آخرین وضعیت مدارس سیل‌زده در لرستان
۸۵۱۱۱۹
۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱
۷۵۸۰ 
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش، گفت: تاکنون بیش از 100 کانکس و 5 هزار میز و نیمکت برای تحصیل دانش‌آموزان در لرستان اهدا شده است همچنین 5 میلیارد تومان برای اصلاح سیستم گرمایشی و سرمایشی ابلاغ اعتبار شد.

خبرگزاری فارس: مهراله رخشانی‌مهر معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در ستاد بحران مدارس سیل‌زده درباره آ‌خرین وضعیت و اقدامات انجام شده در مناطق سیل‌زده اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش دستور ویژه برای رسیدگی به وضعیت دانش‌آموزان و معلمان و همچنین مدارس مناطق سیل‌زده داده‌ است.

وی با بیان اینکه دو اقدام کوتاه‌مدت و میان‌مدت در خصوص رسیدگی به مدارس سیل‌زده استان لرستان انجام خواهیم داد، گفت: در اقدام کوتاه‌مدت بیش از 100 کانکس و 5 هزار میز و نیمکت به اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان تحویل شد.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت تعمیر تجهیزات سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس، ادامه داد: با توجه به اینکه در مناطق سیل‌زده، موتورخانه‌های مدارس زیر آب رفته‌اند باید سریع‌‌تر تعمیر شود و بر همین اساس 5 میلیارد تومان برای استانداردسازی و اصلاح سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی ابلاغ اعتبار کردیم.

رخشانی‌مهر افزود: در کنار این اقدامات، مدارسی که دچار آسیب‌دیدگی جزئی شده بودند و آب‌گرفتگی داشتند و گل و لای آنها کم بود نیز پاکسازی شده‌اند و آماده حضور دانش‌آموزان در مدارس هستند.

وی به اقدامات میان‌مدت اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی برای ساخت مدارس در دستور کار است البته نمی‌خواهیم با یک اقدام شتاب‌زده در نقاط قبلی مدرسه ایجاد کنیم بلکه باید در مکان‌یابی احداث مدارس تأمل کنیم؛ در جانمایی مدارس به موضوع زیرنظام فضا و تجهیزات توجه می‌کنیم که در آن بر ساخت مجتمع آموزشی تأکید شده است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در جانمایی مدارس نیازمند هماهنگی دستگاه‌های مربوطه هستیم، به عنوان مثال اداره‌کل راه و شهرسازی زمین مناسبی در اختیار ما قرار دهد ضمن اینکه قرار است مکان‌یابی جدید برای روستاها انجام شود و ما منتظر محل اسکان جدید روستاها هستیم تا مدرسه را در محل استقرار جدید، جانمایی کنیم.

رخشانی‌مهر خاطرنشان کرد: در احداث فضاهای آموزشی، مدارس دارای کلاس‌های کم جمعیت تا مهر سال 98 و مدارسی که به شکل مجتمع احداث خواهند شد تا مهر 99 آماده بهره‌برداری خواهند بود.

وی همچنین درباره مدارس استان گلستان نیز گفت: 50 کانکس و 3200 میز و صندلی برای تحصیل دانش‌آموزان در مناطق سیل‌زده این استان اختصاص یافته است و 5 میلیارد تومان نیز برای اصلاح سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی تأمین اعتبار شده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:50 - 1398/01/23
کلا تو ایران درس و مدرسه به چه درد میخوره ... !!؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج