مرور گزینه‌های مطرح شده برای جانشینی کی‌روش
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۵۷۳۴۲
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۲
۵۵۸۵
90 روز از کنار رفتن کی‌روش گذشته و همچنان در تیم ملی خبری از سرمربی جدید نیست.

وبسایت نود: از هشت بهمن تا هشت اردیبهشت؛ حالا دقیقا سه ماه است که تیم ملی سرمربی ندارد. بعد از شکست از ژاپن در جام ملت‌های آسیا، کی‌روش برای همیشه نیمکت ایران را ترک کرد. جالب است کلمبیا خیلی زود با سرمربی سابق ایران به توافق رسید، ولی فدراسیون فوتبال ایران که می‌دانست بعد از جام ملت‌ها قرار نیست با کی‌روش ادامه دهد، همچنان اندر خم یک کوچه است. در این مدت فدراسیون فوتبال فقط گزینه‌های مطرح شده را تکذیب می‌کرد و هنوز از سرمربی بعدی تیم ملی اسمی نبرده است. به همین بهانه همه گمانه‌زنی‌هایی که در این 90 روز مطرح و سپس تکذیب شد را مرور می‌کنیم.

یک روز بعد؛ زیدان، مورینیو، کلینزمن

مازیار ناظمی یک‌ روز بعد از حذف تیم ملی، با توییت عجیبی نگاه همه رسانه‌های ورزشی را به خودش جلب کرد. او در گزینه‌هایش از سرمربیان مطرح فوتبال نام برد که برای نشستن روی نیمکت تیم ملی، بیشتر شبیه به شوخی بود تا واقعیت.

20 روز بعد؛ لوران بلان

سرمربی سابق پاریسن‌ژرمن اولین گزینه جدی بود که به عنوان جانشین کی‌روش مطرح شد. دستمزد حدودا 10 میلیون یورویی او ولی خیلی زود مشخص کرد که نشستن بلان هم روی نیمکت تیم ملی واقعیت ندارد.

27 روز بعد؛ ویچنزو مونتلا

توتو اسپورت رسانه بعدی بود که از انتخاب سرمربی جدید تیم ملی پرده برداشت. این رسانه مدعی شد که فدراسیون فوتبال ایران به مونتلا قراردادی سه و نیم ساله را پیشنهاد داده است. سرمربی سابق فیورنتینا و میلان بعد از هدایت سویا بیکار شده بود و به همین خاطر نامش در این گمانه‌زنی قرار گرفت. هر چند که دیگر خبری از این ستاره مطرح ایتالیایی منتشر نشد.

30 روز بعد؛ زلاتکو دالیچ

پیش از اینکه نام برانکو به طور جدی مطرح شود، دوست صمیمی و هم‌وطن او در بین گزینه‌ها قرار گرفت. عکس منتشر شده از برانکو و دالیچ انقدر سر و صدا به پا کرد که سرمربی پرسپولیس مجبور شد در این باره توضیح دهد. برانکو بعد از این عکس گفت: «من و دالیچ دوستان قدیمی هستیم و اگر قرار بر گفتگو هم باشد لازم نیست که من حتما برای این کار تا دوبی بروم و می توانم از تهران با او تلفنی صحبت کنم.

اگر من به دوبی مسافرت کرده بودم علتش تماشای بازی پاختاکور بود که یک هفته دیگر در لیگ قهرمانان آسیا با آنها مسابقه داریم. دیدار من با دالیچ چندان چیز خاصی نبود و با هم بازی را تماشا کردیم و عکاسان هم از ما عکس گرفتند و چیز پنهانی هم وجود نداشت.»

32 روز بعد؛ تاج وارد می‌شود

مهدی تاج بالاخره بعد از یک ماه روز سکوتش را شکست و گفت: «انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال مسیر خوبی را طی می‌کند و به زودی انتخاب و معرفی می‌شود. البته اسم‌هایی که مطرح می‌شود مورد تایید ما نیست.» تاج دو روز بعد باز هم مصاحبه کرد و در مورد همه گزینه‌های مطرح شده توضیح داد: «تلاش من این است که قبل از عید نوروز سرمربی تیم ملی را معرفی کنیم.

مونتلا کیست؟ من می خواستم از شما بپرسم او کیست؟ البته من می دانم او بازیکن تیم ملی ایتالیا بوده است. هدف ما این است که اگر اسمی وسط آمد و عده ای شروع به تحلیل او کردند سکوت کنم. نظرم این نیست که اسمی مطرح شود. ارزیابی من از عملکرد برانکو مثبت است، حضور شفر هم در تیم استقلال مثبت است ولی اینکه سرمربی این 2 نفر باشند یا خیر باید صبر کنید تا فرآیند ما تکمیل شود.»

66 روز بعد؛ واکنش وزیر ورزش

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش در حاشیه سفر به خوزستان راجع به انتخاب سرمربی تیم ملی صحبت کرد: «گزینه‌های انتخاب سرمربی تیم ملی توسط فدراسیون فوتبال در دست بررسی هستند و سرمربی معرفی می‌شود. فدراسیون فوتبال در حال تصمیم‌گیری و انجام کارهای خود در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی است.» وزیر ورزش و جوانان در خصوص زمان انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال هم گفت: «این که چه زمانی سرمربی تیم ملی فوتبال معرفی و انتخاب می‌شود، مشخص نیست.»

69 روز بعد؛ اروه رنار

سرمربی تیم ملی مراکش گزینه بعدی مطرح شده در رسانه‌ها بود. رنار هم تا چند روز تیتر یک رسانه‌ها شد و خیلی زود از گزینه‌ها کنار رفت.

76 روز بعد؛ یورگن کلینزمن

این بازی با مطرح شدن نام کلینزمن ادامه پیدا کرد. سرمربی سابق تیم ملی آمریکا و آلمان که هنوز مشخص نیست نام او قرار است چه زمانی تکذیب شود. هر چند که هیچ وقت خیلی جدی هم نشد.

82 روز بعد؛ خوان لوپتگی

گمانه‌زنی‌ها از آلمان به سمت اسپانیا سوق پیدا کرد. معمای سرمربی جدید تیم ملی با خوان لوپتگی ادامه پیدا کرد؛ سرمربی سابق رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا.

87 روز بعد؛ برانکو نیست، دایی شاید

شیعی عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درخصوص انتخاب سرمربی تیم ملی گفت: «تمام اسامی که اعلام می‌شود هم درست و هم غلط است. در آخرین جلسه‌ای که داشتیم تاج گزارش کاملی درخصوص انتخاب سرمربی به اعضا داد. وی نام کاندیدا را اعلام کرد و گزارشی از روند مذاکرات با آنها مطرح کرد. فکر می‌کنم تا 10 روز آینده سرمربی تیم ملی انتخاب و معرفی شود. چند کاندیدا معرفی شده‌اند که برانکو در بین آنها نیست. درمورد دایی هم نمی‌توانم توضیحی بدهم.»

90 روز بعد؛ دایی هم نیست

فریدون اصفهانیان، دیگر عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال حضور علی دایی را هم رد کرد: «قرار ما این است که هدایت تیم ملی در ادامه مسیر به یک مربی خارجی محول شود و ما این ماموریت را به مهدی تاج واگذار کرده ایم. در خصوص علی دایی با همه احترامی که برای او قائل هستم و معتقدم علی دایی شناسنامه فوتبال ایران است و خیلی ها فوتبال ایران را با نام او می شناسند باید بگویم که هیچ صحبتی در مورد او در جلسات هیات رییسه نشده است».

بعد از نود روز همچنان بازار تکذیب داغ است و خبری از سرمربی جدید نیست. در این بین نام‌های دیگری مانند نیکو کواچ و برانکو هم مطرح شده‌اند. شنیده شده تیم ملی 16 خرداد بازی دوستانه با سوریه را نهایی کرده و احتمالا تا آن زمان سرمربی جدید هم مشخص شود. این احتمال از ابتدای کنار رفتن کی‌روش پیش‌بینی می‌شد که با بالا رفتن ارز، فدراسیون برای انتخاب سرمربی جدید زمان بخرد و تعداد ماه‌های کمتری به سرمربی جدید پول بدهند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:20 - 1398/02/09
بنظر میاد ک حتما پپ گواردیلا میاورند هواداران فوتبال نگران نباشید خود گواردیلا میاد احتمالا انریکه و والاورده هم بعنوان دستیارانش میایند به به چ تیم ملی میشود مهدی تاج دمت گرم حال میدهی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
دمت گرم مردم از خنده خخخ
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1398/02/09
اصلا فوتبالو جمع کنیم به نظرم. هم مربی نداریم. هم مردم تو این شرایط اعصاب ندارن. آقا جمع کن دیگه
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
موافقم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
شفا_فوتر
استیل رگال_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کالابرد_فوتر