وزیر احمدی‌نژاد: روحانی تحمل انتقاد را ندارد
۸۵۴۳۲۰
۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
۶۷۷۴ 
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتقاد از عدم بهای کافی به شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در سال‌های اخیر گفت: جلسات شورا به طور منظم تشکیل نشده و وقتی هم که تشکیل می‌شود مصوبات جدی ندارد.

فارس نوشت: سیّد محمّد حسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت شورای‌عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به ضرورتی که در ابتدای انقلاب نسبت به ایجاد یک تحول مبنایی در دانشگاه و فرهنگ و هنر وجود داشت، امام راحل ستاد انقلاب فرهنگی را به وجود آوردند و سپس تبدیل به شورای‌عالی انقلاب فرهنگی شد.

وی با اشاره به نقش‌آفرینی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در حوزه علم و فرهنگ و هنر گفت: مصوبات فراون و اسناد بالادستی مهمی در این شورا به تصویب رسیده است که در حکم قانون است و باید اجرا شود. یک تقسیم کار هم انجام شده تا در مسائلی که شورا ورود می‌کند، مجلس وارد نشود و بالعکس.

حسینی با بیان اینکه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در زمینه مسائل فرهنگی نقش یک قرارگاه فرهنگی را ایفا کند، اظهار داشت: این نقش، هم در ارتباط با تصویب مصوبات لازم است و هم در نظارت بر اجرای آن‌ها.

وی افزود: البته به طور طبیعی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ضعف‌هایی هم دارد امّا کارهای بسیار خوبی انجام شده و اگر قرار بود همه اینها از کانال مجلس پیگیری می‌شد، چه بسا سال ها طول می‌کشید. امّا این شورا توانسته اسنادی مثل نقشه جامع علمی و تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت،‌ نقشه مهندسی فرهنگی کشور را به تصویب برساند. لذا اگر این شورا و شوراهای اقماری آن، مثل شورای اجتماعی زنان و شورای فرهنگ عمومی فعال باشند در پیشبرد اهداف متعالی نظام بسیار می‌تواند موثر باشد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتقاد از عدم بهای کافی به شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در سال‌های اخیر گفت: جلسات شورا به طور منظم تشکیل نشده و وقتی هم که تشکیل می‌شود مصوبات جدی ندارد. همچنین اسناد مهمی مثل نقشه مهندسی کشور، کنار گذاشته شده و به بایگانی سپرده شده‌اند و باعث شده این تصور ایجاد شود که این شورا ناکارآمد است. در حالیکه اگر از ناحیه دولت و رئیس‌جمهور جدی گرفته شود نقش بسزایی در پیشبرد اهداف نظام خواهد داشت.

حسینی با بیان اینکه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مدتی است تشکیل جلسه نداده است، درباره علّت آن گفت: آقای رئیس‌جمهور سعه صدر لازم را برای شنیدن انتقاد اعضای شورا ندارد و اصرار دارد دو نفر از اعضاء در جلسات حضور پیدا نکنند. در حالی که تعیین اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی از سوی رهبر انقلاب انجام می‌شود و رئیس‌جمهور یک رأی دارد و با رئیس یک مجموعه و اداره فرق دارد.

وی، شورای‌عالی انقلاب فرهنگی را فراقوه‌ای دانست و گفت: اعضای حقیقی شورا را هم رهبری تعیین می‌کنند و آقای رحیم‌پور و ضرغامی نیز اعضای حقیقی هستند نه حقوقی. اینگونه برخوردکردن‌ها جای تأسف دارد و باعث شده کار شورا معطل بماند و وظایف سنگینی که دارد به‌خوبی انجام نشود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1398/01/31
جناب احمدیژادروحانی که آدم نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
درود بر دکتر روحانی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
آره درود به دکتر روحانی... مطمئنم شما همون دارو دسته 4درصدی ها و دلال های اقتصادی هستین که آقای دکتر بهتون امتیاز ویژه داده تا گلوی ملت رو با سرعت بیشتر ببرید
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1398/01/31
شما هم دارو دسته همون محمود احمدی نزاد خبیث هستید .خدا همتونو لعنت کنه که مردم را بدبخت کردید ...
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1398/01/31
لعنت به احمدی نژاد و روحانی باتمام وزرای هر دونفر
که ملت ایران به خاک سیاه نشوندن
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1398/01/31
کدامتان سعه صدر دارید که حالا رییس جمهور ندارد
کدام کار کشور معطل نیست در این چهل سال کارنامه تان را مرور کنید اگر انصاف داشته باشید و صادق باشید نمره خوبی بخود تان نخواهید داد کشور ویرانه که نه صنعتی دارد و نه اقتصاد و نه جایگاهی در منطقه و دنیا دارد حالا این شورای انقلاب فرهنگی چه خروجی خواهد داشت کار فرهنگی اگر کرده بودید این همه فساد و اختلاس در کشور نبود بهتر است این حجره را تعطیل کنید
پاسخ ها
ف
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
تحملش داره امتهانش کن خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1398/01/31
اینقدر که دولت آقای روحانی انتقاد پذیر و صبور است هیچ دولتی مثل ایشان نبوده اند . هر انسان عاقل و بیطرفی خوب میفهمد که این دولت خیلی صبور و انتقادپذیر میباشند .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
هیچ دولتی هم تا این حد ضعیف نبوده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
دولت مظلوم روحانی
m. k
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
اره جون عمه ات بیچاره جیره خور
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1398/01/31
اتفاقا تنها رییس جمهوری که باعث شد تا مردم بفهمند انتقاد چیه همین بدبخته مظلوم بود .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج