خاطرات دیوید کامرون منتشر می‌شود
۸۵۱۰۷۸
۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
۵۲۹۱ 
ویلیام کالینز، ناشر اعلام کرد با وجود توافقات گزارش‌شده بین ترزا می و دیوید کامرون کتاب خاطرات دیوید کامرون پیش از آخرین ضرب‌الاجل برگزیت وارد بازار کتاب خواهد شد.

خبرگزاری ایبنا: ویلیام کالینز، ناشر اعلام کرد با وجود توافقات گزارش‌شده بین ترزا می و دیوید کامرون کتاب خاطرات دیوید کامرون پیش از آخرین ضرب‌الاجل برگزیت وارد بازار کتاب خواهد شد.

ناشر دیوید کامرون اعلام کرد همچنان قرار است کتاب خاطرات نخست‌وزیر سابق بریتانیا در فصل پاییز وارد بازار شود. این در حالی است که پیش از این شایعه شده بود با وجود تمدید ضرب‌الاجل برگزیت انتشار این کتاب نیز به تأخیر افتاده است.

گفته می‌شود دیوید کامرون کتاب زندگینامه‌اش را ۸۰۰ هزار پوند به انتشارات کالینز فروخته و قول داده است که «هنگام نوشتن صداقت داشته باشد.» قرارداد این کتاب کمی پس از آن که کامرون از رقابت با ترزا می کنار رفت بسته شد.

در سال ۲۰۱۷ گزارش شد که نخست‌وزیر سابق بریتانیا استودیویی گران‌قیمت خریده است تا بتواند آزادانه به نوشتن کتاب خاطراتش مشغول شود. تا ماه ژانویه هم ۴۰۰ هزار کلمه نوشت و کتاب را به اتمام رساند و در روند ویرایش کتاب ۱۰۰ هزار کلمه حذف شد. پیش از این قرار بود کتاب در سال ۲۰۱۸ منتشر شود اما انتشارش به تأخیر افتاد تا از شایعات مبنی بر دخالت غیرمستقیم در ماجرای برگزیت جلوگیری شود.

اما روز پنج‌شنبه دیلی میل اعلام کرد که کامرون در مصاحبه‌ای با آن گفته است: «صادقانه بگویم که نمی‌دانم چه زمانی کتاب زندگینامه‌ام منتشر می‌شود.»

بنا بر گزارش دیلی میل کامرون قبلاً به صورت ضمنی به ترزا می قول داده بود که کتاب خاطراتش پس از مشخص شدن تکلیف خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا منتشر خواهد شد تا دخالتی در کار می صورت نگیرد و خاطر مردم مکدر نشود. اما با وجود تمدید مهلت ضرب‌الاجل برگزیت تا ۳۱ اکتبر که در روز چهارشنبه اعلام شد دیلی میل اعلام کرد که کتاب خاطرات کامرون فعلاً منتشر نمی‌شود.

البته انتشارات هارپر کالینز این ادعا را رَد و سخنگوی ناشر روز پنج‌شنبه در مصاحبه‌ای با گاردین اعلام کرد: «کتاب را طبق برنامه در ماه پاییز منتشر خواهیم کرد.»

باید منتظر ماند و دید کتابی که هنوز عنوان هم ندارد منتشر خواهد شد یا خیر و در صورت انتشار چه تأثیری بر اذهان عمومی درباره موضوع برگزیت خواهد داشت.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج