چرا ۴۰۰هزار تومان برای همه کارکنان واریز نشد؟
۸۵۴۹۸۴
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
۱۱۸۱۷ 
با وجود اینکه طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه باید تمامی پرداخت‌های حقوقی در فروردین ماه به همراه ۴۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده برای افزایش حقوق انجام می‌شد، برخی دستگاه‌ها در این رابطه اقدام نکردند و ظاهرا دستگاه‌ها باید در این‌باره توضیح دهند.

خبرگزاری ایسنا: با وجود اینکه طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه باید تمامی پرداخت‌های حقوقی در فروردین ماه به همراه ۴۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده برای افزایش حقوق انجام می‌شد، برخی دستگاه‌ها در این رابطه اقدام نکردند و ظاهرا دستگاه‌ها باید در این‌باره توضیح دهند.

طبق قانون بودجه ۱۳۹۸ دولت موظف به افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق به طور یکسان بین کارکنان و بازنشستگان به اضافه ۱۰ درصد افزایش است؛ از این رو باید بعد از ابلاغ مصوبه حقوقی و ضرایب آن احکام نیز صادر شده و پرداخت‌ها در این چارچوب انجام شود.

با توجه به اینکه معمولاً در فروردین ماه شرایط افزایش حقوق برای تمامی دستگاه‌ها فراهم نیست افزایش از ماه‌های بعد در دستور کار آنها قرار می‌گیرد. اما برای فروردین ماه امسال طبق آن چه سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد مبلغ ۴۰۰ هزار تومانی که برای افزایش حقوق مصوب شده بود باید در تمامی دستگاه‌ها پرداخت می‌شد.

ماجرا از این قرار بود که گرچه باید طبق مصوبه مجلس برای تغییر حقوق در سال جدید حکم جدید صادر شده و پرداخت‌ها طبق آن انجام شود، ولی سازمان برنامه و بودجه این‌گونه پیش‌بینی و اعلام کرد که باید برای تمامی کارکنان دولت اعم از شاغلان و بازنشسته‌ها، ۴۰۰ هزار تومان پرداخت شود حتی اگر دستگاه‌هایی هنوز حکم‌های جدید را صادر نکردند مبلغ ثابت افزایش حقوق یعنی ۴۰۰ هزار تومان برای آنها مورد محاسبه و پرداخت قرار خواهد کرد که در این رابطه منابع لازم تخصیص داده شد.

از این رو در شرایطی که انتظار می‌رفت کارکنان و بازنشسته‌ها حتی خارج از حکم جدید امسال، برای فروردین ماه رقم ۴۰۰ هزار تومان را در حقوق خود دریافت کنند در برخی دستگاه‌ها این اتفاق نیفتاد.

این که در این میان مسئول عدم واریز ۴۰۰ هزار تومان کارکنان چه بخشی است؛ موضوعی است که پیگیری آن از این حکایت داشت که سازمان برنامه بودجه طبق اعلام خود منابع لازم را تخصیص داده است و باید این پرداخت انجام شود و اگر در این رابطه واریزی صورت نگرفته، دستگاه‌های مربوطه باید پاسخگو باشند که طبق چه شرایطی موفق به پرداخت ۴۰۰ هزار تومان نشده‌اند.

اما به هر حال حتی اگر برای ماه ابتدایی هم واریز انجام نشده باشد، افزایش حقوق برای آن محاسبه و معوقات در ماه‌های بعدی به حساب کارکنان واریز خواهد شد.

این در حالی است که طبق مصوبه هیأت دولت حداقل حقوق مشمولان قانون نظام هماهنگ پرداخت‌ها یک میلیون و ۵۶۳ هزار تومان تعیین شده است که در مقایسه با سال گذشته حدود ۴۴۰ هزار تومان افزایش دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
15:15 - 1398/02/02
این‌دستگاههاهرساله‌اضافه‌حقوق‌فروردین‌را‌عمدی‌نمیپردازند‌وبعدمعوقه‌‌فروردین‌را‌نمیپردازند‌خداوند‌اصلاحشان‌کند‌که‌حق‌مردم‌را‌میخورند
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1398/02/02
پرداخت نکردن به سود سازمانهاست.سودشو خودشون برمیدارن
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1398/02/02
چرا بعضی ادارات ۴۰۰تومن روندادن؟.؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1398/02/02
دولت روحانی فقط بر ای نجومی بگیران پول دارد
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1398/02/02
وزارت بهداشت مزخرف ترین وزارت خانه ودلال ترین وزارت خانه
پاسخ ها
علی کرمانشاه
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
وزارت نفت تا شهریور هم پرداخت نمکنه و بعد از ۶ماه تاخیر همیشه نصف مصوبه دولت را به کارکنان خود پرداخت میکند و خیلی از مصوبات سراسری مثل ماده ۱۰نظام هماهنگ و ۲۵٪مزایای مناطق جنگی که مصوبه مجلس محترم است اصلا"پرداخت نکرده درصورتی که تعداد ‌می از کارمندان آن در منطقه جنگی غرب و جنوب کشور هستند این دولت هر وزیر ساز خودش را میزند و هیچ شکایتی هم کارساز نیستبلکه مشکل ساز هم میشود.
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1398/02/02
امروز دوم فروردین ماه هنوز خبری از حقوق فرهنگیان نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1398/02/02
جان ها به فدای تار موی سفیدت نوبخت جان
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1398/02/02
بالاخره ما نفهمیدیم 400 تومانه با 10 درصد یا 440 تومانه یا 20 درصده یا 18 درصده
Iran, Islamic Republic of
17:55 - 1398/02/02
همه دستگاهها واریز کردن الکی ودروغ صحبت نکنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
این دولت کی حرفش حرف بوده که الان حرف باشه اینها خالی بندن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
فقط وزارت کشور و ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه و بانک‌گرکزی پرداخت کرده و الباقی تا نیمه دوم سال ۹۸ منتظر و چشم به در هستند آقای نوبخت عنایت بفرماید با کسر ۵۰٪ آن را ابلاغ فرمایند البته نه برای همه ادارات
Iran, Islamic Republic of
18:26 - 1398/02/02
ببینید سود خواب پول جیب چه کسانی رفته
پاسخ ها
علی کرمانشاه
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
ریاست جمهوری و وزارت کشور با سپرده .ذاری در بانک ملت یا بانک مهر وگرفتن مجوز وام ظاهرا ررای کارمندان خود و توافقات فی‌مابین بعد از ۶ماه تاخیر پرداخت میکنند که حجم زیادی بهره بانکی برای بعضی از وزارتخانه ها دارد.
Iran, Islamic Republic of
20:22 - 1398/02/02
چون بین حرف تا عمل .
امروز از زمین تا خود خداوند است .
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1398/02/02
یکی از دستگاهای دزد و بی لیاقت مدیریان تامین اجتماعی هستند
اینقدمدیران بی عرضه تشریف دارن ک نه اقدامی واسه همسانسازی حقوق ن اقدام واس وام مستمریبگیران نه اقدام واس واریز ۴۰۰ هزارتومان
انگار مرده اند ک کاش چنین بود

خیلی بی عرضه خیلی بی شرف تشریف دارن

مظلومتر از مستمریبگیران تامین اجتماعی
دربین بانشستگان کشور وجود ندارد
هیچ کس هم نیس بفکر ما باشه
خدا همشون و لغنت کنه
Iran, Islamic Republic of
01:32 - 1398/02/03
تامین اجتمایی پول ندارد.
پاسخ ها
علی کرمانشاه
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
تامین اجتمایی فقط دست بگیر دارد و نه درمان و نه دارو و نه مزایای قانونی بیمه شدگان را پرداخت نمیکند و گرانترین بیمه حدودا ۳۰٪از درآمد بیمه شده را میگیرد ولی هیچ مزایایی و درمان مناسبی ندارد و بمه کمیته امداد از تامین اجتمایی بهتر است و کمیته امداد تمام هزینه بیمارستانی را پرداخت میکند ولی تامین اجتمایی محدود بیمارستانی دفترچه آن را میپذیرند و نصف بیشتر هزینه را از بیمه گذار دریافت میکنند خصوصی که اصلا نمی‌پذیرد بیمه تامین اجتمایی را بیمه گران‌قیمت اجباری و گران‌قیمت و بی‌ارزش.
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1398/02/03
با سلام همه دستگاها حقوق +400رو واریز کردن چرا دروغ میگید ......ممنون از دولت محترم
پاسخ ها
بدون نام
France
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
فرهنگی جون شما که راست میگی از بین فامیلت اگه بازنشسته تامین داری بپرس ببین ما راست میگیم ک نریختن ۴۰۰ هزارو یا شما پاچه خور دولت
بدون نام
France
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
مستمریبگیران تامین واریز نشده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج