آژیر قرمز؛ برانکو و خداحافظی یواش!
۸۵۰۹۹۶
۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
۸۸۸۷ 
سرمربی پرسپولیس در شرایطی چهارمین سال حضورش روی نیمکت سرخ‌ها را همین چند وقت اخیر در ایران پشت سر گذاشته که اکنون آینده نامشخصی را برای ادامه حضور دنبال می‌کند.

ورزش سه: برانکو زمانی هدایت پرسپولیس را برعهده گرفت که سرخ‌ها روی کاغذ حداقل یکی از گزینه‌های سقوط محسوب می‌شدند. یک تیم از هم گسیخته و پرحاشیه و البته کاملا بی انگیزه. بازگشت برانکو به ایران علیرغم تمام مشکلاتی که در این راه وجود داشت یک خبر بزرگ برای هواداران این تیم محسوب می‌شد که سال‌ها با ناکامی همراه بودند. تقریبا 10 سال از آخرین قهرمانی تیمی که خود را یکی از بزرگان فوتبال ایران می‌دانست گذشته بود و آنها در آسیا هم به فرجامی نرسیده بودند.

اما مرد کروات در ابتدای حضورش در دیدارهایی که باقی مانده بود آنها را از منطقه سقوط نجات داد و در فصلی دراماتیک در پایان لیگ پانزدهم با تفاضل گل عنوان دومی را به خود اختصاص داد اما شاید مزه برتری 4 گله مقابل استقلال شیرینی‌ای فراتر از قهرمانی برای هواداران این تیم داشت. دو فصل بعدی اما با قهرمانی قاطعانه در لیگ همراه شد و آنها به اولین افتخار آسیایی خود یعنی حضور در فینال لیگ قهرمانان دست یافتند و در نهایت با توجه مشکلات محرومیت و کمبود بازیکن به عنوان نائب قهرمانی رضایت دادند.

"مشکلات مالی" کلید آغاز شایعه درباره آینده حضور برانکو ایوانکوویچ است. وضعیت اقتصادی کشور ورزش را نیز تحت‌الشعاع قرار داده است و گریبانگیر پرسپولیس و آینده این تیم نیز شده است. سرمربی کروات پرسپولیس بیش از شش ماه است که دریافتی نداشته و این مساله با توجه به ارز نزدیک به 15600 هزار تومانی یورو، مطالبات او را بیشتر نیز کرده تا صبر او نه در رسانه‌ها که در باشگاه نیز لبریز شود. برانکو چندی پیش اولین نامه اعتراضی خود در این خصوص را از طریق وکیلش به باشگاه ارسال کرد که پاسخ آن تنها انتظار بود.

ایرج عرب مدعی شد در حال حاضر هیچ منبع درآمدی به جز مطالبات حضور بازیکنان تیم در جام جهانی ندارند و از فیفا خواستار دریافت آن برای پرداخت به برانکو شده‌اند. موضوعی که با توجه به عدم پاسخ از سوی فیفا طی ماه اخیر با دومین نامه برانکو نیز همراه شد و او بعد از حضور تیم در دوبی برای تقابل با الاهلی بار دیگر پیگیر این موضوع شد تا دستیارانش را نیز آرام کند.

سرمربی پرسپولیس که طی این مدت به بیشتر عناوین، رکوردها، موفقیت و جام‌ها دست یافته است، گلایه خود را متوجه مدیرانی کرده که علیرغم تغییرات طی این مدت هیچ تاثیری در عملکرد او نداشته‌اند. پرسپولیس چه با نژادفلاح که به سهمیه بقا رسید و چه با طاهری و گرشاسبی که قهرمان لیگ ایران و سوپرکاپ شد و چه بار دیگر که با گرشاسبی به فینال آسیا راه یافت و اکنون نیز در دوره کوتاه مدت مدیریت ایرج عرب به صدرنشینی خود در لیگ برتر ادامه می‌دهد و شانس صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا را داراست، کمترین نوسان را در کیفیت فنی و خصوصا نتیجه گیری داشته و البته مشکلات مالی همواره یار غار آنها بوده است.

مساله‌ای که باعث شده تا برانکو فوتبال ایران را با توجه به شرایط اقتصادی کشور و مسیری که دنبال می‌کند یک ورشکسته بداند و از آینده حضورش در آن بیم داشته باشد. مدیران پرسپولیس طی این مدت هیچگاه نتوانسته‌اند برپایه موفقیت‌های تیم به یک اسپانسر مطمئن و قابل اعتنا برای تیم دست یابند و هزینه‌های ارزی باشگاه با توجه به حضور در آسیا باعث شده تا منابع درآمدی آنها با توجه به این نوسانات با مشکل بزرگ و عدیده‌ای مواجه شود.

برانکو در نشست خبری امروز خود پیش از دیدار با سایپا جملاتی به کار برد که بزرگترین استرس را متوجه هواداران تیمی کرده است که طی چهار سال اخیر عادت به موفقیت داشته‌اند و نگرانی بابت روزهای بعد از برانکو و تصمیمات غیرمسوولانه برای انتخاب جانشین او باعث می‌شود حتی در نظرسنجی‌ها، حضور و تمدید قرارداد او را بالاتر از خیلی از موفقیت‌های رویاپردازانه دیگر بدانند.

آژیر قرمز؛ برانکو و خداحافظی یواش!

مرد کروات در نشست خبری امروز خود بعد از اینکه خستگی و عدم شادابی خود را مرتبط با فشردگی بازی‌ها دانست در نهایت لب به اعتراض خاموشی گشود که نگرانی بزرگی را طی دقایق بعد از آن شکل داده است: من "یک سال دیگر" با پرسپولیس قرارداد دارم، اما "در فوتبال چیزی به عنوان قرارداد وجود ندارد" و نمی‌دانم چه اتفاقی در "آینده" رخ می‌دهد. مهم این است که "تا زمانی که هستیم" از حضورمان لذت ببریم. اینکه حالا "یک ماه یا دو ماه یا شش ماه دیگر چه اتفاقی رخ خواهد داد" در "آینده مشخص خواهد شد." استرس همیشه هست و در هر بازی ما استرس وجود دارد، اما طبیعی است که تا زمانی که هستیم همه تلاشمان را انجام می‌دهیم.

پایان بندی نگران کننده و غیرقابل قبول برای هواداران موضوعی است که انتظار می‌رود هرچه سریعتر از سوی مدیران باشگاه تحت کنترل و بررسی قرار گیرد و تصمیم مناسب برای آن اتخاذ شود.

مطمئنا هیچ سرمربی‌ای نمی‌تواند نسبت به آینده کاری خود در هیچ باشگاهی مطمئن باشد اما همانطور که گفته شد، در دورانی که چهار مدیر پرسپولیس با حضور برانکو به موفقیت دست یافته‌اند، کم کاری مدیران در خصوص آینده برانکو برای هیچ هواداری رضایت بخش نخواهد بود و هرگونه ناکامی در آینده تبعات بزرگی در پی خواهد داشت. برانکو امروز شاید تلاش داشت که در جملاتش ناامیدی را به هواداران دیکته نکند اما نمی‌توان از نارضایتی و خداحافظی بدون خونریزی و آشوب او در بین جملاتش به سادگی گذشت.

حمید ابراهیمی

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 29
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1398/01/23
وزیر کیسه کش نمیخوایم نمیخوایم
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1398/01/23
چقدر کثیفه این سیاست برانگو همه پولشو گرفته
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1398/01/23
مگه لنگ حکومتی هم مشکل مالی داره؟؟؟؟؟!!!!!!!
پاسخ ها
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
حکومتی اون کیسه اشغاله که رکورد خرید زده . تو هم عین نفر قبلی بی نام اومدی....
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1398/01/23
خدا ذلیلتون کنه با این تیتر ...
France
15:36 - 1398/01/23
خدانکنه چرا پول این بنده خدا نمی دهید .مگه چقدر طلب داره بیایید همه رو من بدم فقط این دل خوشی را از مردم نگیرید
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1398/01/23
مدیران پرسپولیس غلط بکنن پولشو ندن ما هوادارا اینهمه پول میدیم پس چکارش میکنن چرا کیسه نصف ماپول نمیده ولی فقط فسخ گرو ونیومایر و ده میلیارددادن سه تاخارجی گرون خریدن تبریزی و نورافکن بااونهمه پول اوردن پول شفرم که یک ریالم نمونده تازه دیروزپونصد میلیونم پاداش دادن چرا کسی نیست بررسی کنه درحالیکه دوسالم پرسپولیس بازیکن نخریده چرا ازوزرات کسی پیگیری نمیکنه حالاببینیدتیم حکومتی کیه البته این خرهای نفهم خودشونوبه نفهمی زدن واینجورمیگن لعنت به کیسه ووزرات وفدراسیون
پاسخ ها
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
هزاران لعنت به کیسه و فدراسیون ...
Turkey
15:46 - 1398/01/23
گمشو
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
خفه
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1398/01/23
بابا لنگیا شما برانگه رو میخواین چیکار ، تا وقتی سیستم هوادار شماست خیالتون جمع اگر استیلی یا بدتر ازون درخشان یا له تر ازون میناوند هم بشه سرمربیتون بازم بازیها رو براتون در میارن پس زیادی گریه و آه و ناله نکنین که پوشک گرونه خخخخخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
گم شو کیسه کثیف
لنگپولیس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
لنگ حقیر میام با پاتوسی خارشت میگیریما ، پس خفه شو کثیف حقیر
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
زر نزن ملعون . حکومت پشت پرسپولیسه احمق ؟! یا پشت کاج حقیر که رکورد خرید بازیکن زد ؟ حقوق شوفر که سروقت پرداخت میشه ؟ پول فسخ قرداد اون کیسه کشایی جداشده رو از خونه عمتون اوردین ؟ پول خرید بازیکنای جدید رو چی ؟ خیلی پر رویید خداییش . یه ذره منطق هم خوب چیزیه ،البته از کیسه انتظاری بیشتر از این نیست . یه مشت نفله اید ...
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1398/01/23
این لعنتی ایرج عرب داره چیکارمیکنه ..
United Arab Emirates
16:02 - 1398/01/23
جای هدایتی خالی است .!!!!!
ورنه پول بسار بسیار
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1398/01/23
چطور برای کیسه و شوفر پول هست ولی برای پرسپولیس و برانکو نه ؟؟؟؟؟؟ هوادارای تهرانی باید جلوی وزارت ورزش اعتراض کنند تا کی این تبعیض باید ادامه داشته باشه مگه اسپانسر دو تیم یکی نیست تازه پرسپولیس,دو میلیون دلار هم پاداش,نایب قهرمانی آسیا گرفته چرا کسی به هوادارا توضیح نمیده استقلال این همه پول رو از کجا میاره نکنه حق پرسپولیس رو هم به استقلال میدن؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1398/01/23
عالیست ولی کم خبر
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1398/01/23
میخاد بره تیم ملی،اینا همش فیلمه
Iran, Islamic Republic of
17:00 - 1398/01/23
هدایتی هم نیست که باز از پول دزدی و بیت المال بریزه تو جیب چرکپولیس
پاسخ ها
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
نمیدونم هوادار کیسه ای یا سوراختور یا شله زرد . کیسه هم مدیون فدراسیونه هستی شو . سوراختورم مدیون پول دزد بیت المال . حق داری همچین چرتی بگی . چون تیم مردمی پرسپولیس جزع پنجاه تیم پر طرفداره . ولی دوچرخه سوران چی ؟ افتخار دسته سه ش میخاد طرفدار جدب کنه ؟ :/
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1398/01/23
اگر پروفسور بره،،خودم همه مدیران پرسپولیس و وزارت و کلا همشونو ب آتیش میکشم
Iran, Islamic Republic of
19:03 - 1398/01/23
لعنت بر دولت و اپراتورها که حق پرسپولیس رو میخورن
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1398/01/23
این ایرج عرب چه غلطی میکنه پس از فقطی که اومده فقط میناله پس این پول پاداش نایب قهرمانی آسیا چی شد
United Arab Emirates
21:30 - 1398/01/23
وای به حالشون اگه برانکو بره ...
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1398/01/23
وزارت ورزش و تاج و عرب بدونن با رفتن برانکو کلا همتونو به آتیش میکشیم
United Arab Emirates
23:35 - 1398/01/23
کیسه کشا راه براه پانصد پانصد ملیون پاداش و هدیه میگیرن، اونوقت سرمربی ما شش ماهه حقوق نگرفته، جالبه بخدا
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1398/01/24
برانکوداره برنامه ای که برای تیم ملی پیاده کردودست فداراسیونوتوپوست گردوگذاشت برای پرسپولیس هم پیاده میکنه.بااینکه مربی خوبییه.وافتخارات زیادی باتیممون اورده امایک مربی لجباز.بی عاطفه وغیرقابل پیش بینیه وعلتشم پرورده شدن درکشوری بامرام کمونیستیه.درست شبیه به روسیه که خون ایرانومکیده وپشت پرده بااسراییل همکاری میکنه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج