در استان لرستان مستقر است، با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان در خرم آباد، در عصر روز جاری با حضور وزیر نیرو، گفت: بر اساس گزارش مسئولین دستگاه‌های ذیربط، برآوردهای اولیه نشان از تحمیل بیش از سه هزار و هفتصد میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های آب، برق، گاز، راه و کشاورزی استان لرستان دارد.

دین پرست افزود: در جریان سیل اخیر، علاوه بر قطعی برق در برخی از شهرستانها، برق ١١٤٥ روستا قطع گردید که با اقدامات انجام شده، برق شهرستانها در همان روز نخست وصل و برق تعداد ١٠٦٤ روستا نیز در اسرع وقت به شبکه وصل گردید.

وی اضافه کرد: هم اکنون تنها برق مربوط به ٨١ روستا قطع بوده، که با اقدامات درحال انجام، برق نیمی از روستاههای باقیمانده، طی دو روز آینده متصل خواهد شد.

نماینده وزیر کشور خاطر نشان کرد: برآورد خسارت‌های وارده به بخش توزیع برق، حدوداً ٦٣ میلیارد تومان برآورد می‌گردد.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه، در حوزه آب شهری، مشکلی وجود نداشته است، گفت: در حوزه آب روستایی، بر اثر سیل، در دو مرحله، آب مربوط به ٩٦٤ روستا قطع گردید، اما اکنون، به جز ٩ روستا، آب تمامی روستاها وصل شده است.

وی افزود: برآوردهای اولیه، نشان از ورود ٣٣٦ میلیارد تومان خسارت به حوزه آبفای شهری و مبلغ ١٥٢ میلیارد تومان خسارت نیز به آبفای روستایی وارد شده است.
دین پرست مجموع خسارات وارده به حوزه آب و برق استان لرستان را بالغ بر ١٢٣٩میلیارد تومان برشمرد.

نماینده ویژه وزیر کشور در استان سیلزده لرستان، با اشاره به اینکه در جریان وقوع سیل، به شبکه گاز ٣ شهرستان و ١٧٣ روستا در لرستان، آسیب وارد شده است، گفت: تا کنون گاز همه شهرستانها و تعداد ١٦٩ روستا متصل شده و در حال حاضر، تنها گاز ٤ روستا قطع می‌باشد.
وی میزان خسارت وارده به شبکه گاز لرستان را حدود پنجاه میلیارد تومان برشمرد.

معاون اقتصادی وزیر کشور، در بخش دیگری از گزارش خود به حوزه راه پرداخت و گفت: به ششصد کیلومتر از راههای اصلی، فرعی و روستایی، همچنین به همین میزان از راههای در حال احداث و ٥٨٨ دهنه پل آسیب و خسارات جدی وارد شده است.

وی خسارات وارده به حوزه راه را بالغ بر ١٥٠٠ میلیارد تومان برشمرد.

معاون وزیر کشور، در پایان، خاطر نشان کرد: خسارات وارده به حوزه کشاورزی استان لرستان، قریب به ٩٢٠ میلیارد تومان برآورد می‌گردد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:22 - 1398/01/23
هزینه جشن ها ومراسم سمینارها وووووحذف کنید همه مشکل ها حل میشود
France
11:19 - 1398/01/23
این بارندگی های بی سابقه نتیجه بارورکردن ابرها ......بوده و این سیل ویرانگر دسته گلی بود ک به آب دادید. مردانه جلو اختلاسها و سمینارها و جلسه هایی ک فقط هزینه دارد و بی هیچ نتیجه مطلبوبی خاتمه میدهید جلو تمام این هزینه را بگیرید و به داد ایران و مردم برسید ظرف مدت یکسال تمام این خسارتها جبران خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1398/01/23
تاوان تحمیل گرانی برای ملت بود که خدا گذاشت توکاسه دولت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
مگه دولت تاوان میده؟؟؟ همشو ملت داره تاوان میده دولت ببین چه بخور بخورایی از همین کمک های مردمی بکنه
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1398/01/23
کمار از مبلغ اختلاسی اخیر خانم مرجان آل آقا هست
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1398/01/23
چقدش تو جیبش مسولان میره و چقدش دست مردم سیل زده میرسه اینو بگو
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج