کاهش تخلفات نمایشگاه کتاب به یک‌سوم
۸۵۸۸۶۸
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹
۷۷۰۳ 
رئیس هیأت رسیدگی به تخلفات نمایشگاه از کاهش تخلفات ناشران به یک‌سوم میزان دوره‌ پیش خبر داد و گفت: جدیت در اجرای آرای صادره‌ دوره‌های گذشته، علت اصلی کاهش تخلفات ناشران در این دوره از نمایشگاه کتاب است.

خبرگزاری ایسنا: رئیس هیأت رسیدگی به تخلفات نمایشگاه از کاهش تخلفات ناشران به یک‌سوم میزان دوره‌ پیش خبر داد و گفت: جدیت در اجرای آرای صادره‌ دوره‌های گذشته، علت اصلی کاهش تخلفات ناشران در این دوره از نمایشگاه کتاب است.

داریوش رضوانی گفت: از ۲۸۴ گزارش دریافت شده، ۱۲۳ رأی برای ناشران صادر شد و در این میان ۱۶ مورد از آرای صادره منجر به تعطیلی یک‌روزه، و نصف روزه شده است.

رضوانی درباره آرای صادره اظهار کرد: تعطیلی تا پایان نمایشگاه ۴ مورد، اخطار کتبی، درج در پرونده و محرومیت از نمایشگاه‌های تهران در سال آتی و نمایشگاه‌های استانی ۳۷ مورد، و جمع‌آوری، اخطار کتبی، درج در پرونده، اخذ تعهد و قطع دستگاه‌های پوز هم ۶۶ مورد بوده است.

او همچنین درباره آمار موضوعی تخلفات ناشران داخلی تا پایان هشتمین روز نمایشگاه گفت: نقد کردن بن ۲ مورد، فروش کتاب افست یک مورد، فروش کتاب غیرمرتبط با موضوع سالن ۴ مورد، واگذاری غرفه به غیر، یک مورد، ارائه فروش کتاب‌های سایر ناشران و فروش کتاب‌های بدون شناسنامه ۶۱ مورد، فروش کالاهای غیرکتاب ۲۱ مورد، عدم رعایت سایر مقررات ۲۷ مورد، و فروش کتاب فاقد مجوز از وزارت ارشاد ۶ مورد از میان مجموع ۱۲۳ مورد رأی صادر شده را تشکیل داده است.

رئیس هیأت رسیدگی به تخلفات نمایشگاه همچنین از کاهش تعداد محرومان ناشران داخلی به دلیل تخلف در مقایسه با سال گذشته خبر داد و بیان کرد: در سال گذشته، حدود ۹۰ ناشر داخلی به دلیل تخلف، محروم شده بودند ولی امسال تا پایان هشتمین روز نمایشگاه تنها ۳۷ ناشر دچار محرومیت شده‌اند که نسبت به سال گذشته از کاهش بیش از ۶۰ درصدی برخوردار است.

رضوانی، علت کاهش تخلفات ناشران را ریشه در ثبات رای‌های سال گذشته دانست و اظهار کرد: پس از این‌که آرای صادره در دوره‌های گذشته، در تجدیدنظر تأیید شد و هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات نیز با قاطعیت بر اجرای حکم تاکید کرد، موجب شد شرکت‌کنندگان در نمایشگاه با جدیت بیشتری قوانین را رعایت کنند و همین امر باعث شده آمار تخلفات در این دوره به یک سوم کاهش پیدا کند.

سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا ۱۴ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ در مصلی امام خمینی (ره) میزبان بازدیدکنندگان است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج