بازگشت عناصر تروریستی داعشی به کوزوو
۸۵۴۴۳۴
۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۸
۷۰۳۰ 
وزیر دادگستری کوزوو از بازگشت ۱۱۰ تبعه این کشور که برای کمک به تروریست ها به سوریه رفته بودند، خبر داد.

خبرگزاری مهر: آبلارد طاهری وزیر دادگستری کوزوو امروز شنبه در کنفرانس مطبوعاتی در پایتخت این کشور اعلام کرد: امروز در ساعات اولیه صبح یک عملیات مهم و حساس انجام پذیرفت که طی آن ما با کمک آمریکا ۱۱۰ تبعه کوزوو را از سوریه به کشور بازگرداندیم.

وی با بیان اینکه استرداد این اتباع کوزوو بر اساس توافقی که از اکتبر سال گذشته صورت گرفته بود انجام شده است، گفت: این افراد با کمک آمریکا و دیگر کشورهای عضو ائتلاف مبارزه با تروریسم و طی عملیاتی حساس به کشور بازگردانده شدند.

وی بدون تشریح چرایی حضور اتباع این کشور در سوریه در ادامه افزود: کوزوو با این عملیات به وضوح ثابت کرد که شهروندان خود را رها نکرده و از برنامه‌های تروریستی پشتیبانی نمی‌کند.

رشید قلاج رئیس پلیس کوزوو نیز اظهار داشت: هنوز تعدادی از شهروندانمان در سوریه هستند. به تلاش خود برای بازگرداندن این افراد ادامه خواهیم داد. در این عملیات، ۷۴ کودک که دو تن از آنان والدین خود را آنجا از دست داده اند، ۳۲ زن و ۴ جنگجوی خارجی به کوزوو بازگردانده شدند. ما به تعهد خود در زمینه امنیت کسانی که از سوریه باز می‌گردند پایبندیم. در مجموع ۸۷ نفر از جمله ۳۰ جنگجوی خارجی، ۴۹ زن و ۸ کودک هنوز در سوریه هستند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج