چند درصد ایرانی‌ها نوروز امسال سفر نرفتند؟
۸۵۴۲۵۱
۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
۳۸۴۷ 
براساس نتایج نظرسنجی ملی بهارانه ایسپا، ۳۲.۵ درصد مردم اعلام کرده‌اند که در ایام عید نوروز به مسافرت بیرون از شهرستان محل سکونت خود رفته اند و ۶۷.۵ درصد اعلام کرده‌اند به مسافرت نرفته‌اند.

خبرگزاری تسنیم: بر اساس نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) که در روز‌های ۱۹ و ۲۰ فروردین ۹۸ به صورت تلفنی با جامعه آماری شهروندان کل کشور (اعم از شهر و روستا) انجام شده است ۳۲.۵ درصد مردم اعلام کرده‌اند که در ایام عید نوروز به مسافرت بیرون از شهرستان محل سکونت خود رفتهاند و ۶۷.۵ درصد اعلام کرده‌اند به مسافرت نرفته‌اند.

این در حالی است که نتایج نظرسنجی سال گذشته ایسپا نشان می‌داد که در نوروز ۹۷ حدود ۴۱ درصد مردم در ایام نوروز ۹۷ به مسافرت رفته‌اند. به عبارت دیگر میزان مسافرت نسبت به سال گذشته بیش از ۸ درصد کاهش داشته است.

همچنین از بین کسانی که در ایام تعطیلات نوروز ۹۸ به مسافرت نرفته اند ۱۸.۷ درصد اعلام کرده‌اند به دلیل مشغله کاری به مسافرت نرفته اند. ۳۸ درصد مسائل و مشکلات مالی را دلیل عدم مسافرت ذکر کره‌اند. ۲۰ درصد نامساعد بودن وضعیت آب و هوایی کشور در ایام عید را دلیل مسافرت نرفتن ذکر کرده‌اند. ۱۱.۸ درصد اعلام کرده‌اند به طور کلی ترجیح می‌دهند تعطیلات را در محل سکونت خود بگذرانند. ۶.۳ درصد نیز مساعد نبودن حال جسمانی و روانی را دلیل عدم مسافرت در ایام عید ذکر کرده‌اند. ۵.۲ درصد نیز به سایر موارد اشاره کرده‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1398/01/31
مردم بدبخت توشکم شونم موندندچه برسه به مسافرت
کسی هم نیست به داداین مردم برسه
فقط شده برای سیل زده هاکمک میکنندونمیدونندخیلی هابه نان شب هم محتاجند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
این امار دروغی هست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
اینقد بدم میاد از اینایی که تا ی چیزی میشه فوری جبهه میگیرن ومیگن،پس ما چی؟
وقتی حرفش شد که اضافه حقوق کارمندان 400تومن و13درصد باشه،کارگرا توهمین سایت کلی حرف بار کارمندا کردن
یاوقتی حرف از اضافه حقوق معلمان میشه کارمندا میان ومعترض میشن،ما چنین ملتی هستیم،به همین خاطر هرگز روی آسایش نخواهیم دید
چون حسود وبدبختیم
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1398/01/31
محمدرضااقا.اولا به سیل زده ها چ کمکی کردن!فقط درحدچندتاچادر و بطری اب معدنی.وگرنه سیل زده ها بخصوص مردم خوزستان جان فشانی کردن.ومردم استان ها رونجات دادن.مزارعشون.خانه هاشون.زمین کشاورزیشون همه زیر اب رفت.بخاطر شما وامثال شما
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1398/01/31
مردم سیل زده هیچ کمکی فعلا ندیدن.با اینکه خونه وزمین کشاورزیشون زیر اب رفت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج