اشکیور و شیخ اعظمی برنزی شدند
۸۵۴۴۷۵
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۰
۴۴۷۸ 
کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان ترکیه؛
علی اشکیور و عبدالله شیخ‌اعظمی به مدال برنز مسابقات سه وزن دوم رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمان ترکیه دست یافتند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان ترکیه روز گذشته با برگزاری رقابت‌های مقدماتی سه وزن آخر و همچنین مسابقات شانس مجدد، رده‌بندی و فینال سه وزن دوم پیگیری شد که علی اشکیور و عبدالله شیخ‌اعظمی در اوزان 65 و 79 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

علی‌رضا رکابی کشتی‌گیر کشورمان که در فینال وزن 97 کیلوگرم حضور داشت، با نتیجه 15 بر 15 مغلوب حریف ترک خود شد. در ادامه با توجه به اینکه مربیان ما به ناداوری‌های صورت‌گرفته در این دیدار اعتراض کرده بودند، داوران رکابی را دیسکالیفه کردند.

همچنین در مسابقات مقدماتی سه وزن پایانی امیرحسین زارع در وزن 125 کیلوگرم راهی دیدار فینال شد، عرفان جعفریان در وزن 57 کیلوگرم به دیدار رده‌بندی رفت و سجاد حبیبی در وزن 86 کیلوگرم به گروه بازنده‌ها راه یافت.

نتایج سه نماینده کشورمان در مسابقات سه وزن دوم به‌شرح زیر است:

در وزن 65 کیلوگرم علی اشکیور در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر از سد حریف قزاقستانی گذشت وی در دور دوم مقابل کشتی‌گیری از جمهوری آذربایجان مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، اشکیور به گروه بازنده‌ها رفت و با شکست حریف خود به دیدار رده‌بندی راه یافت. اشکیور در این دیدار مقابل حریف قزاقستانی خود به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 79 کیلوگرم عبدالله شیخ‌اعظمی در دیدار نخست مغلوب حریف آذربایجانی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. وی در گروه شانس مجدد مقابل حریف خود به پیروزی رسید و راهی دیدار رده‌بندی شد. شیخ‌اعظمی در این دیدار نیز مقابل کشتی‌گیر ترکیه‌ای به پیروزی دست یافت و به مدال برنز رسید. در همین وزن علی شکوری مقابل حریفی از کشور ترکیه با نتیجه 8 بر 4 مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی‌گیر ترک در دورهای بعد، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

اشکیور و شیخ اعظمی برنزی شدند

در وزن 97 کیلوگرم علیرضا رکابی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر کشتی‌گیر جمهوری آذربایجان را از پیشِ‌رو برداشت وی در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد نماینده گرجستان گذشت و در دیدار نیمه‌نهایی نیز با نتیجه 4 بر یک حریف ترک خود را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. رکابی در دیدار پایانی مقابل حریف ترک خود با نتیجه 15 بر 15 مغلوب شد و با توجه به اعتراضی که به داوری این مسابقات شد، داوران رکابی را دیسکالیفه کردند.

نتایج رقابت‌های مقدماتی سه وزن پایانی به‌شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم عرفان جعفریان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل حریف ترکیه‌ای با نتیجه 12 بر 2 پیروز شد اما در کشتی سوم مقابل حریف خود شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت. در همین وزن پوریا ترکمان در دور نخست با نتیجه 6 بر 5 مقابل نماینده کشور میزبان مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر ترک در دور بعد، ترکمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 86 کیلوگرم سجاد حبیبی در دور نخست مقابل حریف گرجستانی ضربه فنی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده‌ها رفت.

در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم از سد حریف خود گذشت و راهی دیدار نیمه‌نهایی شد وی در این دیدار نیز با نتیجه 10 بر صفر مقابل حریفش به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد.

در مسابقات چهار وزن نخست این رقابت‌ها نیز محمدصادق فیروزپور و علیرضا عبداللهی به مدال طلای اوزان 70 و 92 کیلوگرم دست یافتند.

مسابقات شانس مجدد، رده‌بندی و فینال سه وزن پایانی، امروز (یکشنبه) برگزار می‌شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج