قاضی‌عسگر: زائران نگران حج امسال نباشند
۸۵۴۳۲۷
۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
۹۰۱۹ 
حجت الاسلام والمسلمین قاضی‌عسگر با تشریح اقدامات صورت گرفته برای برگزاری حج ۹۸ تأکید کرد: هیچ نگرانی برای برگزاری این مراسم معنوی وجود ندارد.

خبرگزاری ایسنا: حجت الاسلام والمسلمین قاضی‌عسگر با تشریح اقدامات صورت گرفته برای برگزاری حج ۹۸ تأکید کرد: هیچ نگرانی برای برگزاری این مراسم معنوی وجود ندارد.

 حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی‌عسکر ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی ـ در همایش سراسری روحانیون، معین و معینه‌های کاروان‌های حج تمتع ۹۸، با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت حضرت ولی عصر (عج) و ابراز همدردی با هموطنان سیل‌زده، اهمیت فهم و درک مسائل سیاسی بین ایران و عربستان را مهم خواند و اظهار کرد: پس از فاجعه مسجدالحرام و منا در سال ۹۴ که به شهادت بیش از ۴۷۰ زائر کشورمان منجر شد، در دو سال گذشته شرایط حج گزاری بهتر شده و برنامه‌ها طبق روال انجام شده است و مشکلی با وزارت حج عربستان نداریم. بنابراین زائران نباید استرس و نگرانی داشته باشند. رویکرد عربستان هم در این چند سال عوض شده و خیلی از شیوه های سخت‌گیرانه خود را تغییر داده است.

قاضی‌عسکر: زائران نگران حج امسال نباشند

وی با بیان اینکه ما همواره تاکید بر جدا کردن حج از روابط سیاسی دو کشور بوده است، افزود: این حرف به معنای جدا کردن حج از مسائل سیاسی نیست.

مشکلی با وزارت حج عربستان نداریم. بنابراین زائران نباید استرس و نگرانی داشته باشند. رویکرد عربستان هم در این چند سال عوض شده و خیلی از شیوه های سخت‌گیرانه خود را تغییر داده استنماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت یادآور شد: برنامه‌ها مثل گذشته انجام و مراسم برائت از مشرکین نیز با شکوه برگزار خواهد شد، ولی کارهایی که به برنامه‌های اساسی در نظر گرفته شده لطمه وارد می‌کند نباید انجام شود و همگان باید تابع سیاست‌های بعثه و سازمان باشند.

او وضعیت جهان و منطقه را متشنج و خطرناک خواند و افزود: از یک سو ترامپ تلاش دارد هر روز مشکل جدیدی علیه ما درست کند و از سوی دیگر در منطقه نیز مسائل و مشکلات زیادی دشمنان بوجود آورده‌اند تا مسلمانان را به جان هم بیاندازند و به منافع خود دست یابند. درچنین شرایطی اولویت تکیه بر وحدت، مقابله با فتنه‌ها و پاسخگویی به شبهات است و شما می‌توانید این کارها را انجام دهید.

سرپرست حجاج ایرانی به اقدامات انجام شده توسط سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری برای برگزاری حج ۹۸ اشاره کرد و یادآور شد: با همکاری سازمان حج، بعثه و عناصر بیرونی صرفه‌جویی در بخش‌های مختلف صورت گرفته و بدون آن‌که کیفیت کاهش یابد، هزینه حج نسبت به سال قبل به میزان زیادی افزایش نیافته است.

قاضی‌عسکر با بیان این‌که براساس ابلاغ دفتر مقام معظم رهبری سیاست‌گذاری در حوزه‌های مختلف فرهنگی، آموزشی و پژوهشی حج و زیارت به عهده نماینده ولی فقیه است، گفت: برای اجرای مسؤولیت‌های محوله باید با همکاری سازمان حج و زیارت و مجموعه کارگزاران در تمام این حوزه‌ها با جدیت برنامه‌ریزی کنیم و پیش برویم تا آنچه که معظم له به عنوان سیاست‌های کلی حوزه حج وزیارت بیان فرموده‌اند، محقق شود.

وی ایجاد تغییر و تحول روحی و اخلاقی، تعمیق باورهای دینی و ارتقای سطح آگاهی‌های مردم در مورد مسائل دینی و مذهبی را از جمله اهداف والای حج توصیف کرد و افزود: ایجاد و تقویت روحیه اخوت و برادری، ارتباط با مسلمانان جهان و وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی، دفاع از انقلاب اسلامی و پاسخگویی به شبهات علیه تشیع نیز اهمیت بسیاری دارد و باید دراین سفر مورد توجه قرار گیرد.

او لزوم توجه کافی به اهداف فرهنگی حج را یادآور شد و با بیان این‌که رعایت کردن شئون روحانیت، عشق و علاقه مردم را در پی خواهد داشت، اظهار کرد: باید با مردم صمیمی و از نظرعاطفی همراه آنها باشیم. لباس خدمت بپوشیم و لباس غرور و تکبر را از تن خارج کنیم.

وی با برشمردن نمونه‌هایی از تهاجم گسترده فرهنگی دشمن و کلید خوردن مقابله جدی با اسلام و قوانین مترقی آن، از روحانیون خواست با برنامه‌ریزی دقیق و منظم از مراسم حج برای تغییر و تحول روحی و اخلاقی در مردم بهره بگیرند.

سرپرست حجاج ایرانی از بروز رسانی برنامه‌های فرهنگی بعثه خبر داد و گفت: مجموعه نرم‌افزارهای آموزش به روز رسانی شده و باید در جلسات آموزشی از آن استفاده شود، جلسات نیز لازم است از حالت سخنرانی خارج و با استفاده از ابزارهای معرفی شده و با زمان‌بندی برنامه‌ها تاثیرگذاری جلسات را بیشتر کرد.

قاضی‌عسکر اظهار کرد: در جلسات آموزشی به تکرار مناسک حج و بیان اختلافات فتاوا و جزئیات نیازی نیست، بلکه باید به مباحثی از قبیل اخلاق، اسرار و معارف، عقاید و آشنایی با جهان اسلام و حتی آموزش زبان عربی در حد مکالمه ضروری و فوری تمرکز شود.

در انجام مناسک «حج» به زائران استرس و اضطراب وارد نشود و مردم اسلام را «شریعت سهله سمحه» بدانند و از مسلمانی خود لذت ببرندنماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، مدیریت فرهنگی کاروان‌ها را به عهده روحانیون کاروان‌ها دانست و گفت: تصمیم‌گیری در رابطه با حج را باید از حالت فردی خارج و خرد جمعی را حاکم کرد و لذا برهمین اساس شورای فرهنگی، یاوران حجاج، بازرس افتخاری و خبرنگار افتخاری راه‌اندازی شده است.

وی اضافه کرد: علاوه‌بر این به روز رسانی، مناسک همراه نیز تهیه و صدها جلد کتاب مرتبط با حوزه حج در سایت بعثه به‌روز رسانی و تکمیل شده است.

سرپرست حجاج ایرانی بیان کرد: می‌خواهیم این سفر تا آخر عمر مردم را بیمه کند. بنابراین به این مسائل اهمیت بدهید. بانوان معینه و روحانیون تلاش کنند در انجام مناسک حج به زائران استرس و اضطراب وارد نشود و مردم اسلام را «شریعت سهله سمحه» بدانند و از مسلمانی خود لذت ببرند.

وی لزوم خوش خلقی، ایثار، از خودگذشتگی و استفاده از روش‌های جدید در برخورد با زائران را یادآور شد و با اشاره به اهمیت فضای مجازی و تاکید مقام معظم رهبری در خصوص آن، گفت: ما نیز در این عرصه با دو گرایش بین‌المللی و داخلی در حوزه حج وزیارت فعال هستیم .

او بهره‌گیری درست از فضای مجازی را ضروری دانست و افزود: نرم‌افزارهایی برای داخل و خارج ایران در نظر گرفته شده است تا بتوانید از این عرصه بهتر استفاده کنید.

وی تاکید کرد: جلسات جزءخوانی و تفسیر قرآن را با کارهای جدیدی که در این عرصه ها صورت گرفته احیا کنید. در مورد اقامه نماز جماعت هم تاکید بر حضور در مسجدالنبی و مسجدالحرام است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه گفت: برادران و خواهران اهل سنت ما ظرفیت بزرگی برای کشور محسوب می شوند و لذا باید همین برادری و همزیستی که در ایران با این عزیزان داریم در حج نیز جلوه بیشتری پیدا کند و همه با هم باشیم.

وی سپس از راه‌اندازی شورای افتای اهل سنت در بعثه مقام معظم رهبری خبر داد و بیان کرد: در چند سال اخیر روز به روز روابط بعثه و روحانیون شیعه و سنی دوستانه تر و بهتر شده است.

تلاش می‌کنیم سفرهای عمره و سوریه نیز راه اندازی شود تا از این ظرفیت‌های بزرگ در توسعه معنویت در کشور بهره گرفته شوداو با بیان این که می‌توانیم از ظرفیت اهل سنت ایران در حرمین شریفین برای وحدت امت اسلامی استفاده کنیم، گفت: بحث وحدت شیعه و سنی در سراسر جهان و به ویژه ایران اسلامی ضرورتی است که مربوط به امروز و دیروز نیست و حج نیز ظرفیت بزرگی برای تحقق این هدف است.

قاضی‌عسکر افزود: تلاش می‌کنیم سفرهای عمره و سوریه نیز راه اندازی شود تا از این ظرفیت‌های بزرگ در توسعه معنویت در کشور بهره گرفته شود، لذا نقش اصلی در این مسیر با شما است و هرچه خوب عمل کنید مردم هم راضی‌تر خواهند بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 31
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1398/01/31
نه، چرا نگران باشیم. کی می ره حج؟!!!
France
15:20 - 1398/01/31
نگران همه چیز هستیم به جز حج
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
ای کاش امسال حاجیا تمام هزینهای حجشون بدن به سیل زدها
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1398/01/31
اگرنرفتن حاج دیگه دوزی نمیتونن بکنن بابا حج هیچ واجب نیست واجب اینه که دست فقیروبیچاره را گرفت اینا تمام حرفه ..
United Arab Emirates
15:25 - 1398/01/31
واقعا تو این شرایط کمک کردن به مردم سیل زده وبحران زده کشوراز هزار با زیارت خانه خدا واجب تره .خود خدا هم همینو دوست داره وبا این کار از خروج ارز تو این شرایط اقتصادی جلوگیری میکنه .حالا خود دانی
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1398/01/31
اگه مشکلی نیست خودتون تشریف ببرید
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1398/01/31
در شرایطی که مردم خودمان به کمک نیاز دارن..........انتخاب با خودتونه،یا خانه خدا و یا رضای خدا .
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1398/01/31
جای اینکه جیب عربستانی هارو پر پول کنید به جاش کمک فقیران و مستمندان کنید که از صد تا حج واجبتره نه اینکه یه خانواده تو فقر و نداری باشن و اینها برن اونجا پولشو ن خرج کنن عربستانی که کارش کشتن ادمهاست
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1398/01/31
با دلار ازاد باید برن نه با بیت المال
Kuwait
15:37 - 1398/01/31
آقای قاضی عسگر خیلی ناراحتیم ای کاش حج رفتن را برامون ممنوع می کردند
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1398/01/31
الان این خبر کجاش مهمه زدید تو خبر های مهمتــون
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1398/01/31
ما نگران میلیونها هم وطن در مناطق سیل زده و نجات خانه و زندگی اونها هستیم نه نگران چند صد نفر که انگار مشکلات ملت تموم شده و میرن حج
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1398/01/31
زائرین نباید نگران باشند

حج امسال یعنی گلستان یعنی لرستان یعنی کرمانشاه که پس از یک سال ملت هنوز توی کانکس هستند

فکر کنم خدا هم خوشحال تر میشه که پولشون اینجور جاها هزینه بشه

اما اگر دوس ندارند کمک کنند پس حج شان برای خدا نیست
برای چشم مردم هست


حسینی باش نمایش بده بی سانسور
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
شوهرمن امسال حج باید می رفت ..با این وضع اقتصااد وخسارت سیل فکر نکنم رفتن حج واجب باشه .و قراره هزینه حج به خانواده های نیازمند بده
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1398/01/31
تو رو به اون خدا یکی تون حج نروید به من بدبخت کمک کنید اجاره خونه ام دوبرابر شده
درآمدم نمیرسه از بس نون ماست خوردم سنگ کلیه گرفتم

تازه من سیل زده نیستم فقط تورم زده ام وای به حال اونایی که سیل زده هم هستند و ملخ زده
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1398/01/31
هروقت این مسئولین میگن مردم نگران نباشن من بدنم میلرزه نمیدونم چرا.
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1398/01/31
حاجی...خانه خدا همین جاس شمابیشتر به سیل زدگان برسین
..
Iran, Islamic Republic of
16:12 - 1398/01/31
حاجی احرام دگر بند ببین یار کجاست
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1398/01/31
خدا روشکر همه چی رو ب راهه فقط مردم همین ی مشکل براشون مونده بابا فکر ازدواج جوونا باشین فکر کار برا مردم باشین ک هم خدا راضی باشه هم بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1398/01/31
تو این گرونیا خدا راضی نیست برید خونش الان کی مهمونی میره تو این گرونیا
Iran, Islamic Republic of
17:06 - 1398/01/31
سلام. خدای بزرگ هم راضی نیست کسی تو این هم همه سیل.یا وقتی ما با عربستان خبیس این همه جنگ داریم .وقتی پولمونو بمب و موشک میخرند ورو سر مردم بییگناه میریزند بریم حج.حج سر وقتش واجبه عزیزان.
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1398/01/31
خدا همین جاست تو کرمانشاه تو لرستان تو خوزستان
Iran, Islamic Republic of
18:16 - 1398/01/31
به هیچ عنوان واجب نیست یه مقدار تو فکر سیل زده ها باشید که محتاج ترند وغیر سیل زده ها که تو فقر هستن
Iran, Islamic Republic of
18:49 - 1398/01/31
دست از خدمت به عربستان بکشید
Iran, Islamic Republic of
19:03 - 1398/01/31
نگران نیستیم چرا نگران باشیم اما دوست داشتیم حد اقل امسال هز ینه حج به سیل زدگان میرسید
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1398/01/31
۴۰ سال پیش عرب ها آرزو میکردن ما باهاشون خوب باشیم الان حکومت مردان ما ارزو میکنند . به کجا رسیدیم .
Iran, Islamic Republic of
19:58 - 1398/01/31
خدایا شکرت من تمام دغدغم حج شده بود یعنی کلا مشکل دیگه ای که ندارم فقط این حج خیلی ناراحتم کرده بود
United States
20:34 - 1398/01/31
سلام
پیامهارو خوندم یک نفررازی نبودکسی امسال بره خونه خدا ممنون ازمردم فهیم
پاسخ ها
ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
کسی که ازاینجاست درد دار ه منتظر یک خبر خوب اگه باشه مثل پایان بیکاری..ارزون شودن ماشین..پیاز..سیب زمینی.گوجه. گوشت .دلار..طلا.. مرغ ..تخم مرغ..کسی که پول داره اینجا نمیچرخه
Iran, Islamic Republic of
20:44 - 1398/01/31
مگه کسی هم هنوز میره حج
United Arab Emirates
23:43 - 1398/01/31
بیاییدبرای یکبارهم شده مردانگی بخرج دهیدوپولی که توی حلقوم این عربهای وهابی میریزیدرابه هم وطنان سیل زده ببخشیدپول شمامیتواندامیدبه زندگی رابرای هزاران هم وطن زنده کند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج