تلویزیون، عادل و میثاقی؛ نابودی دو ستاره
۸۵۱۴۵۳
۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
۸۸۰۵ 
یک سال هفتگی با محمدحسین میثاقی کارکردم و سالیان بیشتر با فردوسی‌پور. حالا بابت این مدت، به شناختی رسیده‌ام که می‌شود در موردشان بنویسم. اگر در متن، دنبال قضاوت اخلاقی‌ام هستید در اشتباهید.

آی اسپورت: یک سال هفتگی با محمدحسین میثاقی کارکردم و سالیان بیشتر با فردوسی‌پور. حالا بابت این مدت، به شناختی رسیده‌ام که می‌شود در موردشان بنویسم. اگر در متن، دنبال قضاوت اخلاقی‌ام هستید در اشتباهید. در این نوشته سعی می‌کنم یک گزارشگر باشم تا خودتان درک کنید دقیقا امروز چه اتفاقی رخ داده؟

۱. کارگردان بابت تایم هشدار‌ می‌دهد. ناظر پخش هنوز روی آیتم ایراد دارد. یکی‌ «اس» داده که میهمان حضوری برنامه سوتی داد. میهمان روی خط به انگلیسی حرف می‌زند. و مترجم اشتباه‌ ترجمه ‌می‌کند. در این بلبشو آرام نشسته و به دیالوگ‌ها گوش می‌دهد و خطای مترجم را می‌گیرد و ... این عادل فردوسی‌پور است.

۲. برای اینکه بدانی سوپرمن است، از موبایل جادویی‌اش که دسته‌اول ترین اخبار را مجانی دارد تا مدل رانندگی و جنون فوتبال دیدنش در ۳مونیتور همزمان باید بدانی. کارنامه بالا و پایین‌دار۹۰را نباید از سر شکم تحلیل کرد. باید بدانی۹۰ را کسی ساخته که در کار بی‌نظیر است و ادعای شباهتش با کسی دروغ است.

۳. اصرار دارد فرزند رسانه است و اصرار دارند این ۲۰سال را به هرکسی می‌دادند او هم چنین می‌کرد. به چرندیات گوش نکنید. صداوسیما اگر ساختار عادل‌پرور داشت‌، ده‌ها دیگر هم مثل او داشت. جوان جویای نام پرمطالعه سخت‌کوش، استاد دانشگاه با ۹۰‌ی چنان درخشان یک استعداد است که تی‌وی توان ساختش ندارد.

۴. «شبیه‌ترین به عادل»؛ این بدترین توصیفی بود که این روزها باب شده. محمدحسین میثاقی، یک استعداد درخشان دیگر است با توانایی‌های دیگر. کافی است او را بایک میکروفن به صحرا بفرستید و سوژه پیدا کند. اگر سوژه بدهی درخشانش کند و اگر نداشته باشی خودش همیشه یک ایده دارد.

۵. گزارش‌های روسیه را با گزارش‌های جام ملت‌ها مقایسه‌کنید. در شبکه ۳ زمان جام ملت‌ها، بیش از اینکه جای عادل روی صندلی خالی باشد جای میثاقی در امارات خالی بود. لشگری خبرنگار به آنجا رفتند و تولیدات را به نمایش گذاشتند. همه‌شان به ارزشی کمتر از نصف گزارش‌های روسیه.

۶. اما مگر المپیک یادتان رفته؟ او در تایمی که نوبت سازمانی‌اش بود چنان به دست و پای کاروان پیچید و گزارش از هیات ژوری وزنه برداری و اعتراض‌های کشتی داد... که تنهاالمپیکی را ساخت که مردم نزدیک‌ترین حالت به کاروان را داشتند. شاید حتی بهتر از عادل. استعداد میثاق آنجاست. پسر باهوش با زبان کامل و ایده‌های بامزه که شاید اگر در سازمانی مثل «سی ان ان» بود پله‌های آموزش و ترقی را جوری می‌رفت که تا چندسال دیگر توانایی‌اش فقط ورزش نباشد و بتواند خبرنگار اول سازمانی به همان بزرگی باشد. اینجا مسیر پیشرفت از میز رد می‌شود و میز جایی است که خرده خرده استعدادهایش را خشک می‌کند.

۷. مقایسه فردوسی‌پور و میثاق به واسطه کاری که درکنارشان کرده‌ام مثل هیچ مقایسه‌ای نیست. فقط اشتباه ‌است. فردوسی‌پور بعد از ۲۰ سال حالا به پختگی‌ای رسیده که تحت تاثیر برنامه‌اش فوتبال مثل یک برلیان شفاف است. فساد دارد اما، فسادش از همه حوزه‌های دیگر عیان و فاش‌تر. با نود مسیری ساخت که الگوسازی را از رویش شروع کردند و نود‌های حوزه دیگر ساختند که خب هیچ‌کدام موفقیت نود را نداشتند. اما میثاق گزارشگری که می‌تواند روزی نامبروان فری‌لنس‌ها باشد و به جای «حسینی‌بایِ درآب فرورفته» گزارش بگیرد یا خبرنگار نیوریورک ایران باشد حالا در مسیری دیگر قرار دارد.

۸. شاید بگویند که میثاقی در آن مسیر نبود و چنان نمی‌شد، من هم می‌گویم مگر اصلا صدا و سیما تا به حال مصاحبه‌ای از مقامات رسمی کشورها در نیویورک گرفته که برای میثاق رویابافی کنم. اما از رویا شما را به ایران۹۰ها دعوت می‌کنم که از شهرهای مختلف گزارش می‌گرفت و تبعیض‌های عجیب در خاک ایران را در گزارشی فوتبالی و فان به نمایش می‌کشید.

۹. زیاده گویی شد. حالا نود نیست و میثاق پرچ میز شده. این روزها قضاوت‌های زیادی در مورد رفتار میثاق شده اما قصد ورود به آن را ندارم. فقط می‌بینم که صدا وسیما رونالدو را بیرون گذاشته و محمدصلاح را دفاع آخر بازی گرفته. استعدادهای میثاقی پشت میز نابود می‌شوند و صدا وسیما بی عادل ریزش بیننده ثابت ۲۰ساله دارد. این‌ها اولین ضربه را به صداوسیما می‌زند و چون رقیب ندارد آتشش دامن جای دیگر را هم می‌گیرد.

۱۰. کسی دلش می‌سوزد باید اینجا کاری کند بعد دودش به چشم فوتبال می‌رود که نود پایین نیامده صدای فسادش درآمده،حتما مخاطبان عادت کرده تلویزیون متضرران بعدی هستند و دست آخر ‌فردوسی‌پور و ‌میثاقی. این بازی هیچ برنده‌ای ندارد حتی مدیران تصمیم‌گیرنده، یک بازی همه سر باخت است با نابودی دوستاره. ستاره‌هایی که می‌شد و می‌شود با ادامه درخشش در جای خودشان همه معادلات بالا را معکوس ‌کنند.

انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1398/01/24
هرکی بیارین جای عادل نمیگره هیچکی تواین بیست سال مثل عادل گزارش نمیکنه ببیننده پای تلوزیون میخکوب نمکمه او دوروزه امده میگه تیممون تیممون.منکه بابا ننه عادل نیستم ولی خیلی خوب این بشر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
ميثاقي نمك نشناسترين ادم عالمه
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1398/01/24
این میثاقی و گنده نکن این اقا درمقابل فردوسی پور پشه هم نیست همین دیروز سوتی به اون گندگی داد...یادمون نرفته که چطور با بی ادبی با ملت و بعضیها مصاحبه میکرد و صحبت. ..کلا ادم بی ادب و وراج و پر رویی هستش
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1398/01/24
ممنون ،این طوری به قضیه نگاه نکرده بودم، فکر کنم حق با شما باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
تویه خائن بیش نیستی میثاقی به اندازه خودکارعادل هم نیس پس درموردعادل که واقعا عدالت رودرموردفوتبال رومیکردوگرنه چی فوتبال ماروگرفته بودپس درمورد عادل نظری نده..
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1398/01/24
اره.. تک تک حرفات حرف منم هست، ماها وقتی موفق میشیم ک درست تو جای خودمون قرار بگیریم
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1398/01/24
توهم نیست این نوشته چی بود خودت فهمیدی؟؟ اینهمه خودت سانسور کردن برای چی بود واقعا که توهم
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1398/01/24
همش تقصیر فروغی ...با سر زدن به اینستا فروغی و کامنت هایی ک مردم براش میزارن معلوم میشه چقد دوس داشتنیه خخخخخ.عادل عزیز در قلب مایی
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1398/01/24
بهترین گزارشی که بی طرفانه و منصفانه در این روزها شنیدم ... عالی بود صدا و سیما لیاقت داشتن و نگه داشتن ستاره ها در سرجای خود را ندارد فقط مثل سگ و گربه همه را به جان هم می اندازد ....
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1398/01/24
واقعا عجب قیاس منصفانه ای کردین.
ولی باید این هم اضاف میکردین که عامل این دعوا خود میثاقی بود کسی ک الان از برکت فردوسی پور ب اینجا رسید.میثاقی که نان خورد ولی نمک دون شکست ودراخر کسی که این وسط ضرر خواهد کرد کسی نیست جز خود میثاقی چاپلوس دسمال ب دست
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1398/01/24
خاک بر سر مدیری که با سیاستهای غلط باعث استعداد سوزی و ستاره سوزی شود.اینهمه عقب مونده چیه تو راس کارا
Iran, Islamic Republic of
03:20 - 1398/01/25
میثاقی پته عادل نیستونمیشه خاک برسرتون
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1398/01/25
به هر حال حرکت ناجوانمردانه و غیر اخلاقی میثاقی رو هیچ طوره نمیشه توجیه کرد؛ اینطور آدما هرقدرم که با استعداد باشن ارزش ندارن؛
ولی فردوسی پور رو علاوه بر استعدادش منش اخلاقیشه که به این حد از محبوبیت رسونده
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1398/01/27
#دوباره عادل
#دوباره نود
با میثاقی و اینا خواهشا مقایسه نکنید ایشون رو ......
عادل شکوهمندانه تر بازمیگردد و روسیاهی به ذغال میماند
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1398/01/27
خود میثاقی عین پشه حذف شدنیه ... چون چیزی نداره و حذف کردنش به جایی ضربه نمیزنه ... ولی از این به بعد تازه مشکلات کیفی و کمی زیادی تو برنامه های فوتبالی بدون عادل شاهد خواهیم بود ... #دوباره عادل
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج