روحانی: امسال مثل سال ۵۷ سالی پر نعمت بود
۸۵۴۱۸۷
۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
۷۱۶۱ 
رئیس جمهور صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان گفت: امسال هم مثل سال ۵۷ سالی پر نعمت و پر زحمتی بود.

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان ضمن تبریک به مناسبت میلاد با سعادت منجی عالم بشریت گفت:  امسال یک حادثه ویژه و خاصی بود. من یاد تعبیر حضرت امام خمینی در همان هفته های اول انقلاب افتادم که فرمودند امسال، سال پر نعمت و پر زحمتی بود سال ۵۷ از یک نظر که نگاه کنیم سال کشتار و زندان و ۱۷ شهریور بود و هر لحظه معمولا معلوم نبود لحظه بعد جه می‌شود و سال بسیار سختی بود اما از لحاظ نعمت خداوند بهترین سال تاریخ ایران بود. در عین حالی که به تعبیر امام سال پر زحمت بود. امسال هم به یک تعبیری سال پر نعمت و پر زحمتی است.

روحانی: امسال هم مثل سال ۵۷پر نعمت بود

رئیس جمهور گفت: امسال نعمت بسیار است که خداوند به ما داده. آب وقتی خداوند نازل می کند یعنی حیات و نشاط و بقا به ما می‌دهد. یک رقم بسیار بالایی نسبت به سالهای و کل سال آبی تا اینجا ۴۸۰ میلیارد متر مکعب به کل ایران آب وارد شده است.

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: ما وقتی به متوسط ۵۰ سال گذشته نگاه کنیم می بینیم یک رقم متفاوتی نسبت به سال های قبلی است. اگر بخواهید یک متر مکعب آب دریا را تبدیل به آب شیرین کنیم حدود چهار هزار الی ۵ هزار تومان تمام می‌شود شما محاسبه کنید که یک متر مکعب آب اگر هزار تومان حساب کنید ضربدر ۴۸۰ میلیارد متر مکعب آب که وارد این سرزمین شده است؟

وی بیان داشت: خب تا اینجا خداوند را شکر گذاریم. برای استانهایی که با سیل مواجه شدند سال پر زحمتی بود . من دوازدهم فروردین که با آقای استاندار صحبت می کردیم و راجع به پلدختر صحبت کردم و ایشان گفت ارتباط ما قطع شده و خبری نداریم و احساس خطر می کنیم خیلی نگران شدم و بعد از تلفن ایشان رفتم یک مقداری قرآن واندم و دعا کردم و چند بار تا صبح بیدار شدم اول صبح تماس گرفتم و این خبر خوش را به ما دادند که تلفات جانی نبوده ولی خسارت مالی زیاد بوده است برای ما بسیار خوشحال کننده است که جان مردم حفظ شده در عین حال خسارت زیادی نیز به مردم وارد شده است.

رئیس جمهور بیان داشت: حال این که اگر چه کار می کردیم این خسارت کمتر می‌شد مقوله دوم است و باید ماه‌های بعد به آن رسیدگی شود

روحانی با اشاره به هیات ویژه بررسی سیل اخیر اظهار داشت: من از یک هیئت بلند پایه از اساتید خواستم که این مسئله سیل و سیلاب ایران را دقیقا بررسی کنند و بگویند مشکلات چه بوده است و باید چه کنیم. آنها ظرف شش ماه گزارش ملی را ارائه می دهند و ربطی به دولت ندارد و دولت در آن دخالتی ندارد. حتماً اگر کارهایی انجام می‌شد خسارت کمتر بود اما اینکه چقدر امکان داشته که این کار را انجام دادیم و اولویت ها چه بوده مسئله دیگر این است.

وی ادامه داد: حضرت نوح کشتی بزرگی درست می‌کرد؛ هر که رد می شد مسخره می کرد و لبخند می زد می گفت این جان دریایی نیست و اصلا هیچی خبری نیست سال‌ها طول کشید تا حضرت آن کشتی را ساخت و همان کشتی منجی مومنین و موجودات زنده شد.

رئیس جمهور تصریح کرد: حال اگر ما ۲۰ سال پیش می آمد این رودخانه ها را توسعه می‌دادیم که شما چه می‌گفتید و می‌گفتید که چه دولت بیکاری است و مردم شغل و آب ندارند در این خشکسالی شما رودخانه را توسعه می دهید! این مثل کشتی نوح می شد.

روحانی افزود: معمولا ما بودجه به اندازه کافی نداریم، همیشه کسری داریم و اولویت ها در نظر می گیریم. من هیچ وقت یادم نمی رود که در جاده کویری جاده می ساختند و ما رد می شدیم و نگاه می کردیم و می گفتیم اینجا که آب نیست و در این بیابان کویر خشک چرا انقدر پل درست می‌کنند بعد یک سالی بارندگی خوبی شد من داشتم از همان منطقه به سمت تهران می‌آمدم و دیدم تمام این پول ها از زیرش آب رد می شود .

وی تصریح کرد: زمانی شده بود که همه به سد سازی ایراد می گرفتند در همین دولت یازدهم در روزنامه‌ها و روشنفکران می گفتند که شما محیط‌زیست را خراب کردید این همه سد لازم نبوده است بعضی از سد ها را می گفتند که این همه پول خرج کردیم و آبی در آن نیست. اصلا برای چی ساخته اید. یادمان نرود این قضاوت های سالهای پیش بود.

رئیس جمهور اظهار داشت:چند روز پیش که با استاندار سیستان بلوچستان صحبت می‌کردم، گفت دستور دهید که همه وسایل ما را برگردانند و یک استان دیگر باید معین ما شود. شرایط اینجوری است دیگر شرایط فوق العاده ای است بگذریم که اگر قبل چه کاری می‌کردیم بهتر بود من اصلا این ها را و هیچکس را تبرئه نمی‌کنم.

روحانی بان داشت:‌ ساختمان سازی در کنار رودخانه‌ها، مسیل‌ها و حتی در داخل رودخانه ها کار بسیار نادرست، خلاف قانون و غلط بوده است می‌بینید اکثر خانه هایی که آسیب دیده معمولا نزدیک و یا چسبیده به رودخانه هستند ما اگر رودخانه ها را به حریم آنها را مراعات می‌کردیم حتماً خسارت ما کمتر می شد.

وی بیان داشت: لااقل این کار را همه دنبال کنید شهردارها بخشداران فرمانداران استانداران وزارت نیرو مخصوصاً قوه قضاییه همه دست به دست هم دهیم اولاً جایی که تخریب شده (دیگر ساختمان نسازیم) جایی که می‌سازیم جای مناسب باشد .

روحانی گفت: ما جلسه‌ای در تهران داشتیم که بحث مفصلی در آن بود که این بارندگی برای امسال زیاد ادامه دارد آن جلسه صاحبنظران مختلف بودند و یکی می گفت تا ۳۰ سال دیگر این جوری است؛ یکی می‌گفت فقط امسال این جوری است؛ یکی می گفت تا سه سال دیگر این جوری است؛ اینها پیش بینی های سختی است و به این سادگی نیست، من گفتم ما که نمی دانید از سالهای چه می شود ولی این بنا را بر این داریم که سال آینده همچین چیزی داریم.

وی بیان داشت:‌کار بزرگی در کشور انجام شد، اینکه بعد از یک ماه سیل در کشور دچار بیماری اپیدمی نیستیم، مایه تعجب بهداشت جهانی است.

در ادامه ویدئویی از سخنان رئیس جمهور را ببینید:

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

روحانی: امسال هم مثل سال ۵۷پر نعمت بود

برچسب ها:
انتشار یافته: 46
در انتظار بررسی:1
United Arab Emirates
10:56 - 1398/01/31
تروخدا اصلا شما حرف نزن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
... بله بارش خوبه وقتی نمیتومید مدیریت کنید جمعش کنید میشه خفت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
واقعا اصولگرا اصلاح طلب اعتدالگرا با هم فرقی ندارن همه مثل هم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
والا. تازه میگه بعد یک ماه سیل بیماری اپیدمی نداریم!از فردا اپیدمی هم یادش میاد بیاد ایران....منو اینهمه خوشبختی محاله
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
روحانی یجور حرف میزنه انگار با دستاش ابرها رو جمع کرده و بارون درست کرده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
خیلی نگران شدم و بعد از تلفن ایشان رفتم یک ..
مقداری قرآن واندم و دعا کردم ... اقای رئیس جمهور ما هم همینکاررا کردیم.... واقعا کار رئیس جمهور همینه؟؟؟؟؟؟؟م
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
خیلی نگران شده رفته قران خونده دعا کرده بعد خوابیده بعدش چند بار بیدار شده بعد خوابیده وبلا دفع شده اینم خوشحال شده
amb
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
این الان تیکه به انقلاب 57 انداخته؟؟؟
وزارت اطلاعات ورود و رسیدگی کنه
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1398/01/31
همین حرفهارومیرنی زیر۹درصدمحبوبیت داری ومکرون فرانسه هم خیلی کمترمحبوبیت فاجعس ننگ برای ایران
پاسخ ها
ف
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
نعمت کدون نعمت به خاطر سیل یا گرانی یا پراید 50میلیونی مگه تو انسان نباشی با حیوانات زندگی کنی سال خوبی برای حیوانات بود بس دیگع مردم دارن از بیچارگی خودفروشی میکنند شما فقط سروتمندان میبیند
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1398/01/31
ای خدا تا کی باید ما ایشون رو ببینیم
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1398/01/31
تو را خدا تو حرف نزن الان جنسها میره بالا پیاز سیب زمینی گوجه گوشت قرمز مرغ واقعا شما از وضع مردم خبر دارید یا اصلان بی بخرید که مردم چی می کشن گرانی کمر مردم را شکسته
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/01/31
بله . خدارو شکر . گرونی های مکرر و چند ده برابری و گرانی دلار که خزانه دولت رو پر از پول کرده . الحمدولله که خیلی برکت داشت فقط وسط این برکات چندین هزار خانوار آواره شدن و کمرشون زیر بار گرانی شکست که البته مهم نیست . واقعا که آدم گریه اش میگیره
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1398/01/31
برای شما. چرا که نه؟ ...
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1398/01/31
شما همه چيز و بركت ميبينيد ...!!!
ولي نميدونيم چرا ملت در فقر فلاكت و بدبختي بسر ميبرن
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1398/01/31
اون یکی که میگه درد زایمانه خوب میشیم اینم میگه سال پر نعمتی بود باید از ثبت احوال بپرسیم تا امروز در سال جدید چندتا نعمت نام دنیا اومده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
شما مردمم که فقط وفقط غر میزنید خداییش شما هم اگر جای دولتمردان بودید کاری نمی کردید
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1398/01/31
.ما چه چقدر بد بختیم از این انتظار داریم کشورو درست کنه .....نصف ایران بی خانمان شدن یه عده داغدار شدن .با این همه گرانی و بیکاری .همش هم بخاطر بی لیاقتی ایشونه .
پاسخ ها
کریم
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
من طرفدار دولت نیستم ، ولی شما هم اینقدر چرت میگید و آسمون ریسمون میبافید،که آدم عقش میگیره.
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1398/01/31
یکی از نعمتها هم شمایید مواظب باش چشم زخم نخوری
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/01/31
مگه خونه مردم خراب بشه ومردم توسیل بمیرن نعمته,؟لابد برای تونعمته دیگه.
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1398/01/31
پر نعمت برای کسانی که با روضه خوانی زندگی می کردند و امروز مولتی میلیاردر هستند
United Kingdom
12:02 - 1398/01/31
از همه نظر برای شما خوبه
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1398/01/31
چی میزنی عینکت وبدعکس بندازیم
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1398/01/31
خیلی پرنعمت آنقدر نعمت زیادشده که نگوگوشت120هزارتومانی وپیاز 15هزار تومانی واین جیب پرازپول مردم واقعآ
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1398/01/31
دیروز پریروز بود که فرمایش کرده بود دریاچه ارومیه با تدبیر این دولت نجات پیدا کرد
خدای دروغ گوئی هست این آدم
United States
14:59 - 1398/01/31
پاقدومت نحس بوده روحانی,ازوقتی اومدی پلاسکواتش گرفت,تورم زیاد,گرانی اومد,بیکاری شد,زلزله های پی درپی,تحریم هابیشترشد,سیل,وحالاملخ هم اظافه شده,خدابه داداین ملت بدبخت برسه تادوسال مونده ات
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1398/01/31
فکر کنم داره ایستگامون می کنه :)))))))
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1398/01/31
براي شما هميشه نعمته براي مردم هميشه ذلت
پاسخ ها
بدون نام
United States
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
بله برای مردم سخته پول نان خشک هم ندارن
Iran, Islamic Republic of
18:43 - 1398/01/31
قران خوندی دعا کردی اینکارارو مادربزرگ عمه منم انجام میده تو بعنوان رییس اجرایی یک کشور فقط اینارو بلدی کی به تو صلاحیت داده واقعا
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1398/01/31
تا حالا یه خبر ازش نشنیدم که مسخره نباشه.
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1398/01/31
این گونه سخن گفتن مانند مته به خشخاش گذاشتن هست.
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1398/01/31
من اگه این همه حرف بهم میزدن پوست و استخون می شدم ولی ماشاالله چقدر تپل و سفیده!؟
Iran, Islamic Republic of
23:14 - 1398/01/31
دقیقا درسته وتأثيرفاجعه باروشو بعد از خشک شدن آب متوجه می‌شویم درست مثل 57.
Iran, Islamic Republic of
23:43 - 1398/01/31
شما به چی میگی نعمت....به گرونی به فقر به تورم به دزدی به اختلاس؟؟؟؟؟به سیل به زلزله؟؟؟شما فازت چیه واقعا!!!!
خوابی یا خودتو زدی به خواب؟اصلا انگار تو این مملکت زندگی نمیکنی؟؟یا شایدم به اینهمه جوون بیکارو افسرده میگی نعمت..‌‌..
خدا شفات بده واقعا که خوب کشوری درست کردی دست مریزاد داری..‌......
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1398/02/01
بارون هم میباره این سر مردم منت داره
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1398/02/01
برای پر کردن جیب شما پرنعمت بود بله درست می فرمائید رئیس دولت اصلاحات شرم بر کسانیکه وعده های توخالی به مردم گرفتار دادند .....حلقه در وعده در قرآن حرام است وای بر کسانیکه با وعده های دروغین مردم را خام کردند
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1398/02/01
خدا وکلیلی داره ملت رو مسخره میکنه
Iran, Islamic Republic of
20:43 - 1398/02/01
برای ما بسیار خوشحال کننده است که جان مردم حفظ شده در عین حال خسارت زیادی نیز به مردم وارد شده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج