اعتراض به آگهی «کرم دور چشم» در شبکه کودک
۸۵۴۶۶۴
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
۶۲۱۲ 
مدیر شبکه کودک سیما که آگهی بازرگانی تبلت مخصوص کودکان و نوجوانان از شبکه او پخش می‌شود، خود از جمله منتقدان به پخش این آگهی تلویزیونی است.

جام جم نوشت: مدیر شبکه کودک سیما که آگهی بازرگانی تبلت مخصوص کودکان و نوجوانان از شبکه او پخش می‌شود، خود از جمله منتقدان به پخش این آگهی تلویزیونی است.

محمد سرشار با اشاره به این‌که این شبکه تلویزیونی هیچ نقشی در راه پیدا کردن این آگهی به آنتن شبکه کودک نداشته است، می‌گوید: «به طور کلی نه انتخاب و نه پخش هیچ‌یک از آگهی‌های بازرگانی در حوزه اختیار شبکه‌های تلویزیونی نیست؛ ا‌ز جمله همین تبلیغ تبلت یا حتی آگهی‌هایی چون تبلیغ قابلمه، ماسک صورت، کرم دور چشم و ... که این روزها متاسفانه از شبکه کودک شاهد هستیم.

این آگهی‌ها از طرف اداره کل بازرگانی سازمان انتخاب شده و به پخش می‌رسند. لذا ما حتی در خصوص یک فریم از این آگهی‌ها هم نمی‌توانیم اعمال نظر داشته باشیم.»

او با اشاره به این‌که آیا اصلا پخش آگهی‌های بازرگانی برای مخاطبان کودک و خردسال یک رسانه اخلاقی و قانونی است یا خیر، تصریح می‌کند: «اصلی که در بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی دنیا رعایت می‌شود این است که پخش آگهی‌های بازرگانی برای خردسالان ممنوع است؛ زیرا خردسالان نمی‌توانند تفاوت میان آگهی و برنامه تلویزیونی را درک کنند و فکر می‌کنند که آگهی مورد نظر هم مثل برنامه‌های دیگر است و باید حرف‌شان را پذیرفت.»

سرشار ادامه می‌دهد: «در حوزه کودکان هم گفته می‌شود که اگر قرار است آگهی بازرگانی‌ای پخش شود، حتما باید کنترل‌شده و با رعایت ضوابطی خاص باشد. با این حال متاسفانه ما در پخش آگهی‌های بازرگانی در شبکه کودک، هیچ‌کدام از این ملاحظات را نداریم و هم در کانال پویا و هم نهال آگهی‌های بازرگانی را بدون پیوست‌های تربیتی و مخاطب‌شناسانه شاهدیم.»

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1398/02/01
شروع شد فردا به تبلیق مدرسان شریف هم.گی میدن ولاغیر
Iran, Islamic Republic of
18:47 - 1398/02/01
صدا،سیما فقط می خواهد پول درارد فرقی نمی کند چگونه وچطور، اگرشرائط کشور خاص نبود وممنوعیت ومحدویتی وجودنداشت شاهد همه نوع تبلیغات در صدا،سیمای کشورمان بودیم دیگه کرم زیرچشم چیز مهمی نیست.ونخواهدهم بود.
Iran, Islamic Republic of
19:33 - 1398/02/01
بچه های من کلا با این آگهی ها مشکل دارن ... واقعا متاسفم برای صدا و سیما
Iran, Islamic Republic of
20:50 - 1398/02/01
داری مهمل میگی.
آسیبی که رسانه ملی در بحث تهاجم فرهنگی به کشور زد
شبکه های خارجی جرات چنین کاری رو نداشتند.
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1398/02/01
خاکه هفت خونه خرابه بر سرتون که هیچیتون مثل بقیه نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج