جزئیات کامل دستمزد کارگران در سال ۹۸
۸۵۲۸۶۰
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
۱۱۵۸۵ 
همان گونه که حدس زده می‌شد، افزایش حقوق کارگران برای سال آتی نیز از فرمول دو قیمتی تبعیت کرد تا سهم کارگرانِ حداقلی بگیر از افزایش حقوق بیشتر باشد و دستمزد دیگر کارگران به شیوه دیگری محاسبه شود.

تابناک: همان گونه که حدس زده می‌شد، افزایش حقوق کارگران برای سال آتی نیز از فرمول دو قیمتی تبعیت کرد تا سهم کارگرانِ حداقلی بگیر از افزایش حقوق بیشتر باشد و دستمزد دیگر کارگران به شیوه دیگری محاسبه شود.

مایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در دویست و هشتاد و دومین جلسه شورای عالی کار بعد از نشستی ۱۳ ساعته که از عصر دیروز آغاز شد و تا صبح امروز ادامه داشت، تصمیم به افزایش حداقل دستمزد کارگران با رشد ۳۶.۱ درصدی گرفتند.

تصمیمی که بر اساس آن، حقوق حداقلی بگیران کارگری از یک میلیون و ۱۱۴ هزار تومان سال گذشته به یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۲ تومان برای سال ۹۸ می‌رسد که حکایت از افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق ایشان دارد؛ افزایشی معادل آنچه مجلس برای کارمندان و بازنشستگان تصویب کرد و دولت موظف به اجرای آن است.

البته این افزایش حقوق شامل همه کارگران نمی‌شود و به حداقلی بگیران محدود شده، تا افزایش حقوق دیگرا کارگران از فرمول دیگری تبعیت کند. فرمولی که بر اساس تصمیم اعضای شورای عالی کار، افزایش ۱۳ درصدی به علاوه مبلغ ۲۶۱ هزار و ۱۱۸ تومان خواهد بود.

بر اساس این تصمیم، کارگرانی که در زمره حداقلی بگیران محسوب نمی‌شوند و حقوقشان در سال جاری بیش از یک میلیون و یکصد و چهارده هزار تومان بوده، شامل این فرمول محسوب می‌شوند و می‌بایست ۱۳ درصد بر حقوقشان افزوده شده و علاوه بر آن، ۲۶۱ هزار تومان به دستمزد ماهانه شان افزوده شود.

نکته جالب توجه بعدی در تصمیم اخیر شورای عالی کار، تغییر دیگر آیتم‌های حقوق کارگری است؛ از جمله افزایش حق مسکن از ۴۰ هزار تومان به ۱۰۰ هزار تومان، بن کارگری از ۱۱۰ هزار تومان به ۱۹۰ هزار تومان و حق اولاد از ۹۲ هزار تومان به ۱۵۱ هزار تومان.

حقوق و مزایای حداقل بگیران

جزئیات کامل دستمزد کارگران در سال ۹۸

حقوق و مزایای سایر سطوح مزدی

جزئیات کامل دستمزد کارگران در سال ۹۸

روند افزایش نرخ حقوق کارگران در سال‌های گذشته

جزئیات کامل دستمزد کارگران در سال ۹۸

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1398/01/27
میخوام ببینم حقوق فرزندان خود یاحتی خودشان رااینقدردقیق حساب میکنند که باکلی حساب وکتاب ومنت گذاری برسرکارگران بیچاره وضعیف۴۰۰هزارتومان اضافه میکنندوتازه میگویندشامل حال همه کارگران نمیشودواقعا دست مریضادازاین همه لطفی که به این قشرزحمت کشدارند
Iran, Islamic Republic of
17:44 - 1398/01/27
واقعاشماچه فکری میکنیدکه۴۰۰هزارتومن روخیلیزیادمیدونیدنکنه فکرمیکنید۴میلیون برحقوقشون اضافه کرده ایدمگه خبرازاجاره خونه گرانیهای جامعه قبضوووووووووووو نداریدآخه یک میلیون و۵۰۰هزارتومن هم شدحقوق زیادکه تاریال اخرش حساب میکنیدودراخبارداغ باافتخارمیگیدفقط به فکرخودتون وآقازاده هاتون هستید
Iran, Islamic Republic of
18:17 - 1398/01/27
خوش به حال کارگر هیچ وقت از یاد مسئولین نمیرن
United Arab Emirates
20:38 - 1398/01/27
وقتی خبر قدیمی میذارید لااقل دیروز امروزش رو پاک کنید. جلسه مال یک ماه پیش بود
Iran, Islamic Republic of
21:08 - 1398/01/27
افزایش کرایه حمل مسافر پیشنهادی بیش از نرخ افزایش دستمزد است افزایش قیمت خدمات دولتی بیش از نرخ افزایش دستمزد است افزایش قیمت آب و برق و گاز و ویزیت پزشکان و هزینه های درمانی و دارو بیش از نرخ افزایش دستمزد کارگران است
لذا به شعور و فهم نمایندگان محترم تبریک باید گفت
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1398/01/27
حق مسکن که هنوز تسویب نشده همان 40 هزار تومان هستش
Iran, Islamic Republic of
21:36 - 1398/01/27
واقعا خجالت اوره حقوقاتون
Iran, Islamic Republic of
21:45 - 1398/01/27
سلام .تورم سیصد درصد حقوق سیزده درصد .بنزین هم که داره دونرخی میشه .خوب هوای کارگران را داشتید .کلا پانصد هزار تومان افزایش حقوق.وچهارمیلیون گرانی در مایحتاج زندگی .
پاسخ ها
احسان عباسی
United Arab Emirates
۰۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
ای کاش حقوق خودتونم اینطوری افزایش پیدا میکرد تا ما رو درک کنین تو این وضعیت
Iran, Islamic Republic of
22:10 - 1398/01/27
یه موقع کشور ورشکست نکنه.
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1398/01/27
این فرمول ۱۳ درصد خیلی مزخرفه
Iran, Islamic Republic of
23:43 - 1398/01/27
از بس کم سوادیت که بعد بارها جلسه نتونستید تصویب کنید
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1398/01/30
خیلی زیباست که حقوق با دو فرزند محاسبه شده که حداقل برسه به بالای دو میلیون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج