پرسپولیس در یک قدمی تاج و تخت سپاهان
۸۵۵۸۵۰
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۰
۴۱۹۰ 
پرسپولیس در صورت قهرمانی در این دوره، عنوان پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر را تصاحب خواهد کرد.

وب سایت نود: دیدار حساس روز جمعه بین پرسپولیس و سپاهان نه تنها در تعیین سرنوشت قهرمان لیگ موثر است بلکه می‌تواند پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر را تغییر دهد.پرسپولیس با 11 قهرمانی پرافتخارترین تیم تاریخ ادوار لیگ است و با قهرمانی در این دوره می‌تواند پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر نیز شود.

سپاهان با قدرت‌گیری در دهه 80 به دوران دوقطبی فوتبال ایران خاتمه داد. این تیم در دهمین دوره لیگ برتر برای دومین بار پیاپی و برای سومین مرتبه قهرمان لیگ برتر شد و عنوان پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر را از استقلال گرفت. سپاهان بعداً با قهرمانی در لیگهای یازدهم و چهاردهم مجموعاً به 5 قهرمانی رسید و دست‌نیافتنی‌تر شد. عنوان پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر عنوانی است که زردپوشان اصفهانی سالهاست به آن می‌بالند.

پرسپولیس در یک قدمی تاج و تخت سپاهان

از اواخر لیگ چهاردهم برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق تیم ملی به فوتبال ایران بازگشت و هدایت پرسپولیس را بر عهده گرفت و این تیم را به دوران اوج خود بازگرداند. این تیم که پیش از برانکو 2 بار قهرمان لیگ برترشده بود به همراه این مربی 2 بار دیگر قهرمان شد تا تعداد قهرمانی‌های این تیم در لیگ برتر به عدد 4 رسید.

در این دوره لیگ، 5 تیم در کورس قهرمانی دارند و پرسپولیس با 5 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم صدرنشین جدول و جدی‌ترین مدعی قهرمانی است. سپاهان نیز هم امتیاز با استقلال در رتبه سوم جای دارد و از شانس خوبی برای قهرمانی برخوردار است. پرسپولیس در صورت هت‌تریک در قهرمانی از نظر تعداد قهرمانی در لیگ برتر با سپاهان برابر خواهد شد و تعداد نایب قهرمانی پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر مشخص می‌کند.

پرسپولیس در دوره‌های سیزدهم و پانزدهم نایب قهرمان لیگ شده و 2 بار این عنوان را بدست آورده است. این در حالی است که سپاهان تنها یک بار و در لیگ هفتم در پایان فصل در جایگاه دوم قرار گرفته است. در صورت قهرمانی پرسپولیس در این فصل و در شرایطی که سپاهان به نایب قهرمانی نیز دست پیدا نکند پرسپولیس با تعداد قهرمانی برابر با سپاهان و با نایب قهرمانی بیشتر پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر خواهد شد.

اما در صورتیکه سپاهان پس از پرسپولیس دوم شود شرایط پیچیده‌تر خواهد شد و این دو تیم از نظر تعداد نایب قهرمانی نیز برابر خواهند شد و تعداد عنوان سومی پرافتخارترین تیم تاریخ این مسابقات را مشخص خواهد کرد. پرسپولیس در ادوار لیگ برتر 2 بار به عنوان سومی دست یافته و سپاهان یک بار این مقام را بدست آورده است با این اوصاف پرسپولیس با قهرمانی در این فصل تحت هر شرایطی پرافتخارترین تیم تاریخ مسابقات خواهد شد.

در دیدار حساس روز جمعه ، سپاهان با کسب نتیجه برابر پرسپولیس به قهرمانی در این فصل امیدوار خواهد شد ولی حتی در صورت قهرمان نشدن سپاهان، توقف پرسپولیس، سرخپوشان را از قهرمانی دور خواهند کرد و احتمال باقی ماندن عنوان پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر در اختیار سپاهان را بیشتر خواهد کرد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
United States
20:51 - 1398/02/04
تاج و تخت سپاهان با مافیابازی بوده
پاسخ ها
لنگی کبیر
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
والا حکومنی تر و مافیا باز تر از لنگ وجود نداره
من نمیدونم شما ها چه رویی دارین
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1398/02/04
شک نکنید قله مرغی تبانی میکنه تا امیدی برای حذفی داشته باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
آخه لگیه آشغال مافیای قلعه نویی ( زاییده مخ معیوب شماست ) لطفا...زیادی نخورید.
وزیرجون وداوراکاری کنیدکیسه هم جامی ببره خخ
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1398/02/05
بی هویتا چرا نظرات منوچاپ نمیکنید یا اونجایی که بایدچاپ کنیدنمیکنید مسخرشو دراوردین فقط نظرات کیسه کشا شمابرترینها هم طرفدار تیم حکومتی هستین
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1398/02/05
انتخاب این تیتر خبری نوعی فرار به جلوست.
همه خوب میدانند تا 1400لنگ قهرمانه.
البته این زوزها تمام میشه و روسیاهی به ذغال....
Iran, Islamic Republic of
00:29 - 1398/02/06
پرسپولیس تامدامی که ربیع خواه راتوترکیب دارد هیچ خط ونشانی برای هیچ تیمی نمیتواندبکشدوهیچ جامی رانخواهدگرفت..شرط میبندم تازمانی که ربیع نحس تو ترکیب باشدپرسپولیس برای هیچ تیمی زهردار نیست ای کاش تاآخرلیگ ده نفره بازی میکردیم اما ربیع نبود..ای خداچکار کنیم که ربیع ازاین تیم برودتاباخیال راحت شاهد برد تیم محبوبمان باشیم وباخیال راحت به تماشای فوتبال بپردازیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج