بحث استیضاح ترامپ دوباره داغ شد
۸۵۳۸۱۵
۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
۹۱۲۸ 
انتشار نسخه سانسورشده «رابرت مولر» بازپرس ویژه تحقیقات در زمینه دخالت ادعایی روسیه در انتخابات 2016 آمریکا جان تازه ای به گروهی از مخالفان دونالد ترامپ داده است تا بار دیگر برای استیضاح رئیس جمهوری ایالات متحده آستین بالا بزنند.

خبرگزاری ایرنا: انتشار نسخه سانسورشده «رابرت مولر» بازپرس ویژه تحقیقات در زمینه دخالت ادعایی روسیه در انتخابات 2016 آمریکا جان تازه ای به گروهی از مخالفان دونالد ترامپ داده است تا بار دیگر برای استیضاح رئیس جمهوری ایالات متحده آستین بالا بزنند.

 هرچند سانسورشدن این گزارش و عدم نتیجه گیری قطعی آن در موردکارشکنی ترامپ در «اجرای عدالت» باعث خشم دموکراتها شده است، اما برخی از مخالفان سرسخت رئیس جمهوری می گویند نتیجه کار مولر دلایل کافی برای آغاز روند استیضاح ترامپ را فراهم می کند.

دموکراتها در موضوع استیضاح ترامپ گرفتار دو دستگی شده اند. گروهی این اقدام را بی ارزش می دانند و گروهی دیگر حاضرند دوره فعالیت خود در کنگره را صرف این کار کنند. «استنی هویر» رهبر اکثریت دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا به شبکه سی.ان.ان گفت وی تاکنون در گزارش رابرت مولر نکته ای مشاهده نکرده است که موضع رهبری مجلس نمایندگان در خصوص امتناع از آغاز روند استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را تغییر دهد.

این نماینده ایالت مریلند اظهار داشت: با توجه به چیزهایی که ما تاکنون دیده ایم، تلاش برای استیضاح (رئیس جمهوری) در این مقطع ارزش وقت صرف کردن ندارد. صادقانه بگویم، 18 ماه دیگر انتخابات برگزار می شود و مردم آمریکا در آن هنگام به قضاوت خواهند نشست.

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بیش از یک ماه پیش ضمن ابراز مخالفت با استیضاح رئیس جمهوری این کشور گفت که این اقدام در کشور تفرقه می اندازد و ترامپ ارزش چنین هزینه ای را ندارد.

پلوسی در گفت و گو با روزنامه واشنگتن پست به روابط خود با ترامپ پرداخته و او را عامل اتحاد حزب دموکرات این کشور خوانده بود. پلوسی که 32 سال است عضو مجلس نمایندگان آمریکا بوده و پیشتر نیز در سال 2007 به عنوان اولین زن ریاست این مجلس را به عهده گرفت، دوره ترامپ را پراختلاف ترین دوره در سپهر سیاسی کشورش توصیف کرد.

این در حالی است که «ال گرین» نماینده دموکرات ایالت تگزاس موضع متفاوتی اتخاذ کرده و با اشاره به 10 فقره از موارد احتمالی مربوط به تلاش ترامپ برای کارشکنی در اجرای عدالت گفت: گزارش مولر «شواهد فراوانی ارائه می دهد که می توانیم برای استیضاح تلاش کنیم.»

گرین تهدیدکرد در صورتی که کمیته های مجلس نمایندگان اقدام به بررسی رونداستیضاح ترامپ نکنند بار دیگر شخصا خودش برای رای گیری در این زمینه در صحن مجلس نمایندگان تلاش خواهد کرد. وی افزود: ما نمی توانیم جمهوریخواهان را به دلیل تلاش نکردن برای استیضاح رئیس جمهوری سرزنش کنیم. این ما هستیم که کنترل مجلس نمایندگان را در دست داریم. دستور کار مجلس در اختیار ماست. این وظیفه ماست که وارد عمل شویم. گزارش مولر به ما ارائه شده است. او 10 مورد ارائه کرده تا آنها را بررسی کنیم. اکنون باید در این موارد دست به اقدام بزنیم.

گرین در کنگره قبلی که تحت کنترل جمهوریخواهان بود دو بار برای استیضاح ترامپ تلاش کرد و هر بار حدود 60 نفر از نماینده های دموکرات از طرح وی حمایت کردند. این نماینده دموکرات در طرح های پیشین خود برای استیضاح ترامپ اعلام کرده بود که رئیس جمهوری آمریکا با دامن زدن به تنش های نژادی «بذر تفرقه در میان مردم ایالات متحده افکنده است». او در ماه فوریه گفته بود که بار دیگر برای استیضاح ترامپ تلاش خواهد کرد اما تاکنون طرحی ارائه نکرده است.

«الکساندریا اوکاسیو کورتز» نماینده دموکرات ایالت نیویورک هم گفت از قطعنامه ای که خواهان بررسی تخلفات قابل اسیتضاح ترامپ باشد، حمایت می کند. از سوی دیگر، «جورج کانوی» همسر «کلیان کانوی» مشاور کاخ سفید است، ترامپ را سرطان نامید و از کنگره خواست تا ترامپ را برکنار کند.

این وکیل آمریکایی که اختلافات گسترده ای با ترامپ دارد در یادداشتی در روزنامه واشنگتن پست نوشت: چیزی که گزارش مولر به روشنی نشان می دهد این است که نهاد ریاست جمهوری دچار سرطان شده است یعنی دونالد ترامپ.

اقدامات برخی نمایندگان به منظور استیضاح ترامپ تا به امروز مورد حمایت گسترده قرار نگرفته است. «رشیده طلیب» نماینده مسلمان نیز ماه گذشته میلادی قطعنامه ای ارائه کرد که در آن از کمیته قضایی مجلس نمایندگان درخواست کرده بود تا شواهد و مستندانی را که حاکی از ارتکاب ترامپ به تخلفات قابل استیضاح است، بررسی کند.

«برد شرمن» نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا نیز در اولین روز فعالیت کنگره فعلی در ماه ژانویه طرحی را به منظور استیضاح ترامپ معرفی کرده بود که در آن آمده بود رئیس جمهوری با اخراج «جیمز کومی» مدیر پیشین اداره تحقیقات فدرال (اف.بی.آی) در اجرای عدالت کارشکنی کرده است. گرین در تدوین هر دو طرح طلیب و شرمن همکاری کرده بود.

وزارت دادگستری آمریکا روز پنجشنبه سرانجام نسخه ای سانسورشده از گزارش «رابرت مولرم بازپرس ویژه تحقیقات دخالت ادعایی روسیه در انتخابات 2016 ایالات متحده را منتشر کرد. این گزارشی حاکی است که به شواهد قطعی دال بر بی گناهی رئیس جمهوری در «کارشکنی در اجرای عدالت» دست نیافته اما او را تبرئه نیز خواهد کرد.

این گزارش در 448 صفحه منتشر شده و حاصل 22 ماه فعالیت تیم حقوقی مولر است. در گزارش آمده است: اگر پس از بررسی کامل حقایق اطمینان یافته بودیم که رئیس جمهوری مرتکب کارشکنی در اجرای عدالت نشده است، آن را بیان می کردیم. اما با توجه به حقایق و استانداردهای حقوقی نتوانستیم به این نتیجه برسیم.

تیم مولر 10 موضوع را در رابطه با کارشکنی ترامپ در اجرای عدالت در تحقیقات خود مورد بررسی قرار داده که اخراج «جیمز کومی» مدیر پیشین اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) و فشار بر «جف سنشز» وزیر سابق دادگستری برای دخالت در این پرونده از جمله این موضوعات است. مولر همچنین نتیجه گیری کرد: اعضای ستاد انتخاباتی ترامپ با اقدامات مداخله جویانه دولت روسیه در انتخابات هماهنگی نکرده بودند.

انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1398/01/30
هیچگاه ترامپ استیضاح نمی شود و در انتخابات بعدی ریاست جمهوری انتخاب می شود.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
سنار بده آش به همین خیال باش
Germany
09:03 - 1398/01/30
خخخخخخخخخخ به همین خیال باش تا جونت دربیاد ترامپ دوره بعد هم رییس‌جمهور آمریکا هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
دشمن پرست خائن زیاده البته بخاطر عقل کمشون هست‌
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1398/01/30
مرگ بر ترامپ کثیف
United Arab Emirates
10:53 - 1398/01/30
با این خبرهای جعلی و مضحک فقط خودشون رو مسخره ملت کردن
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1398/01/30
خبرش چقدر به ما ضرر زد و مارو اذیت کرد با تحریماش
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1398/01/30
هیچکس از ترامپ خوشش نمیاد اما باید واقع بین بود و خودمون رو به خواب نزنیم و برای آینده با ترامپ برنامه ریزی داشته باشیم نه مثل زمانی که تحریم شدیم با اینکه میدونستیم به زودی این اتفاق میافته اما دلمون رو خوش به حوادث کرده بودیم! الان هم اولا محاله ترامپ استیضاح بشه و ثانیا با توجه به کارهای مثبتی که برای خود مردم آمریکا کرده به احتمال 90 درصد دور بعد هم رای میاره
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1398/01/30
مردم ایران باید منتظر معجزه دمکرات ها باشند تا از این زندگی فلاکت بار خلاص شونند..
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1398/01/30
کشور شفاف همه چیزش خبر دار میشن...البته ماهم شفاف هستیم!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1398/01/31
دلخوش به این حرفها نباشید...هیچگاه ترامپ استیضاح نخواهد شد...تمام تصمیم گیری ها در آمریکا تحت لابی صهیونیست هست...دلیلی نداره که کسی که این همه به نفع صهیونیست در جهان کار کرده رو بخوان کنار بگذارند
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1398/01/31
۰۳۰۷ ترامپ مرد قدرت مندی هست حالا ببین چه بلایی به سر انها بیاورد
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1398/01/31
خیلی جالبه سیر به پیاز میگه چه بدبویی ببخشید ریس جمهور عزیز خودمون در عرض کمتر از دوسال تمام اجناس رو 200 برابر گرون کرده ای کاش یه سوزن به خودمون هم بزنیم بعد یه جوالدوز به بقیه اصلا گور بابا بقیه شما چی همش گرونی خودتون که احساس نمی کنید ما داریم له میشیم بعد تازه گرونی یه طرف چپاول ارگانهایی مثل شهرداری یه طرف اصلا جوری شده که شهرداری انگار دو دانگ ارث می بره
مطمئنا این رو نشر نمی دید .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج