آخرین وضعیت انتقال آب دریای خزر به سمنان
۸۵۷۷۷۶
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۴
۲۷۷۱ 
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست درباره موضوع انتقال آب دریای خزر به سمنان توضیحاتی داد.

باشگاه خبرنگاران جوان: معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست درباره موضوع انتقال آب دریای خزر به سمنان توضیحاتی داد.

حمید ظهرابی در رابطه با انتقال آب دریای خزر به سمنان اظهار کرد: وزارت نیرو وظیفه دارد که هر اکوسیستم، حوضه آبخیز و یا منبع آبی مانند دریا یا دریاچه که قابلیت برداشت آب را دارد، بررسی کند و پس از آن آبی را به آن تخصیص دهد.

وی با بیان اینکه در زمان تخصیص آب ملاحضات زیست محیطی باید رعایت شود، افزود: نقش سازمان محیط زیست در این مواقع ارزیابی اثرات زیست محیطی بر فعالیت‌ها و طرح‌های اجرایی است.

ظهرابی با اشاره به اثرات زیست محیطی انتقال آب گفت: انتقال آب دریای خزر به سمنان در دولت یازدهم مطرح شد که از آن زمان تاکنون برای بررسی اثرات زیست محیطی آن بر جنگل‌ها، اکوسیستم‌های آبی و تنوع زیستی مطالعاتی انجام شده است که پس از بررسی‌های کارشناسی و فنی توسط سازمان محیط زیست نتیجه را اعلام خواهد کرد.

وی ادامه داد: وظیفه سازمان حفاظت محیط زیست، دریافت فنی طرح‌ها و ارزیابی اثرات زیست محیطی است که تمام این موارد برای انتقال آب در حال بررسی است.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: طرح‌های بزرگ نیازمند مطالعات عمیق است و این طرح نیز باید بیشتر بررسی شود و هنوز برای موضوع انتقال آب تصمیمی گرفته نشده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1398/02/10
کار خوبی است آب را هرچه زودتر باید انتقال داد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج