گلایه جمعی از هنروران از عدم پرداخت دستمزدها
۸۵۸۶۶۷
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
۵۰۳۷ 
جمعی از هنروران سینما و تلویزیون، با انتشار نامه ای از آنچه عدم پرداخت دستمزدها خواندند، ابراز گلایه کردند.

بانی فیلم: جمعی از هنروران سینما و تلویزیون، با انتشار نامه ای از آنچه عدم پرداخت دستمزدها خواندند، ابراز گلایه کردند.

گلایه جمعی از هنروران از عدم پرداخت دستمزدها

جمعی از هنروران با امضای نامه ای که نسخه ای از آن نیز توسط غلامرضا اصلانی مقدم از پیشکسوتان این حوزه در اختیار بانی فیلم قرار گرفت، نسبت به عدم پرداخت دستمزدهایشان گلایه کردند.

در این نوشته آمده: ما هنروران در وهله اول می خواهیم از روزنامه بانی فیلم سپاسگزار باشیم که گزارشی درباره ما با عنوان «هفت دلاور» را سال گذشته چاپ کرد که باعث شد تا افزایشی در زمینه دستمزد داده شود و به مبلغ ۲۰ هزار تومان برسد. تا اینجای کار ما نیمه پر لیوان را می بینیم. با این حال همچنان بعضی از سرپرستان محترممان را ملاحظه می کنیم که با ترفندی دیگر برایمان سرویس رفت و برگشت نمی گیرند. در این شرایط باید هنرور از جیب خودش هزینه ایاب و ذهاب را پرداخت کند که شاید این ضرب المثل جایش اینجا باشد که «شتر سواری دولا دولا نمیشود». به نظر شما میشود؟

واقعاً فرق ما هنروران و کارگران ساختمانی در چیست؟ اینکه آنان ۸ ساعت کار می کنند که در دل آن یک ساعت نهاری دارند و ما در دل ۱۲ ساعت کار، نهار خوردنمان باید مثل دور تند فیلم باشد، چرا؟

به ما می گویند ساعت ۱۰ صبح و یا ۲ یا ۴ بعدازظهر بیایید سر پروژه، بسیار خوب، اما چرا باید ۱۲ ساعت کار از رأس این ساعت ها به حساب آید. ما که از صبح علاف هستیم که برای ۱۲ ساعت کار هم اعتراض داریم که نمی دانیم این ۱۲ ساعت کار را از کدام قوطی عطاری پیدا کرده اند!؟ شما به ما بگویید؟

در پایان امیدوارم که با کمک دوباره بانی فیلم نیمه پر لیوان دستمزد و ساعت کار را شاهد باشیم».

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1398/02/12
همین بازیگران مردم رو تشویق کردن به دولت و مجلس اصلاح طلبا رای بدن. بازم بازیگرا برن خداروشکر کنن که تو این دولت بیکار نشدن مثل بسیاری از کارگران که به دلیل واردات و عدم حمایت دولت، کارخانه هاشون تعطیل شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج