خاتمی: باید سرِ آمریکای دیوانه را به سنگ کوبید
۸۵۸۹۸۴
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
۴۷۶۸ 
: امام جمعه موقّت تهران با اشاره به تهدیدات آمریکا گفت: در چنین شرایطی، مذاکره به معنای تسلیم است و تسلیم یعنی ذلّت و ملت عاشورایی ایران ذلّت ناپذیر است و شعار ملّت عاشورایی ما، هیهات منا الذله است.

خبرگزاری فارس:  آیت‌الله سیّد احمد خاتمی، امام جمعه موقّت تهران در خطبه‌های امروز(۱۳ اردیبهشت) تهران با اشاره به نزدیکی ماه مبارک رمضان گفت: باید حریم ماه رمضان را نگه داشت.

وی با بیان اینکه باید فضای خانواده را رمضانی کرد، گفت: در جامعه هم باید معلوم باشد اینجا نظام اسلامی است. اگر قرار باشد در ماه مبارک رمضان علنی بطری آب سر کشیده شود که این با فضای اسلامی نمی‌خواند. حتی در کشورهای غربی برای مقدسات دیگران احترام قائل هستند. امّا برخی‌ها انگار دیگرآزاری دارند؛ ماه مبارک رمضان که می‌رسد شروع به اذیت کردن مومنان می‌کنند. همه باید به امر به معروف و نهی از منکر اهتمام داشته باشند، نیروی انتظامی هم وظیفه ذاتی دارد که با روزه‌خواری برخورد کند.

امام‌جمعه موقّت تهران سنت افطاری‌های ساده در مساجد را پسندیده دانست و افزود: افطاری دادن بسیار ثواب دارد، مخصوصاً افطاری به فقرا و محرومین.

خاتمی در خطبه‌ دوم نمازجمعه با اشاره به روز جهانی کار و کارگر گفت: این عزیزان همیشه عزیز هستند مخصوصاً در سالی که به رونق تولید نام گرفته است. از ارکان رونق تولید این عزیزان هستند. رونق تولید با خود عزّت و مقاومت در برابر دشمن را در پی دارد.

وی، ۱۲ اردیبهشت سالگرد شهادت شهید مطری را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه شهید مطهری اندیشمندی مجاهد بود گفت: ایشان به‌حق، عالم ربانی و مرزبان دین بود.

خاتمی با اشاره به روز معلّم گفت: نظام باید تلاش بیشتری برای معیشت آبرومندانه و عز‌تمندانه دو قشر معلّم و کارگر داشته باشد.

امام جمعه موقّت تهران با اشاره به تهدیدات آمریکا گفت: نظام ما نظام عاشق علی است. در تک تک سلول‌های این مردم محبّت علی نقش بسته است. دشمان نظام ما هم از سنخ دشمنان علی هستند. ما در مصافی اینچنینی هستیم.

خاتمی با بیان اینکه مصاف ما عقیدتی است اظهار داشت: یعنی نه قصه تروریسم مطرح است نه حقوق بشر و نه هسته‌ای. دنیا می‌داند آمریکا و اذنابش در خط مقدم تروریسم و تروریست پروری هستند. ۴۰ سال است که همیشه در ستیز با آمریکا بوده‌ایم و به فضل خدا پیروز بوده‌ایم و هیمنه آمریکا را در دنیا شکسته‌ایم. آنچه مایه نگرانی ترامپ است این شعار انقلابی مرگ بر آمریکای مردم است.

وی ادامه داد: ترامپ مدام می‌نالد از اینکه مردم ایران مرگ بر آمریکا می‌گوید. مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر شما زورگوها. با مردم آمریکا دعوا نداریم.

خاتمی با بیان اینکه نقشه خاورمیانه جدید آمریکا را به فضل خدا در هم شکستیم، ادامه داد: از اول انقلاب چندین جنگ راه انداختید. جنگ نظامی، جنگ فرهنگی و رسانه‌ای و روانی، جنگ سیاسی و الان هم جنگ اقتصادی است. به فضل خدا ملّت بزرگ ایران در طول این چهل سال از این جنگ‌ها پیروز بیرون آمده و از این جنگ آخر هم پیروز بیرون خواهد آمد.

وی، پنج رمز پیروزی در این جنگ‌ها را خداباوری، بصیرت، حضور مردم در صحنه، مقاومت و وحدت و همدلی دانست و افزود: با این عناصر، ان‌شاءالله در آینده هم پیروز خواهیم بود.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه خود آمریکا بحران‌زده است، گفت: ترامپ مثل یک دزد سر گردنه است که باج‌گیری می‌کند؛ می‌گوید عربستان پانصد میلیون دلار بدهد تا امنیتش را تأمین کند، سال آینده هم باید بیشتر بدهد. عجیب است اینطور پول می‌گیرد در حالی که بحران در کشور خودش غوغا می‌کند.

وی با بین اینکه آنچه مهم است مقاومت است و بس، تصریح کرد: ما با دیوانه‌ای طرف هستیم که اگر یک قدم عقب بنشینیم، ده قدم جلو می‌آید؛ باید سر این دیوانه را به سنگ کوبید. تنها کسی هم که می‌تواند سر این دیوانه را به سنگ بکوبد، ملّت بزرگ ایران است.

خاتمی ادامه داد: در چنین شرایطی، مذاکره به معنای تسلیم است و تسلیم یعنی ذلّت و ملت عاشورایی ایران ذلّت ناپذیر است و شعار ملّت عاشورایی ما، هیهات منا الذله است.

وی با بیان اینکه ابزار این روزهای ترامپ، تهدید است، افزود: تهدیدهایی که بسیار نخ‌نما شده است و اگر در هر کشوری اثر داشته باشد اینجا اثر ندارد. چهل سال است گوش‌مان پر است از این تهدید‌ها.

خاتمی ادامه داد: یکی از این تهدیدها به صفر رساندن صادرات نفت ایران است. آمریکا به خوبی می‌داند و خود را به نادانی می‌زند؛ به فضل خدا نظام ما هرچقدر بخواند نفت تولید می‌کند و به کوری چشم شما هرچقدر بخواهد صادر می‌کند. آمریکا این را هم بداند که این شیطنت‌ها بی‌پاسخ نمی‌ماند.

انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1398/02/13
احسنت مامردم می دانیم این رابه دولت مردان بگویید
پاسخ ها
خودم
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
نه بابا.....بنزین زدی یا نه...تو صف دیدمت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
شما مردم نیستی، از طرف خودت حرف بزن
United Kingdom
14:30 - 1398/02/13
فقط تنها راه حل این است با آمریکا وارد جنگ شویم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
بچه جون از الان دنبال سوراخ موش باش
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1398/02/13
امام جمعه گفته :تهدبدات و تحریمهای آمریکا بر ما اثر ندارد .
راست میگه بر ما اثر نداره .
یه ما داربم که شامل ژنهای .... و نکبت زاده ها است که بر اونها اثر ندارد .
یه ما داریم که شامل ما افراد عادیه که ما هم به له شدن عادت کردیم .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
ایول
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1398/02/13
فعلا سر ملت به کوه اورست خورده بدم خورده
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1398/02/13
ماملت فقط چوب زبان خودمیخوریم ولاغیر.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
دمت گرم. چوب زبان و حماقت.
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1398/02/13
اول اگه تونستيم سردزدهاي د اخلي روبه اورست بكوبيم بعداسرامريكا خودبه خود كوبيده مي شه،
Germany
17:12 - 1398/02/13
حاج آقا ما که توانش را نداریم چون چندین ماهه که گوشت ویاغذای درست حسابی نخردیم نان خالی که زوری نداره شماها بکوبید ماهم تشویق میکنیم
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1398/02/13
ما ایستاده ایم وسرآمریکارابه سنگ میکوبیم
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1398/02/13
اونایی که آماده هستند با آمریکا بجنگند بچه هاشون را فرستادن آمریکا
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1398/02/13
آمریکا در جهان هیچ کاره است و در تحریمها هیچ غلطی نمی تواند بکند و کسی حرفش را نمی خواند همه دنیا طرفدار ما هستن ولی نمی دانم چرا وضع مان اینگونه است
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1398/02/13
تنها راهش اینه که ما هم یه رئیس جمهور دیوانه داشته باشیم قدیما میگفتند سنگ سنگ رو میشکنه
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1398/02/13
بسم الله، بیفت جلو ما هم دنبالت!
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1398/02/13
هروقت شماها باحقوق 1200000هزارتومانی ما کارگرا زندگیتان را چرخاندند .آنوقت ما باشما یکی هستیم.فعلا که تحریم کمرملت راشکسته نه مردم را.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج