رحیم صفوی: خطر تهاجمی ایران را تهدید نمی‌کند
۸۵۳۱۷۳
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
۲۶۸۴ 
مشاور و دستیار فرمانده کل قوا با بیان اینکه بعید می‌دانم خطر تهاجمی زودهنگام به سراغ ما بیاید، تصریح کرد: مهمترین خطر عملیات روانی، مشکلات اقتصادی و بلایای طبیعی است.

خبرگزاری ایسنا: مشاور و دستیار فرمانده کل قوا با بیان اینکه بعید می‌دانم خطر تهاجمی زودهنگام به سراغ ما بیاید، تصریح کرد: مهمترین خطر عملیات روانی، مشکلات اقتصادی و بلایای طبیعی است.

 سرلشکر یحیی رحیم صفوی مشاور و دستیار فرماندهی کل قوا در یازدهمین جشنواره جوان سرباز که امروز (چهارشنبه)در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد گفت: نگاه فرماندهی معظم کل قوا به سربازی یک نگاه تحولی است که همان رشد و تعالی جوانان به عنوان کادرهای آینده نظام است.

وی با اشاره به اینکه خدمت وظیفه فرصتی برای ساختن مدیران آینده کشور است، افزود: هر ساله به طور متوسط ۴۰۰ هزار نیروی وظیفه وارد خدمت وظیفه می‌شوند که از این تعداد بیش از ۱۵۰ هزار نفر تحصیلات دانشگاهی و مدارک لیسانس، فوق لیسانس و دکتری دارند که طبیعتاً بعد از گذراندن دوره سربازی در بخش خصوصی یا دولتی وارد صحنه اجتماع می‌شوند.

مشاور و دستیار فرمانده کل قوا با بیان اینکه هر ساله ۴۰ هزار نیروی وظیفه به عنوان امریه در دستگاه‌های دولتی مأمور خدمت می‌شوند، گفت: حدود ۲۲۵ سرباز نخبه توسط بنیاد ملی نخبگان به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی شده که اینها پروژه‌های تخصصی ملی، استانی و منطقه‌ای را عهده دار می‌شوند.

سرلشکر رحیم صفوی گفت: در سیل اخیر ده‌ها هزار نفر از نیروهای وظیفه و کادر ارتش، سپاه و ناجا در مناطق سیل زده حضور پیدا کرده و به سیل زدگان گلستان، لرستان و خوزستان کمک کردند و با روحیه مردم داری به کمک مردم شتافتند که این شرایط نشان دهنده فهم و عطوفت جوانان ما است.

وی همچنین با اشاره به حضور گروه‌های جهادی در مناطق سیل زده ادامه داد: مردم میلیاردها تومان کمک نقدی به سیل زدگان داشتند. همچنین میلیاردها تومان کالا فرستادند.

مشاور و دستیار فرمانده کل قوا با تاکید بر اینکه خداوند بهترین ملت و جوانان را به ما داده است، ادامه داد: در ابتدای انقلاب ۳۶ میلیون جمعیت داشتیم که در حال حاضر به ۸۲ میلیون رسیده است. ۴۶ میلیون نفر جوان زیر ۴۰ سال هستند و باید مدیران بتوانند از این جوانان در صحنه‌های رونق تولید و خدمات استفاده کنند.

سرلشکر رحیم صفوی تاکید کرد: جوانان امروز بهتر از ما هستند و گام دوم انقلاب اسلامی با هوشمندی و مردم داری این جوانان پیگیری می‌شود. ما باید قدرت اول غرب آسیا بشویم. در حوزه علم قدرت دفاعی و آبادانی رشد کنیم. البته از نظر من هم اکنون هم هستیم اما مشکلاتی مثل مشکلات اقتصادی وجود دارد.

وی تاکید کرد: اگر خطری برای کشور پیش بیاید جوانان نیروی وظیفه بهتر از جوانان قدیم پیش قدم می‌شوند و در برابر حوادث آینده سینه سپر می‌کنند. البته بعید می‌دانم خطر تهاجمی زودهنگام به سراغ ما بیاید. مهمترین خطر عملیات روانی، مشکلات اقتصادی و بلایای طبیعی است.

مشاور فرمانده کل قوا با اشاره به اینکه از نظر من فلسفه خدمت وظیفه، فلسفه آمادگی و ساختن جوانان است، گفت: فرماندهان نیروی انتظامی باید میدان رشد، کمال و مهارت آموزی و همچنین کار دسته جمعی را مورد توجه قرار دهند.

وی در پایان تاکید کرد: در پنج سال گذشته ۵۵ هزار موضوع تحقیقی را جوانان دانشگاهی در نیروهای مسلح انجام داده‌اند که نشان دهنده ظرفیت بالای آنها است.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1398/01/28
نیازی نیست کسی حمله کنه ،از گشنگی خودمون از پا در میاییم در آینده ای نزدیک
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1398/01/28
واقعا بعد از گذراندن سربازی وارد باز کار میشوند؟!!!
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1398/01/28
متاسفانه آمریکا و کشورهای عربی در فکر آشوب هستند با توجه به نزدیک شدن به اتمام دوره اول ریاست جمهوری ترامپ ، احتمال درگیری وجود دارد.. ما آماده ایم..
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1398/01/28
نه مشکلی نیست فقط ملخ ها شاید ماموریت جدید داشته باشند که لطف خداوند شامل بنفشی ها باشد
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1398/01/28
وقتی تو این حرف را بزنی کار نظامی ها یکسره است نیازی نیست که این را بگویی بگو ما به هیچ عنوان غافلگیر نمیشویم،،این درست مثل این است که وزیر بهداشت بگوید ما در کشور به هیچ عنوان بیمار سرطانی نداریم یا نخواهیم داشت،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج