نظر محمد خاتمی درباره انتخابات ۹۸
۸۵۳۲۶۶
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
۹۸۲۳ 
عضو شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان می‌گوید نظر رئیس دولت اصلاحات نیز حضور مشروط اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس است.

خبرگزاری ایرنا: عضو شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان می‌گوید نظر رئیس دولت اصلاحات نیز حضور مشروط اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس است.

به‌تازگی سعید حجاریان در یادداشتی عقلانی‌ترین راهبرد اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده را «مشارکت مشروط» دانسته و تأکید کرده است چنانچه شروط مطرح شده برآورده نشد، باید عطای انتخابات را به لقایش بخشید.

محمود میرلوحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به این سؤال ایرناپلاس که آیا شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان نیز راهبرد مشارکت مشروط در انتخابات مجلس آینده را درست می‌دانند یا خیر می‌گوید:‌ هنوز درباره انتخابات تصمیمی در شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گرفته نشده است، اما از قرائن این‌گونه برمی‌آید که جریان اصلاحات شرایط سختی برای تصمیم‌گیری خواهد داشت.

او اضافه می‌کند: تکلیف اصلاح‌طلبان در سال 94 و 96 مشخص بود و همه از جمله هواداران نیز بر همکاری و ائتلاف با اعتدال‌گرایان تأکید داشتند. همان زمان بحث‌هایی برخی از دوستان داشتند که به‌صورت مشروط با آقای روحانی همکاری کنیم و به شیوه‌ای که در دنیا معمول است، ائتلاف را شکل دهیم. اما در نهایت رئیس دولت اصلاحات تأکید کردند که الان جای این بحث‌ها نیست.

این عضو شورای شهر تهران درباره حضور مشروط اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس امسال می‌گوید: با توجه به چالش‌هایی که جریان اصلاحات با آن مواجه است حضور غیرمشروط در انتخابات را نمی‌توان چندان متصور بود. اکنون کف انتظار مردم از اصلاح‌طلبان حضور مشروط در انتخابات است.

میرلوحی در همین حال اضافه می‌کند: البته من هنوز متقاعد نیستم که ما شرایطمان برای حضور مستقل فراهم هست، ولی حضور بدون قید و شرط نیز اساساً کار ساده‌ای نخواهد بود. ما نمی‌توانیم دیگر از مردم بخواهیم در انتخابات شرکت کنند، اما به آنان بگوییم برای برآورده کردن وعده‌‌هایمان باید ببینیم بعد از انتخابات چه می‌شود. تعیین شرط، کف انتظار است که قبل از انتخابات باید به آن دست پیدا کند تا بتوانیم از مردم برای حضور پای صندوق‌های رای دعوت کنیم. چون حامیان جریان اصلاحات اقشار خاصی هستند که تعبدی عمل نمی‌‌کنند و باید حتماً متقاعد شوند تا دست به کاری بزنند.

او در پاسخ به این سؤال که آیا رئیس دولت اصلاحات نیز معتقد به حضور مشروط در انتخابات است می‌گوید: ما هم استنباط‌مان از صحبت‌های اخیر ایشان این بود که ایشان نیز معتقد به حضور مشروط در انتخابات هستند. البته ایشان همواره دغدغه مشارکت بالای مردم را در انتخابات دارند و تردیدی به حضور پای صندوق‌های رای ندارند. حضور ایشان در دماوند در انتخابات سال 90 را کسی فراموش نمی‌کند. این‌ها نشان می‌دهد که آقای خاتمی به‌شدت علاقه‌مند است که گفت‌وگوها باید پای صندوق‌های رای صورت گیرد و نباید انقطاع و فاصله ایجاد شود.

میرلوحی می‌افزاید: افکار عمومی و حامیان اصلاح‌طلبان وقتی با ما مواجه می‌شوند، انتظار دارند که به مطالبات و خواسته‌‌های آنان شفاف‌تر و عیان‌تر پرداخته شود و جریان اصلاحات رودروایسی کند و عمل به وعده‌‌ها را به بعد موکول نکند.

انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:20 - 1398/01/28
همین بهترکه نیائید.چون باحمایت ازروحانی وفریب مردم که ایران را گلستان می کنید.چه گندی زدید.ای کاش مردم خودشان تصمیم بگیرند.
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
اگر خودشان تصمیم میگرفتند وطرفداران دیگر را انتخاب می کردند به نظر تو آیا ایران گلستان میشد؟ والان تو وملت هیچ دغدغه ای نداشتند؟ چرا چرا چرت میگید. خیالت راحت هر کس دیگری بود الان وضعیت اسفبار تری بر جامعه حاکم بود
ضد امریکا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
حالا که روحانی خراب کرده تازه یادت اومده که هر کی بیاد خراب میکنه؟
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
اگر چه دوتهای ادواری بد عمل کردند و باعث نارضایتی مردم از نظام شدند در عین حال گزینه معقول برای هر ایرانی شرکت در انتخابات است
قطعا اگر آمریکا روزی ببیند مشارکت مردمی در انتخابات ضعیف شده فشارهایش را بیشتر خواهد کرد و در چنان روزی باید از سایه جنگ ترسید
هر توصیه ای که شما را از شرکت در انتخابات منع کند توصیه یک دشمن است
البته من به شورای نگهبان هم توصیه می کنم در احراز صلاحیت ها کاری نکنند که پایگاه مردمی نظام تضعیف شود
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1398/01/28
ای کاش مردم این بار خارج از جناح بازی و حزب گرایی خودشان با فکر باز بیان پای صندوق های رای و به کسی که اطمینان دارن انقلابی و جهادی مینونه کار کنه بهش رای بدن تا خودش رو بیاره بالا
نه اینکه یه عده حزب گرا فقط بخاطر آرمان های جریانشون بیان و هیچ غلطی هم نکنن
#مرگ برمسول خائن
#مرگ بر نماینده وطن فروش
#مرگ بر نماینده ای که در حق مردم خیانت میکنه


فدای همه مردم ایران
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1398/01/28
سید محمد خاتمی عزیز دوستت دارم ولی در انتخابات شرکت نمی کنم چون هر دو طرف فکر منافع خودشان واطرافیانشان می باشند مردم هم دربدبختی
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1398/01/28
من کلا رای نمیدهم چون رای من ارزش ندارد
United Arab Emirates
18:05 - 1398/01/28
بلال از آب نمک درمیارن که یجور دیگه گول بزنن
Iran, Islamic Republic of
18:49 - 1398/01/28
کاش یکبار دیگه ( تکرار ) را تکرار میکردی
تا نتیجه اش را ببینی
Iran, Islamic Republic of
19:05 - 1398/01/28
چی شده اخبار خاتمی رو پوشش میدین؟ نزدیک انتخابات شده دستور رسیده که از بایکوت خارجش کنین؟ مردم دیگه فریب این جنگولک بازیا رو نمیخورن
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1398/01/28
دیگه نمیتوانید سرمردم را
کلاه بگذارید.اصلاح طلب یعنی حقه باز و دزد.
از خاتمی گرفته تا روحانی همه اتون سر و ته
یک کرباس هستین.
در این سالها مردم به اندازه کافی حمایت کردند
ولی دریغ از یک جو غیرت .نمک نشناس ترین
حزب در تمام دنیا.
پاسخ ها
عبدالله حامد
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
یعنی میفرمایید بازهم احمدی‌نژاد رابیارند که به زمین و زمان گندبزنه
خلایق هرچه لایق ...
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1398/01/28
نظرات قبلیشون برای هفت پشتمون بس بود.
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1398/01/28
تصویر هاشمی و خاتمی در سایه حمایت بالای مردم را به دنبال داشت و منجر به انتخاب روحانی شد اما بعد جایگاه اصلاح طلبان را ندیدیم و به قهر رفتن گروهی از اصلاح طلبان را به دنبال داشت قول و قرار ریس جمهور هم ثمره نداد و ملت در ابهام هیچ انگیزه ای ندارند تا فردا را بسازند مگر با زمان باقی مانده روحانی و تیم حاضر حرکت جدید را شاهد باشیم که بعید میبینم از این شیخ آبی گرم شود .
Iran, Islamic Republic of
21:34 - 1398/01/28
دغلبازان فریبکار شما که خودرا اصلاح طلب می دانید ودر این مدت طولانی بر مسند ها تکیه زدید چه موردی را اصلاح کردید که خواسته مردم بوده شما بدتر از جناح رقیب رفتار کردید دستاورد شما خرابی وفلاکت وگرانی و بیکاری بوده وبس
Germany
22:23 - 1398/01/28
حنای هیچ کدامتان رنگی ندارد . زور نزنید
Iran, Islamic Republic of
23:48 - 1398/01/28
مردم اینهمه فشارهاونابسامانیهاودزدیهارابه حساب اصلاحطلبهامیگذارندتااصولطلبها.بنابراین ول معطلندمردم اگراین وضع که دارددر98بدترمیشودبه آنهابدگمانترمیشوندمصرفیهاوبنزین ...وشایدفعلابهارآنهاست وممکنست مثل سابقاده سالی کنارگزارده شوند؟
Iran, Islamic Republic of
01:13 - 1398/01/29
‌ لعنت‌به‌ تو واصلاحاتت و اصولگراهاتون‌ و همه‌احزاب‌دیگه‌که‌جز‌ فریب‌مردم‌هیچ‌کار‌دیگه‌ای‌نکردید
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1398/01/29
واقعاشرم کنیدحتی برای نام بردن ازسیدعلیقدرخاتمی ازنوشتن عنوان سیدهم ابادارید.شرم کنید.
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1398/01/29
چه رویی دارن !!! فکر میکنن مردم بازم گول اینها رو میخورن!!! بازی تمامه!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج