تأسف میراث فرهنگی از تخریب خانه کودکی ابتهاج
۸۵۱۵۷۷
۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱
۸۰۹۱ 
مدیر کل میراث فرهنگی گیلان گفت: روند ثبت خانه کودکی ابتهاج همچنان در جریان است.

خبرگزاری ایسنا: مدیر کل میراث فرهنگی گیلان گفت: روند ثبت خانه کودکی ابتهاج همچنان در جریان است.

شهرود امیر انتخابی ضمن ابراز تأسف در مورد تخریب خانه آصف موسوم به خانه کودکی ابتهاج شاعر برجسته گیلانی گفت: روند ثبت ملی خانه از سال ۹۶ آغاز شد و با توجه به حساسیت موضوع روند ثبت ملک در شورای ثبت آثار کشور و با برگزاری جلسات مکرر با شهرداری و شورای شهر رشت مقرر شده بود تا بنای مورد نظر با تأمین اعتبار از سوی شورای شهر رشت خریداری شود و اعتباری برای خرید نیز در نظر گرفته شد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان افزود: این اداره کل پرونده ثبت بنا را به شورای ثبت آثار تاریخی طبیعی و معنوی کشور ارسال کرد و این شورا نیز نسبت به جلب رضایت مالکین برای ثبت ملک دعوت بعمل آورد که متأسفانه مالکین در جلسات شورای ثبت حاضر نشدند.

امیر انتخابی ادامه داد: با این حال روند بررسی پرونده ثبت بنا مسکوت نماند و در ۲۵ اسفندماه ۹۷ جلسه‌ای با حضور کارشناسان استان و اعضا کمیته آثار تاریخی طبیعی و معنوی کشور مبنی بر پیگیری روند ثبت بنا، برگزار و مقرر شد سازمان در خصوص دعوت مجدد از مالکین فعلی و مذاکره در خصوص جلب رضایت ایشان اقدامات لازم را بعمل آورد و در صورت عدم رضایت مالکین سازمان راسا در خصوص ثبت اثر اقدام نماید.

وی افزود: متأسفانه، ۲ روز بعد از جلسه شورای ثبت سازمان و در تاریخ ۲۷ اسفندماه ۹۷ شهرداری منطقه یک رشت بدون هماهنگی با این اداره کل نسبت به صدور مجوز تخریب و ساخت و ساز ملک به مالکین فعلی، اقدام و در حال حاضر نیروهای یگان حفاظت این اداره کل نیز جلوی تخریب را گرفته اند.

امیر انتخابی ضمن ابراز تأسف بابت تخریب اماکن در روزهای تعطیل و جمعه، گفت: شهرداری اقدامی نادرست انجام داده است و نباید به ملکی که پرونده اش در جریان است و شورای شهر نیز اصرار بر تملک بنا دارد، مجوز تخریب و ساخت و ساز بدهد و در این زمینه شهرداری باید پاسخگو باشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
21:05 - 1398/01/24
مملکت فقیری هستیم بودجه نیست اخه
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1398/01/24
جالبه تو مصاحبه های قبلی گفتن چون سایه کمونیست هست پس لازم نیست این خونه تبدیل به خانه فرهنگی بشه وقتی افکار عمومی اعتراض کردن حالا اشک تمساح میریزن براش !!!!!!!!! چقد ما نان به نرخ روز خوریم !!!!!!
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1398/01/24
حالا دیگه همه ابراز تاسف می کنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج