اروپا: رویکرد ما در قبال ایران مبتنی بر تعامل است
۸۵۱۴۰۸
۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
۳۶۵۸ 
سخنگوی اتحادیه اروپا بر تعهد اتحادیه اروپا به برجام تاکید کرد و گفت: از آغاز به کار اینستکس بسیار راضی هستیم و معتقدیم این سازوکار می‌تواند تاثیر تحریم‌ها را کم کند و به شرکت‌های اروپایی برای ادامه تجارت مشروع و قانونی با ایران امکان دهد.

خبرگزاری ایلنا: سخنگوی اتحادیه اروپا بر تعهد اتحادیه اروپا به برجام تاکید کرد و گفت: از آغاز به کار اینستکس بسیار راضی هستیم و معتقدیم این سازوکار می‌تواند تاثیر تحریم‌ها را کم کند و به شرکت‌های اروپایی برای ادامه تجارت مشروع و قانونی با ایران امکان دهد.

اروپا: رویکرد ما در قبال ایران مبتنی بر تعامل است

مایا کاسیانچیچ سخنگوی اتحادیه اروپا:

معاهده هسته‌ای با ایران به اتفاق آرا یک قرارداد خوب به حساب می‌آمد که در تطابق با قوانین شورای امنیت سازمان ملل است، این توافق روش کلیدی برای غیرهسته‌ای کردن ایران و فاکتوری مهم برای امنیت منطقه محسوب می‌شود ، اتحادیه اروپا همچنان متعهد به اجرای برجام است.

احترام ما به برجام نشانه‌ای از احترام به توافق بین‌المللی است. انتظار داریم ایران نقش سازنده‌ای در این زمینه ایفا کند، تمام تعهدات هسته‌ای خود را اجرا کند البته براساس گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای، ایران از تعهدات خود پیروی می‌کند.

اتحادیه اروپا اقدامات غیرقانونی یک‌طرفه شریک آمریکایی‌مان را مورد بررسی قرار می‌دهد. ما به تحریم‌ها نمی‌پیوندیم و این موضوع نشان‌دهنده اقدام قوی ما برای حمایت از برجام است چراکه آن(برجام) را در تطابق با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل می‌دانیم.

هدف ما حفاظت از شرکت‌های اروپایی برای ادامه تجارت با ایران است. در ۳۱ ژانویه ۲۰۱۹ سه کشور عضو اتحادیه اروپا یعنی فرانسه، آلمان، انگلستان، سازوکار اینستکس را راه‌اندازی کرده‌اند که هدف آن تسهیل تجارت مشروع بین ایران و جهان است این موضوع در تطبیق با قوانین و مقررات اتحادیه اروپا و براساس استانداردهای مبارزه با پول‌شویی و مقابله با تامین مالی تروریسم به شمار می‌آید.

باید بگوییم ایران به توافق هسته‌ای پایبند است و لغو تحریم‌ها بخش مهمی از برجام است. باور داریم سود حاصل از برجام باید به مردم ایران تعلق یابد.

از آغاز به کار اینستکس بسیار راضی هستیم و معتقدیم این سازوکار می‌تواند تاثیر تحریم‌ها را کم کند و به شرکت‌های اروپایی برای ادامه تجارت مشروع و قانونی با ایران امکان دهد.

البته این سازوکار نیاز به زمان برای تطابق با ساختار ایران دارد اینستکس به قوانین ضد پولشویی و مقابله با منابع مالی تروریسم توجه دارد در آینده سه کشور اصلی اینستکس یعنی فرانسه آلمان انگلستان به ارائه جزئیات بیشتری از این سازوکار خواهند پرداخت.

من درباره آمریکا نظر نمی‌دهم اما در مورد اتحادیه اروپا می‌گویم. اتحادیه اروپا در روز ۴ آوریل اعلام کرد مبلغ ۱.۲ میلیون یورو برای پشتیبانی از سیل‌زدگان حادثه سیل در شمال و جنوب غرب ایران اختصاص داده‌ است‌، فکر و ذهن ما درگیر خانواده‌هایی است که تحت تاثیر سیل قرار گرفته‌اند.

اتحادیه اروپا کمک‌های خود را ارسال کرده‌ است‌ این کمک‌ها توسط هلال احمر و صلیب سرخ به مردم رسید. اتحادیه اروپا همواره اهداف بشردوستانه را دنبال کرده است.کارهایی در زمینه بهداشت، آب و خاک، دسترسی به خدمات آموزشی و امنیت غذایی در این سال‌ها در ایران انجام داده‌ایم.

پیش‌بینی سخت است‌. اما ما یک رویکرد متعادل و مشخص در قبال ایران داریم که مبتنی بر گفت‌وگو است. همواره بر تعامل سازنده وقتی پای منافع ملی در میان است، تاکید داریم. ما به برجام متعهدیم و توقع داریم ایران هم به تعهدات خود متعهد بماند‌.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1398/01/24
اروپای مکار یکسره دارید تحریم جدید وضع میکنیدو دم از تعامل میزنید.برید به جهنم
پاسخ ها
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
حق با رهبری است اینها قابل اعتماد نیستند
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1398/01/24
بیشرف کدوم شرکت اروپایی داره کار میکنه الان ??
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1398/01/24
شما از اینستکس راضی هستید ولی ما راضی نیستم.
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/01/24
اروپا و آمریکا با هم هماهنگن و یک هدف رو دنبال میکنن.
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1398/01/24
خب نفهم میگه اگر ایران با ما تامل داشته باشد همه چی حل گرفتی خرفت
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1398/01/24
گور پدرتون با تعامل تون
برید به جهنم
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1398/01/24
گور پدر اروپا و خائنین با تعاملشون
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1398/01/24
فقط تاکیدشان تعهد ایران به برجام و انجام تعهدات یکجانبه ایران هیت ولاغیر .وهیچ صحبتی از تعهدات بقیه و خودشان نیست وفقط در حد شعار در این مدت گفته اند و اقدام عملی نکرده و نمیکنند و با کمال پروئی تمام شروط جدید و تحریمهای جدیدی هم اعمال میکنند واخیرا هم که انگلییس از ارسال نامه به ایران‌از طریق پست هم خوداری کرد اینها میخواهند منافع برجام برای ایران را برآورده کنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج