بیانی: شفر نه دزد بود نه جنایتکار
۸۵۸۹۴۰
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
۴۹۴۱ 
کاپیتان سابق تیم فوتبال استقلال گفت:کاری که با شفر شد پرستیژ باشگاه استقلال را پایین آورد و در کل این ۷۲ سال قدمت باشگاه من چنین رفتاری با مربیان استقلال ندیده بودم.

فارس نوشت: کاپیتان سابق تیم فوتبال استقلال گفت:کاری که با شفر شد پرستیژ باشگاه استقلال را پایین آورد و در کل این ۷۲ سال قدمت باشگاه من چنین رفتاری با مربیان استقلال ندیده بودم.

در خصوص ارزیابی‌اش از جدایی شفر و حضور مجیدی به عنوان سرمربی موقت در استقلال چیست، گفت: بازی استقلال را مقابل استقلال خوزستان تماشا کردم، تیم برد ولی خوب بازی نکرد. البته تفکرات تغییر کرده و وقتی مربی عوض می‌شود طبیعتاً ترکیب هم تغییر می‌کند.

وی افزود: به اعتقاد من مجیدی ریسک بزرگی کرد و مسئولیت سنگینی را قبول کرد. اگرچه اعتقاد دارم شفر مربی خوبی بود ولی او تغییرات زیادی در ترکیب تیم می‌داد و هر بازی نسبت به بازی قبل ترکیب را عوض می‌کرد. به طور مثال پژمان منتظری که باید مدافع وسط باشد به یکباره دفاع راست می‌رفت. او باید دفاع وسط باشد نه بازیکن کناری ولی متأسفانه این اتفاق در استقلال رعایت نشد.

کاپیتان سابق استقلال با انتقاد از تغییرات پی‌درپی در این تیم طی فصل‌های اخیر گفت: چرا باید هر سال استقلال دچار تغییرات شود. ساخت بازیکن و پرورش آن مثل خُم رنگرزی نمی‌ماند و طبیعتاً وقتی این همه تغییر در ترکیب تیم در طول فصل انجام می‌شود آماده‌سازی تیم هم دچار مشکل خواهد شد. از طرفی معتقدم تماشاگران هم باید به تیم استقلال کمک کنند. وقتی یک بازیکن به استقلال می‌آید باید از او حمایت شود. شما فکر می‌کنید چرا مرتضی تبریزی که توپ‌های سخت را گل می‌کرد در استقلال توپ‌های ساده را گل نمی‌کند.

بیانی تأکید کرد: تماشاگران باید حامی بازیکنان باشد و از آنها حمایت کنند. بازیکن وقتی در تیم دیگری می‌درخشد ولی به استقلال می‌آید زمان می‌خواهد اما متأسفانه با یک اشتباه فشاری به او وارد می‌کند که هرگز نمی‌تواند از لحاظ روانی خودش را جمع‌وجور کند. استقلال و پرسپولیس تیم‌های بزرگی هستند و بازیکن در این تیم‌ها خیلی زود رشد می‌کند بنابراین برای رشد این بازیکنان باید از آنها حمایت شود نه اینکه روحیه آنها را تماشاگران تخریب کنند.

وی افزود: اولین بازی را که پاتوسی برای استقلال انجام داد را خوب به یاد دارم من در کنار رفقایم نشسته بودم و تا این بازیکن توپ را استپ کرد به آنها گفتم او بازیکن خوبی است اینگونه بازیکنان بدون حمایت تماشاگران هم گلیم خودشان را از آب بیرون می‌کشند اما بازیکن تیم‌های دیگر وقتی به استقلال می‌آید باید حمایت شود.

پیشکسوت تیم استقلال ضمن انتقاد از رفتاری که با شفر بعد از برکناری‌اش صورت گرفت، گفت: راه ندادن او به تمرین یک کار زننده بود که هرگز در باشگاه استقلال ندیده بودم شفر نه دزدی کرده و نه جنایت، او کل دنیا را دیده و تجربه زیادی دارد و حتی در کشورهای عربی که این همه مربی عوض می‌کنند چنین رفتاری با مربی انجام نمی‌دهند. کاری که با شفر شد پرستیژ باشگاه استقلال را پایین آورد و در کل این ۷۲ سال قدمت باشگاه من چنین رفتاری با مربیان استقلال ندیده بودم. فتحی مدیر بی‌تجربه‌ای نیست و وقتی این اتفاقات را شنیدم خیلی تعجب کردم. کنار گذاشتن مربی اصول دارد و حتی اگر او ضعیف‌ترین نتایج را گرفته باشد که اتفاقاً نگرفته و استقلال را تیم سوم جدول تحویل داده نباید چنین رفتاری با او صورت می‌گرفت.

بیانی در خصوص انتخاب فرهاد مجیدی با عنوان سرمربی استقلال گفت: فرهاد یکی از بازیکنان بزرگ استقلال است و به نوعی بچه این باشگاه محسوب می‌شود. خود مجیدی می‌داند هرچه بیشتر روی این نیمکت بنشیند کارش زودتر پیش می‌رود. مربی‌گیری مثل بازی کردن است بازیکن ۱۸ ساله هیچ وقت نمی‌تواند تجربه یک بازیکن ۲۵ ساله را داشته باشد خود من نظرم این است که او فعلاً کنار یک سرمربی دیگر باشد و تجربه کسب کند. من به شما قول می‌دهم اگر مجیدی نتیجه نگیرد همه می‌گویند او تجربه نداشت. مجیدی بازیکن بزرگی بوده و کاریزمای مربیگری را دارد به شرط آنکه تجربه کسب کند.

وی تصریح کرد: من مجیدی را دوست دارم و برادرانه به او توصیه می‌کنم که یک سال دیگر هم کنار سرمربی خارجی باشد و بعد از آن به فکر سرمربیگری بیافتد. متأسفانه در فوتبال ایران خیلی زود همه را بالا می‌برند و خیلی زود هم او را پایین می‌آورند. می‌دانید در استقلال و پرسپولیس مردم قهرمانی می‌خواهند و همین شفر به خاطر اینکه تیمش قهرمان نشد کارش را از دست داد.

مخصوصاً حالا که همه انتظار دارد استقلال پس از چند سال قهرمان شود. من به مجیدی توصیه می‌کنم که به تجربه افرادی مثل قلعه‌نویی، پروین، منصوریان و حتی کی‌روش دقت کند این حرف‌ها را دلسوزانه می‌زنم و دوست دارم استقلال سرمایه‌اش را راحت از دست ندهد و همان آنهایی که مجیدی را الان تشویق می‌کنند یک روز هم علیه او شعار خواهند داد همینطور که علیه پروین، قلعه‌نویی، منصوریان و مظلومی شعار دادند. یادتان نرفته که همین سه هفته پیش هواداران استقلال شفر را بالا می‌انداختند و در عرض ۲۰ روز او را به عنوان مربی ناکام برکنار کردن پس فرهاد مجیدی می‌تواند از این اتفاقات درس بگیرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1398/02/13
مکتب کثیف و مافیایی کیسه همینه...
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1398/02/13
فقط ی کم خر و شتر بود
United Arab Emirates
14:43 - 1398/02/13
بزرگترین اشتباه اقای فتحی بود اخراج شفر اخه کدام ادم عاقلی این کار میکنه که این کرد
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1398/02/13
بله شفر دزد نبود ولی مربی هم نبود درضمن آقای بیانی ثابت کن ک شفر دزد نبود بازیکن های مصدوم ایرانی و الحاجی گرو نیومایر چطوری وارد استقلال شدند حق کمیسیون یا همان بنگاه داری شفر را چطوری دادند تو کجا میدانی ک شفر حقشو از این خرید بازیکن ها نگرفت لطفا تعصب غیر منطقی نداشته باش
تو هم تو این وضعیت دنبال چیزی میگردی گیرت بیاد
ببخشید دور اظهار نظرهای منفی تو وامثال تو گذشت
Iran, Islamic Republic of
17:16 - 1398/02/13
یه سر ادمهای دولتی بیسوادبی تخصص پولکی وزیرورزش کرده مدیرعامل بله قربان گو وحیف همچین ادمهای بزرگی میان واینجوررفتارمیش اینجاشدافغانستان عقب مونده هرکی به هرکی کمال همنشینی اثرکردهه روایران
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1398/02/13
عامل اصلی اخراج همین فرناز خانومه نمیدونه عاقبتشو به چی فروخت این بدبخت فکر میکنه دو روزه میشه ره صدساله رفت چندصباحی به پارکینگ استقلالی خواهد رفت اونم با آبروریزی بزرگتر از کچل
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج